Liga Saudyjska: Benzema debiutuje z trzema punktami, Al Hilal OK bez Milinkovicia

BURAIDAH (Arabia Saudyjska) – Mistrzostwa Karima Benzemya Al Ittihad rozpoczęły się właściwą stopą. Gialloneri wygrali na boisku Al Raed przez 3-0 z byłym bohaterem Realu Madryt: Benzema w rzeczywistości zaserwował asystę dla Hamdallaha gola 1-0 w 58. minucie, a następnie Coronado oszalał z brace (73′ i 79′), aby zapewnić zwycięstwo.

W innym meczu Al Hilal, gdzie Neymar ma podpisać kontrakt w najbliższych dniach, wygrał u siebie z Abha 3-1 dzięki hat-trickowi brazylijskiego ex-Zenita Malcoma (31′, 55′, 77′). Były zawodnik Lazio Milinkovic-Savic był nieobecny w szeregach „Blue Crescent„.

Al Raed-Al Ittihad 0-3, tabela i statystyki

Abha-Al Hilal 1-3, tablica wyników i statystyki

Saudi Pro League, tabela

Cristiano Ronaldo na wylocie, a Al Nassr odpada w pierwszym meczu

Po sukcesie w Arab Club Champions Cup,Al Nassr zCristiano Ronaldo (nieobecny z powodu kontuzji) przegrywa pierwszy mecz ligowy na boiskuAl Ettifaq. Na stadionie księcia Mohameda bin Fahda w Dammamie Onda Verde przegrała w rewanżu 2-1: były gracz Bayernu Monachium Sane (4′) odpowiedział Quaisonowi (47′), a były gracz Lyonu Moussa Dembele w 53. minucie wyrównał na 2-1. Sane również znalazł wyrównującego gola w 90. minucie, ale został on anulowany.

Pierwszy dzień Saudi Pro League zakończył się remisem 1-1 pomiędzy Al Shabab i Al Akhdoud: goście wyszli na prowadzenie w 41. minucie dzięki rzutowi karnemu byłego zawodnika Cluj Andreia Burca, do którego w 67. minucie doprowadził Ahmed Abdou.

Al Ettifaq-Al Nassr 2-1, wynik i statystyki

Al Shabab-Al Akhdoud 1-1, tablica wyników i statystyki