Leon Edwards ogłuszył Kamaru Usmana kopnięciem na głowę

Spójrzcie na niego teraz.

Leon Edwards oszołomił świat MMA nokautując w piątej rundzie króla wagi pound-for-pound i welterweight Kamaru Usmana w sobotnią noc na UFC 278, zdobywając w procesie pas wagi welterweight.

Dzięki zwycięstwu Edwards położył kres 15-walkowej passie zwycięstw Usmana w UFC i pomścił porażkę z Usmanem poniesioną jeszcze 19 grudnia 2015 roku.

Przychodząc w sobotę, Usman był powszechnie uważany za najlepszego mieszanego artystę walki na planecie, a z mniej niż minutą do końca walki, wydawało się, że jego panowanie na szczycie MMA będzie kontynuowane, biorąc pod uwagę, że dominował Edwardsa od drugiej rundy i w ostatniej rundzie.

Jednak magia dopadła „Rocky’ego” i Edwards zdołał odnieść swoje dziesiąte zwycięstwo z rzędu (jego walka z Belalem Muhammadem 13 marca 2021 roku została uznana za niebyłą po przypadkowym dźgnięciu Edwardsa w oko).

W rzeczywistości, ostatni raz Edwards przegrał walkę z Usmanem. I są szanse, że w niedalekiej przyszłości ta dwójka znów się zrówna.

Świat Twittera oszalał po szokującym wyniku:


Ultimate Fighting Championship

Więcej z Ultimate Fighting Championship Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o grach, wiadomościach i nie tylko.