Lewis Hamilton „naprawdę wierzy”, że Mercedes może wygrać w tym roku, a jego celem jest postęp w GP Austrii

„Z odrobiną więcej kopania i trochę więcej ciężkiej pracy, miejmy nadzieję, że możemy zbliżyć się do tego, aby mieć szansę na wygranie wyścigu” – mówi Lewis Hamilton; oglądaj wszystkie GP Austrii na żywo na Sky Sports F1; Kwalifikacje w piątek o 16:00, Sprint w sobotę o 15:30 i wyścig w niedzielę o 14:00

Ostatnia aktualizacja: 08/07/22 11:52am

Lewis Hamilton mówi, że teraz „szczerze wierzy”, że Mercedes może wygrać wyścig w tym sezonie – i nie wyklucza niespodzianki w ten weekend podczas GP Austrii.

Mercedes, zajmujący odległe trzecie miejsce w mistrzostwach, walczył o formę w tym sezonie, ale miał swój najbardziej konkurencyjny weekend w 2022 roku podczas GP Wielkiej Brytanii, gdzie Hamilton był bliski swojego pierwszego zwycięstwa.

Podczas gdy Hamilton ostatecznie musiał zadowolić się podium, tempo wydaje się całkowicie zmieniać nastawienie siedmiokrotnego mistrza świata.

  • ’I don’t know how I survived’ | Zhou opens up on horrifying crash
  • Mercedes: 'Back in the game’ in Austria – or trailing again?
  • Austrian GP shake-up as Sprint returns: Kiedy oglądać na Sky Sports

Hamilton, rozmawiając z mediami przed GP Austrii – które w ten weekend będzie można oglądać na żywo na Sky Sports F1 – przyznał, że „zdecydowanie nie był pewien, czy uda nam się wygrać w tym samochodzie”, ale teraz jest bardziej pozytywnie nastawiony do szans swojego zespołu.

„To zdecydowanie nie jest sposób, w jaki lubimy myśleć, ale to było uczucie jak, jeez, jest długa, długa droga, aby dogonić wszystkich, wiedząc o postępach, jakie wszyscy robią” – powiedział Hamilton. „Ale zdecydowanie ogromnie zachęcające.

Following Zhou Guanyu's horrendous crash at Silverstone, Lewis Hamilton has hailed the impact of the halo in saving drivers' lives in Formula One

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Po Zhou Guanyu’s h Potem mieliśmy te dwa ostatnie wyścigi, które były dość silne i to naprawdę zachęciło nas, że idziemy w dobrym kierunku i że naprawdę jest potencjał w samochodzie.

„Z trochę więcej kopania i trochę więcej ciężkiej pracy, miejmy nadzieję, że możemy zbliżyć się do posiadania szansy na wygranie wyścigu.

„Więc naprawdę wierzę, że możemy wygrać wyścig w tym roku.”

Zhou Guanyu discusses how he got out of his Alfa Romeo following his frightening crash at Silverstone

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Kontynuował, że jest „zdecydowanie potencjał”, aby wygrać w Silverstone, ale obecne wyniki Mercedesa „nie są dokładnie na tym samym poziomie, co dwa zespoły przed nami”, Red Bull i Ferrari.

„Potrzebowaliśmy wszystkiego, aby się wyrównać”, przyznał.

Nawet w swoich dominujących sezonach, w których zdobywali tytuły, Mercedesowi ciężko było na austriackim torze Red Bull Ring, gdzie w ten weekend odbywa się 11. runda sezonu – z dodatkowym wyścigiem Sprint w sobotę.

Sky F1's Natalie Pinkham and Martin Brundle look ahead to the Austrian Grand Prix at the Red Bull Ring

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

„Więc ciężko będzie tu wygrać znając kombinację zakrętów. Ale nie niemożliwe.

„Mam nadzieję, że będziemy mile zaskoczeni [w piątek] – ale mogę się mylić. Dowiem się tego, ale mam nadzieję, a najlepszą rzeczą, jaką można zrobić, to przyjechać z nadzieją i pozytywnym nastawieniem i stamtąd nawigować.”

Terminarz Sky Sports F1 na żywo GP Austrii

Piątek
8.55am: F3 Practice
10.05am: F2 Practice
12pm: Austrian GP Practice One (session begins 12.30pm)
1.55pm: F3 Qualifying
2.50pm: F2 Qualifying
3.30pm: Austrian GP Qualifying Build-up
4pm: Austrian GP Qualifying
5.45pm: Ted’s Qualifying Notebook

Saturday
9.30am: F3 Sprint
11am: GP Austrii Practice Two (początek sesji 11.30)
14.30: Austrian GP Sprint Build-up
3.30pm: Austrian GP Sprint
4.50pm: F2 Sprint

Sunday
7.30am: F3 Feature Race
9am: F2 Feature Race
12.30am: Grand Prix Sunday: Austrian GP Build-up
2pm: The Austrian Grand Prix
4pm: Chequered Flag: Reakcja na GP Austrii
17:00: Notatnik Teda

F1 2022 jedzie do Austrii w ten weekend, a Sprint powraca! Dołącz do Sky Sports F1 i zobacz obszerną relację, w której Sprint rozpocznie się o 15.30 w sobotę, a wyścig o 14.00 w niedzielę.