Lionel Messi tworzy historię z setnym golem dla Argentyny

Lionel Messi stał się trzecim graczem w historii, który zdobył 100 międzynarodowych bramek dzięki swojemu golowi z 20 minuty przeciwko Curaçao we wtorek, a pierwszym, który dokonał tego wyczynu z trofeum Mistrzostw Świata FIFA mężczyzn. Portugalczyk Cristiano Ronaldo i Irańczyk Ali Daei zdobyli po 100 bramek w swoich krajach, ale żaden z nich nie ma na swoim koncie Pucharu Świata. Messi, 35, zdobył Puchar Świata z Argentyną w 2022 roku.

Messi zdobył również bramki nr 101 i 102 w pierwszej połowie wtorkowego meczu. Ostateczny wynik to 7-0 na korzyść Argentyny.

Ostatni wyczyn Messiego przychodzi zaledwie kilka dni po tym, jak stał się drugim w historii graczem, który zdobył 800 bramek w karierze, dołączając do wspomnianego Ronaldo. Ronaldo jest posiadaczem rekordu wszech czasów w ilości zdobytych bramek, który obejmuje bramki na poziomie klubowym i międzynarodowym.

Messi w swojej karierze zaliczył 174 występy w seniorach dla Argentyny, co jest rekordem wszech czasów dla Argentyny i czwartym na liście wszech czasów. Obecnie rekordem wszech czasów jest 198 występów Ronaldo w reprezentacji Portugalii.

Messi z dorobkiem 102 bramek jest najlepszym strzelcem Argentyny w historii z marginesem 46 bramek. Messi stał się wiodącym w historii strzelcem Argentyny w 2016 roku, strzelając z rzutu wolnego przeciwko Stanom Zjednoczonym w Copa América Centenario.

Najważniejsze historie z FOX Sports:

FOLLOW Follow your favorites to personalize your FOX Sports experience

Lionel Messi

Lionel Messi

Argentina

Argentina

FIFA Men's World Cup

FIFA Men’s World Cup


FIFA WORLD CUP MEN trending


FIFA Men's World Cup

Get more from FIFA Men’s World Cup Follow your favorites to get information about games, news and more


FIFA WORLD CUP MEN trending