Lions vs Packers zapowiedź i przewidywania: bardzo różne drużyny, wygrywające po swojemu

Wszystko sprowadza się do tego. Wbrew wszelkim przeciwnościom losu, Packers muszą tylko wygrać i dotrą do playoffów. Wszystko to pomimo siedzenia na 4-8 w Week 12 z 3% szansą na postseason.

Wygrali swoje ostatnie cztery mecze, co nie powinno być zaskoczeniem, biorąc pod uwagę rekord Matta LaFleura i Aarona Rodgersa w grudniu i styczniu. Są 18-1, co jest najlepszym rekordem duetu w tych miesiącach w historii ligi.

Packers są produktywni także w swoich zwycięstwach. Podczas tej passy zdobywają średnio 29,8 punktów na mecz, co jest piątym najwyższym wynikiem w NFL. To wzrost z 19,6 punktów na mecz w tygodniach 1-12. I nie jest to nawet zasługa ich przyszłego Hall of Famera na pozycji rozgrywającego. Green Bay otrzymuje ostatnio mnóstwo pomocy ze strony swojej gry biegowej i wreszcie obrony.

W trzech z ostatnich czterech zwycięstw Packers zaliczyli 135 lub więcej jardów po ziemi dzięki Aaronowi Jonesowi i A.J. Dillonowi. Stali się drużyną run-first i to pozwoliło im kontrolować mecze i być efektywnymi w posiadaniu piłki.

Na dodatek obrona była maszyną do zdobywania punktów. Obecnie stosują zasadę „bend, don’t break” i są w stanie zrobić wszystko, gdy Packers najbardziej tego potrzebują. Tylko w ostatnich czterech meczach mieli 12 przechwytów, podczas gdy oddali piłkę tylko trzy razy. W ostatni weekend przeciwko Minnesocie, Packers zdobyli 28 punktów dzięki przechwytom, co jest największą liczbą punktów zdobytych przez drużynę z Green Bay od 2005 roku.

Pomogli również w zdobyciu punktów w zeszłym tygodniu: Special teams. W szczególności Keisean Nixon, który zwrócił kickoff na 105 jardów do domu. Ich występy w ostatnim czasie, za żelazną ręką Masona Crosby’ego (który w Boże Narodzenie zagrał w swoim 256. kolejnym meczu, bijąc rekord Bretta Favre’a), były na tyle dobre, że udało im się wyjść z piwnicy w DVOA drużyn specjalnych, z 22. na 17. miejsce tylko w ostatnim tygodniu. Wszystkie trzy fazy tej drużyny Packers łączą się w dokładnie odpowiednim momencie, by ponownie wprowadzić ich do postseason.

Lwy mają jednak inne plany. Nie do końca kontrolują swój los, muszą przegrać z Seahawks i Rams przed niedzielnym meczem na Lambeau Field. Potem muszą wygrać.

„Nie możemy się o to martwić”, powiedział trener Lions Dan Campbell. „Dla nas to musi być wygrana w jedną lub drugą stronę. Albo gramy, żeby się dostać, albo gramy, żeby być spoilerami… tak czy inaczej, wygrywamy.”

Packers czy Buccaneers: kogo najbardziej powinna obawiać się NFC?

Packers or Buccaneers: who should NFC fear most?

Emmanuel Acho i Joy Taylor dyskutują o tym czy NFC powinna bardziej obawiać się Green Bay Packers czy Tampa Bay Buccaneers. Joy twierdzi, że Buccaneers są większym zagrożeniem, ponieważ Tom Brady gra lepiej niż Aaron Rodgers.

Tak łatwo jest kochać tych Lions.

Oni również mieli powolny start do sezonu, dostając się do rekordu 1-6 przed obróceniem go na wszystkie strony, aby wyrównać w 8-8 idąc do tygodnia 18. Mają wybuchową ofensywę przez cały sezon, zdobywając 37 jardów na dysk, co jest trzecią najwyższą średnią wśród wszystkich drużyn. Ich rozgrywający, Jared Goff, jest w trakcie odrodzenia kariery i jest na dobrej drodze do jednego z najlepszych sezonów w historii. Zebrał już 4,214 jardów podania z 64,9 completion rate, który dorównuje jego własnemu z 2018 roku, czyli z ostatniego czasu, gdy był w Pro Bowl. Z trzema przyłożeniami przeciwko Green Bay, Goff związałby swój pojedynczy sezon career-high z 32.

