LIV Golf umieści Mito Pereirę na liście graczy na rok 2023

Mito Pereira of Chile lines up a putt on the first green during the final round of the 2022 PGA Championship at Southern Hills Country Club on May 22, 2022 - LIV Golf to name Mito Pereira on 2023 player roster - Ezra Shaw/Getty Images

Mito Pereira z Chile ustawia putt na pierwszym greenie podczas finałowej rundy 2022 PGA Championship w Southern Hills Country Club 22 maja, 2022 – LIV Golf ma wymienić Mito Pereirę na liście graczy 2023 – Ezra Shaw/Getty Images

LIV Golf w końcu wyda swój roster graczy dla swojej ligi 2023 w przyszłym tygodniu, z Mito Pereirą – młodym Chilijczykiem, który był tak blisko wygrania swojego pierwszego majora w zeszłym roku – oczekuje się, że będzie wśród najnowszych podpisów.

Finansowany przez Saudyjczyków turniej zostanie wznowiony w przyszłym miesiącu, a wydarzenie w Meksyku warte 20 milionów funtów rozpocznie sezon 14 turniejów, w których 48 graczy będzie rywalizować o łączną pulę ponad 330 milionów funtów.

Świat golfa czekał, by odkryć, kto dołączy do takich graczy jak Cameron Smith, Dustin Johnson, Bryson DeChambeau i Phil Mickelson w ucieczce, która nieodwracalnie zmieniła oblicze elitarnej męskiej gry. LIV pierwotnie wskazał, że będą one odsłonić listę talentów na koniec listopada, ale następnie umieścić go z powrotem do końca grudnia.

Jednak przedsięwzięcie finansowane przez Saudyjskiego Królestwa suwerennego funduszu inwestycyjnego ma znosić burzliwe zamknięty sezon od Dustin Johnson zakończył inauguracyjny sezon przez podjęcie jego wygranych do ponad $ 36m [£ 29.63m] w Trump Doral w listopadzie.

Greg Norman, dyrektor generalny, widział COO Atul Khosla odejść w okolicznościach, które pozostają niejasne, a także stracił innego członka zespołu zarządzającego, szef franczyzy Matt Goodman.

Przegląd zarządzania doprowadził do opóźnień, ale insiderzy powiedział Telegraph Sport, że LIV jest gotowy, aby spowodować więcej fal i to będzie intrygujące, aby odkryć, kto jeszcze przekonali się do kuszenia z mammoth opłat podpisywania.

Pereira przechwytywanie nie będzie niespodzianką. Światowy numer 44 – który w maju ubiegłego roku w agonalny sposób zaliczył double-bogey’a na 18. miejscu podczas USPGA, by przegapić play-off, który ostatecznie wygrał Justin Thomas – jest bliskim przyjacielem rodaka Joaquina Niemanna, gracza z 22. miejsca, który zmienił się w zeszłym roku.

Niektórzy mogą wyśmiewać znaczenie porażki Pereiry, ale grał on w Presidents Cup w listopadzie i jest zawodnikiem z wielką obietnicą. Jego obecność wzmocniłaby jeszcze bardziej latynoamerykański kontyngent LIV, z Meksykanami Abrahamem Ancerem i Carlosem Ortizem, zwycięzcami PGA Tour, którzy są już zatrudnieni.

Niemniej jednak, istnieje presja na LIV, aby zdobyć kolejne wielkie nazwisko. Światowy nr 4 Patrick Cantlay konsekwentnie trzyma drzwi otwarte, ale wydaje się, że w tej chwili trzyma się tradycjonalistów, podczas gdy japoński Hideki Matsuyama pozostaje głównym celem. Jest jeszcze mała sprawa umowy telewizyjnej do załatwienia. Jest to kluczowa sprawa dla ambicji LIV w jej drugich latach.

Wciąż mielący się młyn plotek jeszcze bardziej się rozkręcił dzięki doniesieniom z Golf Week w USA, które ujawniają, że Amerykanie Cameron Young i Cameron Champ, jak również Australijczyk Lucas Herbert, otrzymali od PGA Tour zwolnienia na grę w Saudi International za trzy tygodnie.

To wydarzenie jest również finansowane przez Publiczny Fundusz Inwestycyjny i zaledwie sześć miesięcy temu Young, światowy numer 17, który zajął drugie miejsce w The Open, wyznał, że był kuszony, aby dołączyć do LIV. Po krótkiej przerwie, golfowa poczta pantoflowa wraca do pełnej produkcji.