Liga Mistrzów: Trento w Belgii zgarnia zwycięstwo i kwalifikacje

ROESELARE (BELGIA)- Trentino Itas jest w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Drużyna Lorenzettiego zmiotła Tomabel Hal w Roeselare, pokonując Decospan Vt Menen 3-0 (15-25, 19-25, 16-25), aby utrzymać pierwsze miejsce w Pool D z kompletem punktów po pięciu meczach.Zwycięstwo uzyskane dopiero w tie breaku przez Kędzierzyn-Koźle kilka godzin wcześniej w Czechach przeciwko Karlovarsko, w rzeczywistości dało wielką szansę drużynie Lorenzettiego, która natychmiast ją wykorzystała, zamykając mecz na początku.

Dzisiejszy mecz we Flandrii, rozegrany bez kapitana Kaziyskiego (który pozostał w Trydencie, by realizować zróżnicowany program w związku z kolejnymi ważnymi zobowiązaniami i został w tej roli zastąpiony przez Podrascanina), nie zastrzegł większych niespodzianek, potwierdzając wartości, które pojawiły się już w pierwszym meczu, wygranym również w trzech setach na BLM Group Arena dwa miesiące wcześniej. W tamtym meczu Lorenzetti również zastosował obszerną rotację, która również dzisiaj została skutecznie wdrożona. W szczególności pomysł polegania w dużym stopniu na fizyczności Nelli okazał się zwycięski, a on odpłacił trenerowi monstrualnym występem: 19 punktów, z dwoma ścianami i rewelacyjnymi 17 na 19 (89%!) na siatce, przy tylko jednym błędzie serwisowym i jednym bloku. Dzięki wkładowi gwarantowanemu przez Toskańczyka (który tym samym powtórzył nagrodę mvp uzyskaną już w Trento przeciwko temu samemu przeciwnikowi), zadanie do wykonania stało się łatwiejsze, również dlatego, że Džavoronok (11 z 62%), Michieletto (9 z 60%) i „prorok w swojej ojczyźnie” D’Heer (60% z 2 ścianami) byli gotowi do wsparcia numeru 2. Końcowy wynik drużyny 71% wymownie tłumaczy, jak dominujący i agresywni byli goście w całym meczu, zasługując na sukces i kwalifikację.

I PROTAGONISTI-

Angelo Lorenzetti (trener Trentino Itas)- ” Cieszymy się przede wszystkim z tego, że zdobyliśmy z jednodniowym wyprzedzeniem pierwsze miejsce w grupie, w której znaleźli się również broniący tytułu mistrzowskiego Kędzierzyn-Koźle. Nie było to zatem przesądzone ani łatwe. Nie możemy być jednak zadowoleni, bo czeka nas jeszcze ostatni mecz w Polsce i będzie to mecz nie taki jak wiele innych. Chcemy zmierzyć się z nim z odpowiednim nastawieniem osobowościowym, aspektem, który od czasu do czasu zawodził w sezonie zasadniczym Superligi; musimy poprawić ten aspekt.

IL TABELLINO-

DECOSPAN VT MENEN – TRENTINO Itas 0-3 (15-25, 19-25, 16-25)

DECOSPAN VT MENEN: Hanninen 6, Sinnesael 5, Dermaux 3, Vanneste 0, Capet 9, Stuer (L), Van Hoyweghen 1, Ocket 0, Van De Velde 3, Kindt 8. N.E. Dedeyne, Bille. Wszystkie. depesze.

TRENTINO ITAS: Nelli 16, D’Heer 3, Dzavoronok 13, Michieletto 11, Sbertoli 5, Laurenzano (L), Podrascanin 3, Lisinac 3. N.E. Cavuto, Pace, Berger, De Palma, Lavia. Wszystkie. Lorenzetti.

REFERAT: Muha, Kaiser.

UWAGI – czas trwania zestawu: 23′, 22′, 20′; łącznie: 65′.