Ale to było spójne. To, co przyczyniło się do zwrotu Detroit, to obrona i pojawienie się kilku kluczowych pierwszorocznych graczy. Ich drugi wybór, Aidan Hutchinson, jest tak jak go reklamowano. Jest pierwszym debiutantem w historii NFL, który w swoim pierwszym sezonie zaliczył siedem sacków, trzy przechwyty i dwa odzyskane fumble. Jest też pierwszym defensywnym liniowcem, który tego dokonał od czasu Richarda Denta w 1990 roku. Jeśli zdobędzie jeszcze jeden pick, ustanowi rekord NFL w największej liczbie przechwytów dokonanych przez defensywnego liniowego w erze Super Bowl. To jest dzieciak, który nigdy wcześniej nie miał przechwytu w swojej karierze. Kto wiedział, że wystarczyło, aby trafił do NFL?

Ale Hutchinson nie jest sam. W Week 12 drużyna wychowała z practice squad Jamesa Houstona, debiutanta z Jackson State. Obecnie przewodzi on wszystkim debiutantom, nawet tym, którzy grali przez cały sezon, w sackach z ośmioma. To pierwsza para debiutantów od czasu, gdy sacki stały się statystyką, która ma ich po siedem lub więcej. Pass rush Lions ożył dzięki tej dwójce i będą chcieli kontynuować ten trend przeciwko linii ofensywnej Packers, która w końcu znów jest zdrowa.

Matchup to watch: Jaire Alexander przeciwko Amon-Ra St. Brown

To, o czym jeszcze nie wspomnieliśmy w odniesieniu do ofensywy Detroit, to cicha, świetna gra slot receivera Amon-Ra St. Brown. Jest on koniem roboczym Goffa i tej passing offense. Brown ma w tym sezonie 100 złapanych punktów na 1,112 jardów i stał się dopiero trzecim graczem w historii, obok Odella Beckhama Jr. i Michaela Thomasa, z ponad 90 złapanymi punktami i 900 jardami w każdym z dwóch pierwszych sezonów kariery. Może prześcignąć zarówno Thomasa, jak i Justina Jeffersona pod względem największej liczby przyjęć w pierwszych dwóch sezonach gracza w tych rozgrywkach, tak naprawdę.

Mówiąc o Jeffersonie, Alexander był bardzo głośny o pilnowaniu go przed matchupem w ostatni weekend i dostarczył na wszystkie swoje trash talk. Jefferson miał tylko jeden przechwyt na 15 jardów. Teraz czas sprawdzić, czy tamten mecz był dla Alexandra fuksem, czy też może powtórzyć ten wyczyn, jeśli Packers ustawią go na St. Brown gra większość swoich snapów po wewnętrznej stronie i wszystkie, oprócz dwóch, snapów Alexandra były po zewnętrznej stronie w ostatnim meczu. Ale to dlatego, że był w cieniu Jeffersona. Packers mogliby potraktować St. Browna w ten sam sposób.

Key stat: Matt LaFleur i Aaron Rodgers, są 18-1 (.947) w grudniu i styczniu, najlepszy rekord duetu w tych miesiącach w historii NFL

Prediction: Ciągle używam słowa „predestynowany”, jeśli chodzi o tę drużynę Packers i nie sądzę, żeby to się teraz skończyło. Wszystko, czego potrzebowali, by pójść swoją drogą, poszło swoją drogą, jakby wszyscy powtarzali afirmacje TikTok o pozytywnej energii. Trudno nie wierzyć w takie voodoo (wiemy, że Aaron Rodgers wierzy), gdy patrzy się na drużyny, które przegrały, by Packers mieli kontrolę nad swoimi nadziejami na playoffy. To zbyt doskonała historia, by kończyć się tutaj, ale myślę, że kończy się jakimś dzikim finiszem, gdy Lwy dają im wszystko, co mają w swoim własnym meczu, w którym muszą wygrać.

Packers 31, Lions 30

Najważniejsze historie z FOX Sports:

Carmen Vitali zajmuje się NFC North dla FOX Sports. Carmen wcześniej pracowała w The Draft Network i Tampa Bay Buccaneers. Spędziła z Bucs sześć sezonów, w tym 2020, w którym dodała do swojego CV tytuł mistrza Super Bowl (i uczestnika parady łodzi). Możesz śledzić Carmen na Twitterze pod adresem @CarmieV.


National Football League

Więcej z National Football League Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o meczach, wiadomości i więcej