Liga Mistrzów: Novara ponownie pokonuje Stuttgart i jest w półfinale

NOVARA- Po raz trzeci w swojej historii Igor Gorgonzola Novara podbił miejsce wśród czterech najlepszych drużyn w Europie: Azzurri pokonali Stuttgart 3: 0 i zagwarantowali sobie dostęp do półfinału Ligi Mistrzów CEV dzięki pięknemu występowi chóralnemu. Na oczach 2650 widzów Pala Igora, ofensywny występ Kenia Carcacesa, zasłużenie nagrodzony MVP meczu z 56% pozytywnym wynikiem.

Igor na boisku z Karakurtem naprzeciwko Battistoniego, Chirichellą i Danesim na środku, Bosettim i Carcacesem w ustawieniu i Fersino wolnym; Stuttgart z Bongaertsem na kierunku i Riversem na przekątnej, Schoelzelem i Timmermanem na środku, Segurą i Kunzlerem w zespole i Koskelo wolnym.

Stuttgart rozpoczął od mocnego startu z murem Schoelzela (3-6), ale szybkie podanie Chirichelli (6-7) i przekątna Carcacesa (8-8) zaszyły lukę, a wkrótce potem Karakurt „zatrzymał” Riversa i podpisał przełom przy 10-9. Dwa asy Carcacesa i Novara ucieka (14-10), Bosetti na ścianie daje 17-13, a dwa asy Karakurta hipotekę częściową na 19-13. Stuttgart próbuje ponownie (20-16), ale po przerwie Lavariniego, Novara ponownie ucieka dzięki szybkiej zagrywce Chirichelli (23-18) i ścianie Danesiego (24-18), która zamyka seta po raz pierwszy (25-18).

Stuttgart z Lee w sekstecie i Wezorke przejmującym środek, zaszył lukę z 5-2 do 5-5 asem, ale to znowu Carcaces zamknął niekończącą się wymianę na korzyść Novary (7-6), a następnie podpisał prowadzenie 12-7, aby wygrać kolejny ciężki rajd. Na 17-12 Stuttgart zatrzymuje grę, ale Novara idzie naprzód z Danesim (po raz pierwszy, 21-15), podczas gdy Lavarini zmienia główną przekątną, wstawiając Cambiego i Itumę. W finale goście nie poddają się (22-19), ale pipe Carcacesa i ściana Bosettiego dają Włochom kwalifikację 25-19.

Novara utrzymuje rytm (8-3, as Karakurta), Lavarini ponownie uruchamia Cambiego i Itumę, ale inercja meczu nie zmienia się, a Włosi kontrolują (10-6, a następnie 13-9 z punktującym Itumą) przed przerwą sprowokowaną przez nowo wprowadzonego Kellera, z dwoma asami na 14-12. Novara dobrze radzi sobie z wymianą piłek, Danesi przybija pierwszą połowę (18-16), a Carcaces w maniout utrzymuje dystans (20-18) z dwoma punktami od Chirichelli, które dają piłkę meczową na 24-20. Długi serwis Lee zamyka wynik na 25-21.

I PROTAGONISTI-

Stefano Lavarini (trener Igor Gorgonzola Novara) – „ Musimy być szczęśliwi, wynik tego podwójnego wyzwania nie był przesądzony, biorąc pod uwagę poziom gry prezentowany przez Stuttgart, a także trudności, z którymi musieliśmy się zmierzyć po drodze. Jesteśmy w półfinale Ligi Mistrzów i jest to cel pośredni, który daje nam morale i pewność siebie, teraz oczywiście będziemy pracować, aby spróbować pójść dalej „.

Ilaria Battistoni (Igor Gorgonzola Novara) – „ Jesteśmy bardzo dumni, dotarcie do półfinału Ligi Mistrzów jest ważnym celem i myślę, że osiągnęliśmy go dzięki dwóm dobrym występom. Naszą zasługą było to, że naciskaliśmy od samego początku, nie dając im szansy na prawdziwe wejście do gry i zdobycie pewności siebie. Teraz wrócimy do mistrzostw, a potem pomyślimy o tym półfinale: niezależnie od tego, kto będzie przeciwnikiem, będzie ciężko, ale damy z siebie wszystko, aby spróbować dostać się na dno „.

TABLICA WYNIKÓW-

IGOR GORGONZOLA NOVARA – ALLIANZ MTV STUTTGART 3-0 (25-18, 25-19, 25-21)

IGOR GORGONZOLA NOVARA: Battistoni, Bosetti 8, Chirichella 6, Danesi 8, Carcaces Opon 13, Karakurt 16, Fersino (L), Cambi 2, Giovannini, Ituma 2. Nieobecni: Adams, Bresciani, Bonifacio, Varela Gomez (L). Wszyscy. Lavarini.

ALLIANZ MTV STUTTGART: Segura Palleres 4, Bongaerts, Schoelzel 4, Timmerman 1, Rivers 14, Kunzler 4, Koskelo (L), Keller 3, Lee 8, Wezorke 2. Nieobecni: Petter (L), Kohn, Hart. Wszyscy. Feray Dzankovic.

REBITTERZY: Vasileiadis, Rogic.

UWAGI – Czas trwania seta: 28′, 26′, 27′; Łącznie: 81′

MVP: Kenia Carcaces (Igor Gorgonzola Novara)