Liga Mistrzów: Piąty sukces Conegliano, pokonuje Vasas

BUDAPESZT- Dwa dni po triumfie w Pucharze Włoch, A. Carraro Imoco Conegliano zadaje kolejny cios wygrywając w Budapeszcie na parkiecie Vasas w czterech setach 1-3 (17-25, 25-21,21-25,18-25) zdobywając matematyczne pierwsze miejsce w Pool A Ligi Mistrzów. Dobry początek dla dziewczyn Santarellego, które płynnie wygrały pierwszego seta, ale potem w drugim straciły koncentrację i skuteczność ofensywną. Liczne błędy pozwoliły Węgierkom wyrównać wynik. Od trzeciego seta Pantery znów zaczęły grać na pełnych obrotach i zdołały przywrócić mecz na właściwe tory. Zwycięzcą meczu została Robin De Kruijf, która zdobyła 18 punktów, co dało jej tytuł MVP meczu. Obiecujący był debiut przeciwnej zawodniczki Stephanie Samedy, która przybyła w styczniu i zdobyła 9 punktów.

Na starcie na boisku Carraro-Haak, Squarcini-De Kruijf, Gennari-Gray, libero De Gennaro. Brak Pericatiego (ból pleców), Lubian, drugi libero, odpoczywający zapobiegawczo.
Pierwszy set przebiega w miarę spokojnie, mimo nie nienagannego przyjęcia, rekompensowanego dziarskim murem (5-0 w secie, dwa autorstwa De Kruijfa) i atakiem biegnącym na dobrych procentach, z równo rozłożonymi obowiązkami wśród napastników przez uporządkowanego Carraro (także as i mur dla żółto-niebieskiego dyrektora). Wyróżniał się holenderski center (5 punktów), znalazło się też miejsce dla debiutującego w Champions Samedy. 25-17 ostateczny wynik dla Conegliano.

W drugim secie pojawia się trochę kosza i życie komplikuje się De Gennaro i jej koleżankom z drużyny, natomiast Vasas, ciągnięty przez Bannistera (3 asy i 7 punktów w secie) i Fricova (4 punkty), wykorzystuje zbyt miękkie A.Carraro Imoco, potrafiące zareagować dopiero w finale na lot gospodarzy (16-12, 21-17). Haak (4 punkty w secie), który w końcówce wraz z Wołoszem zastąpił Samedy’ego, próbował przywrócić drużynę pod ziemię, Robin De Kruijf (6 punktów w secie, nie do zatrzymania w ataku z 83%! będzie MVP na koniec) walczył dalej, ale ostatecznie Vasas zgarnął seta 25-22 i wyrównał wynik.

Kolejna walka w trzecim secie, w którym Conegliano popełniło mniej błędów, wznowiło blokowanie (3 przez Wołosza, w sumie 5-0 w secie) i skuteczną obronę, budując dodatkowe szanse na kontratak, powierzony teraz od początku kierownictwu kapitana Wołosza, a Pantery utrzymały przewagę przez niemal cały set (8-5, 17-13), przy czym trener Santarelli mądrze kontynuował rotowanie składami w trakcie seta. Aż siedmiu zawodników zdobyło punkty w secie, który zakończył się 25-21 dla zespołu Gialloblù.

W czwartym secie na przekątnej z Wołoszem pojawiła się Samedy, a także Kelsey Robinson Cook (6 punktów i świetny set w ataku, potwierdziła swoją świetną formę w przestrzeni, którą dał jej trener Santarelli) i mistrzynie Włoch po wyrównanym początku wzięły grę w swoje ręce. Zawsze ostre uderzenie Squarcini i jej koleżanek z drużyny podkopywało budowę zespołu gospodyń, a De Gennaro i jej koleżanki z drużyny podkręciły tempo, szybko zdobywając przewagę (16-10) i nie odpuszczając do końca.
Kapitan Wołosz pozwolił nowej zawodniczce Stephanie Samedy na atak (4 punkty w secie, 9 w sumie) i bardzo konkretnej Alessii Gennari w ataku (5 punktów z 57% w secie, 12 w sumie w jej doskonałym wyniku) i A. Carraro Imoco kończy zwycięsko również piąty mecz swojej rundy Ligi Mistrzów. Pula A, w której żółto-niebiescy są niepokonani, zamyka się 8 lutego w Palaverde meczem z polską drużyną Resovii, drugą w klasyfikacji.

I PROTAGONISTI-

Robin De Kruijf (A.Carraro Imoco Conegliano) ” Ciężki mecz, zmęczenie w nogach było odczuwalne, myślę, że to normalne. Myślę, że nie był to nasz najlepszy mecz, ale w końcu wygraliśmy i jesteśmy zadowoleni z wyniku.”

IL TABELLINO-

VAS OBUDA BUDAPEST – A.CARRARO IMOCO CONEGLIANO 1-3 (17-25, 25-21,21-25,18-25)

VAS OBUDA BUDAPEST: Kump 2, Abdulazimova 5, Skrypak 3, Bannister 21, Boyko 3, Torok 10, Juhar ne, Fricova 7, Vezsenyi , Fabian ne, Papp 4, Jambor, Marcz ,Reder, Szalay ne. All. Athanasopoulos

A.CARRARO IMOCO: Wołosz 5, Haak 10, Plummer ne, Gray 8, Squarcini 9, De Gennaro, Fahr ne, Gennari 12, De Kruijf 18, Robinson Cook 6, Carraro 3, Samedy 9, Lubian ne. All. Santarelli

REFERENCJE: Kurtiss (Lat) i Sarikaya (Tur)

UWAGI – Set Duration: 25′,29′,29′ Tot: 112′

MVP: Robin De Kruijf (A.Carraro Conegliano)