Liczby kłamią w Fantasy Baseball: Jak długo Christopher Morel będzie w stanie to utrzymać?

Dalton Del Don

Proste spojrzenie na box score lub analizę kategorii fantasy nie zawsze mówi wszystko o tym, jak radzi sobie dany zawodnik. Dalton Del Don próbuje zidentyfikować ostatnie mylące liczby, którym warto się bliżej przyjrzeć.

Tak … Liczby kłamią.

Trzy zwycięstwa Logana Webba to kłamstwo

Webb utknął na zaledwie trzech zwycięstwach, pomimo 1,74 ERA w ciągu ostatnich sześciu startów. Nie pozwolił na więcej niż cztery rundy w żadnym ze swoich 10 startów w tym sezonie, rzucając co najmniej sześć inningów we wszystkich oprócz jednego. Webb plasuje się w pierwszej piątce w CSW, tylko Spencer Strider, Shane McClanahan, Shohei Ohtani i Clayton Kershaw (może o nich słyszałeś?) wyżej.

Webb dał dwa lub mniej biegów w 70% swoich startów i plasuje się w pierwszej piętnastce pod względem ERA, ale nie w pierwszej pięćdziesiątce pod względem zwycięstw dzięki okropnemu wsparciu. Brady Singer ma tyle samo zwycięstw z 7,48 ERA, grając w ataku Royals z najniższym wynikiem wRC +. W międzyczasie Giants mają ponadprzeciętną ofensywę (101 wRC+), która staje się coraz zdrowsza, jedną z najlepszych obron w lidze i silny backend w swoim bullpenie, więc więcej zwycięstw (co prawda głupia statystyka!) powinno być w przyszłości Webba.

6.75 ERA Joe Musgrove’a to kłamstwo

Musgrove ma za sobą ciężki początek po powrocie ze złamanego palca, ale jego statystyki sugerują, że menedżerowie fantasy nie mają się czym martwić. Szybkość i SwStr% Musgrove’a wzrosły w porównaniu z poprzednim sezonem, więc jego ERA powinna spaść, gdy jego wywołany strajk%, HR / FB% (18.2) i BABIP (38 punktów wyższy niż jego kariera) zaczną się cofać.

Petco Park stał się neutralny pod względem zabójstw, ale Musgrove prawie na pewno miał pecha, pozwalając na cztery w ciągu zaledwie 13 1/3 inningów (22.1 HR / FB%) u siebie w tym sezonie. Współczynnik rotacji Musgrove’a znajduje się w 99. percentylu, a jego 6,75 ERA towarzyszy 4,36 xERA. Wszystkie pięć jego startów miało miejsce przeciwko przeciwnikom z top-15 w rankingu wRC+ – a cztery z nich były top-10 – więc jego harmonogram był niezwykle trudny podczas powrotu po kontuzji bez normalnego wiosennego treningu. Musgrove jest kandydatem do kupna w ligach fantasy.

Christopher Morel’s .980 slugging is a lie

Morel jest najgorętszym hitterem na ziemi odkąd został odwołany, uderzając drugą największą liczbę home runów (dziewięć) w ciągu pierwszych 12 meczów gracza w sezonie w historii MLB – i zrobił to przeciwko trudnemu pitchingowi. Te dziewięć homerów przyszło z dziewięcioma beczkami i 36.5 K%, który zakończyłby się wśród najwyższych wskaźników strajków w lidze w zeszłym sezonie.

Podczas gdy każdy powinien wiedzieć, że gorący start Morela ulegnie regresowi (nikt nie homeruje w każdym meczu), zakres może być poważny, biorąc pod uwagę jego przerażające towarzyszące peryferia. Morel prowadzi wśród wszystkich hitterów pod względem homersów od czasu powołania, ale zanotował również drugą największą liczbę strikeoutów w tym okresie.

Chociaż Morel może być kandydatem do sprzedaży Captain Obvious, wystarczy jedna osoba w lidze, która się z tym nie zgadza. I pozostanie bardzo wartościowy w ligach fantasy, dzięki swojej wielopozycyjnej kwalifikowalności i zdolności do kradzieży baz, ale zdaj sobie sprawę, że przewiduje się, że trafi .240 (i slug około .450) przez resztę sezonu.

Brett Baty’s .743 OPS to kłamstwo

Baty ma imponujące liczby Statcast i znacznie lepsze oczekiwane statystyki niż dotychczasowe wyniki. Zakładając, że Mets pozostaną cierpliwi, Baty ma szansę na rychły przełom, gdy jego pech nieuchronnie się odwróci. Baty niszczył miotanie Triple-A (237 wRC+), ma 70-stopniową moc i ma HardHit% w najlepszych 5% hitterów MLB, więc nadchodzą wielkie rzeczy.

Baty czuł się komfortowo w domu, uderzając .340 z 1.096 OPS (w porównaniu do .410 na drodze) na początku swojej kariery i chociaż to się trochę wyrówna, najważniejszą wiadomością jest nagła zmiana Citi Field. Domowy park Nowego Jorku przeniósł się do ogrodzenia prawego pola poza sezonem i po cichu przekształcił się z jednego z najtrudniejszych miejsc w baseballu dla leworęcznej siły w jedno z 10 najbardziej przyjaznych w 2023 roku. Dramatyczna zmiana będzie nadal korzystna dla Baty’ego, który w jakiś sposób jest nadal dostępny w 70% lig Yahoo.