Lillard dzięki wygranej zamienia konkursy 3-punktowe w czas Dame’a

SALT LAKE CITY – Damian Lillard ściągnął na siebie uni Weber State – skąd chodził do college’u zaledwie 30 mil na północ od Vivint Arena – i przypomniał każdemu, kto ośmielił się zapomnieć, że jest jednym z najlepszych strzelców w grze. Lillard wygrał swój pierwszy konkurs rzutów za 3 punkty w swojej trzeciej próbie w dramatycznym stylu, strącając swoją ostatnią piłkę do kosza, by minąć Buddy’ego Hielda i wziąć udział w zawodach.

„To sprawiło, że było to o wiele bardziej wyjątkowe”, powiedział Lillard o wygraniu tego konkursu tak blisko Ogden, gdzie chodził do college’u.

Jak zawsze, konkurs rzutów za 3 punkty był pełen talentów. Jayson Tatum postawił 20 w pierwszej rundzie, podobnie jak ulubieniec Jazz z rodzinnego miasta Lauri Markkanen, ale wszyscy zostali wyeliminowani (podobnie jak Julius Randle i Kevin Huerter).

Buddy Hield awansował do finału, ale. Tyrese Haliburton – niedoceniany przez cały sezon i wchodzący do tej strzelaniny – ukradł pierwszą rundę z wynikiem 31.

W finałowej trójce Haliburton przygasł, podczas gdy Hield ustawił poprzeczkę z wynikiem jakościowym 25.

A potem nadszedł czas Dame’a.

Oto więcej z weekendu All-Star

Oto kim jest Mac McClung – show stopper revives Dunk Contest NBA to have All-Star captains choose reserves first in attempt to avoid last… Oglądaj jak Pelicans Jose Alvarado oddaje swój rzut i trafia game-winnera Rising Stars

Lillard zmienia konkurs rzutów za 3 punkty w Dame Time z wygraną pierwotnie pojawił się na NBCSports.com