Liam Smith chce następnej walki Eubanka Jr | „On jest dla mnie łatwą nocą!”

Liam Smith wezwał do walki z Chrisem Eubankiem Jr w następnej kolejności. Były mistrz świata WBO w wadze super półśredniej podpisał kontrakt z promotorem BOXXER, a jego walki będą pokazywane na żywo w Sky Sports, dlatego chce on mieć największe dostępne wyzwania.

Po kontrowersyjnej przegranej z Magomedem Kurbanovem w Rosji, Smith ma za sobą dwa imponujące zwycięstwa, pokonując Anthony’ego Fowlera w rodzinnym Liverpoolu i Jessiego Vargasa w nowojorskiej Madison Square Garden. W lutym Eubank pojechał do Cardiff, gdzie pokonał Liama Williamsa, zawodnika, którego Smith pokonał już dwukrotnie.

  • Liam Smith podpisuje kontrakt z BOXXER
  • Eubank Jr eyeing world title fight
  • Więcej wiadomości i aktualizacji bokserskich

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Najważniejsze momenty zwycięstwa Chrisa Eubanka Jr nad Liamem Williamsem w Cardiff.

„Zawsze zgłaszałem swoje nazwisko do tej walki [walki z Eubankiem]. To jest walka, na którą wskoczyłbym jutro. To jest walka, którą bym kochał, to jest walka, która wiem, że mogłaby być zrobiona teraz. Dzięki temu, że wróciłem do Sky, to pewnie będą naciskać, żeby ją zrobić” – powiedział Smith w rozmowie z Sky Sports Boxing.

Mimo, że Eubank Jr jest większym człowiekiem, operującym w wadze średniej, Smith jest przekonany, że pokonałby gwiazdę z Brighton.

„Jeśli Chris Eubank zawalczy ze mną w taki sposób, w jaki walczył z Liamem Williamsem, to myślę, że pokonałbym go z łatwością” – powiedział Smith.

„Myślę, że utknął w stylach, próbując walczyć w sposób, w jaki walczy Roy Jones [legenda boksu, która teraz trenuje Eubanka]. Więc to jest jeden, za który odgryzłbym ci rękę i odgryzłbym ci rękę za to następny, jeśli chcesz prawdy.”

Smith wypowiada się z pewnym autorytetem na ten temat. Wcześniej dzielił ring z Eubankiem, choć tylko w sparingach.

„Mieliśmy kilka dobrych sparingów i tak naprawdę nie można zbyt wiele wynieść ze sparingów, sparingów w ogóle. Ale te sparingi, których zrobiliśmy wiele, sprawiły, że jestem bardzo pewny, że pokonam Chrisa Eubanka” – wyjaśnił Smith.

„Jeśli przyjdzie na walkę, to czeka cię z nim walka; to dobry sportowiec, sprawny. Nie jest silny, ale jest sprawny.

„Umiejętności bokserskie i IQ bokserskie nie uważam za najlepsze. Dlatego uważam, że w tej chwili utknął pomiędzy stylami. Sądzę, że Roy Jones stara się go przekonać do boksu i jeśli będzie próbował boksować ze mną tak, jak boksował z Liamem Williamsem, to myślę, że będzie to dla mnie łatwa noc.”

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby odtwarzacz wideo był bardziej dostępny

Spoglądamy wstecz na niektóre z wybitnych walk Liama Smitha.

Eubank Jr to nie jedyna ważna walka, do której dąży Smith. Jest łączony z boksowaniem z synem legendarnego pięściarza Kostyi Tszyu, Timem Tszyu, który niedawno zapewnił sobie dobre zwycięstwo nad Terrellem Gaushą i awansował w światowych rankingach. Jermell Charlo, niekwestionowany mistrz wagi super półśredniej, jest również celem Liverpudlianina.

„Te trzy nazwiska sprawiają, że moje uszy kłują się w górę, sprawiają, że się uśmiecham” – powiedział Smith.

Te walki mogą się wydarzyć, ponieważ Smith jest tak wysoko notowany w kluczowych organizacjach sankcjonujących. WBC ma go na 3 miejscu w swoich rankingach, WBA na 4, a WBO na 2. Nawet gdyby Charlo przeszedł do 160 funtów i zwolnił swoje tytuły, Smith byłby w dobrej pozycji do walki o jeden z tych pasów.

„To ekscytująca pozycja, w której jestem w tej chwili” – powiedział Smith. „Jeśli wszystkie cztery pasy staną się wolne, prawdopodobnie dostanę wybór trasy.

„Brytyjscy fani mnie znają. Postaw przede mną walkę, wezmę ją i robiłem to przez całą drogę mojej kariery, czy to będzie Rosja, czy to będzie zejście o poziom niżej na domową walkę z Anthonym Fowlerem.

„Zaoferuj mi walkę, wezmę ją. Lubię walkę.”