Lewis Hamilton cieszy się z powrotu do zdrowia po GP Austrii, podczas gdy Mercedes „odbija się” od rywali w F1 – Ferrari i Red Bulla | F1 News

Lewis Hamilton zdobywa trzecie podium z rzędu po powrocie z ósmego miejsca na starcie w GP Austrii; „Naprawdę czuję się świetnie. Jestem bardzo szczęśliwy” – mówi Hamilton; F1 powraca za dwa tygodnie we Francji, a wszystkie sesje będzie można oglądać na żywo w Sky Sports F1 od piątku 22 lipca

Ostatnia aktualizacja: 11/07/22 11:02am

Lewis Hamilton reflects on his podium finish at the Austrian F1.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Lewis Hamilton zastanawia się nad swoim podium w austriackim F1.

Lewis Hamilton zastanawia się nad swoim podium w austriackim F1.

Lewis Hamilton był zachwycony zakończeniem trudnego GP Austrii z kolejnym podium 2022, chwaląc Mercedesa za pracę nad uratowaniem jego weekendu i za ulepszenia bolidu, które pozwoliły mu „odciąć się” od rywali.

Hamilton miał rollercoaster weekend w Spielbergu, zaczynając na wysokim poziomie z silnym tempie kwalifikacyjnym, ale potem rozbił się w Q3, a tylko zyskał jedną pozycję do ósmej na Sprint.

Ale siedmiokrotny mistrz świata cieszył się piękny dzień wyścigu, czyniąc jego drogę do czwartej, a następnie ubiegając się o trzecie podium z rzędu po Carlos Sainz pożar silnika w Ferrari.

  • Leclerc pokonuje Verstappena i odnosi wspaniałe zwycięstwo | Pożar silnika Sainza daje Hamiltonowi podium
  • Grand Prix Austrii: Jak to się stało
  • Terminarz sezonu 2022 F1: France next up
  • Drivers’ standings: Verstappen na czele

Z George’em Russellem podążającym na czwartym miejscu, Mercedes wyprzedził zarówno Red Bulla, jak i Ferrari, a Hamilton powiedział Sky Sports F1: „To świetne uzdrowienie dla nas jako zespołu. To naprawdę dobre punkty.”

Dodał: „Naprawdę czuję się świetnie. Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego dnia, zwłaszcza po tak trudnym początku weekendu”.

Lewis Hamilton overtakes the Haas duo of Mick Schumacher and Kevin Magnussen

Proszę użyć przeglądarki Chrome dla bardziej dostępnego odtwarzacza wideo

Lewis Hamilton wyprzedza duet Haas – Mick Schumacher. „Po prostu idziemy trzymać głowy w dół i kontynuować chipping away. Powoli wczuwamy się w chłopaków z przodu, ale oni nadal są całkiem szybcy.”

Mercedes boss Toto Wolff says the team have narrowed the gap between themselves and their rivals, but admits they still have some way to go.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Mercedes bo.

Szef zespołu Toto Wolff zgodził się: „Powoli dochodzimy do celu, musimy tylko ciągle odpryskiwać

„Brakuje nam kilku dziesiątych tu i tam. Myślę, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy zmniejszyliśmy dystans o połowę, lepiej się rozumiemy, ale wciąż jesteśmy na trzecim i czwartym miejscu i w środku niczego.

„Gdybym starał się brać pozytywy z tempa wyścigowego, gdybyśmy byli w stanie wystartować w pierwszej szóstce, prawdopodobnie moglibyśmy utrzymać się za Maxem

„To dobrze, ponieważ zaczynamy widzieć, że odrabiamy straty do liderów. Chcemy, aby to był tylko skok, a nie długi cykl.”

F1 2022 wyrusza do Francji za dwa tygodnie. Dołącz do Sky Sports F1 w weekend 22-24 lipca i zobacz wszystkie sesje na żywo.