Legenda Assietta kończy 35 lat

Powrót do przeszłości, specjalny sposób na przeżycie emocji, które zapisały się w historii tego wspaniałego konkursu, obecnie w jego 35. edycji„.
Z tymi słowami i szczyptą emocji, organizator Alessandro Capella, oficjalnie odsłania szczegóły w perspektywie Assietta Legend 2023. Data do zaznaczenia w kalendarzu to 2 lipca w Sestriere.
„Sarerà un’edizione unica – precyzuje Capella – Ilguardo di 35 anni è sicuramente una grande emozione per il staff organizzativo, ma soprattutto per i bikers invitati a un weekend davvero eccezionale. Mówimy o historycznym wyścigu maratońskim, który powraca z tej okazji na swoją pierwotną trasę z kilkoma drobnymi zmianami, aby dostosować ją do dzisiejszych potrzeb: 63 km i D+ 1.870 m, co czyni ją absolutnie wyjątkową trasą, ale także taką, która jest odpowiednia dla wszystkich miłośników sportu.„.

Zgodnie z tradycją, trasa wyścigu biegnie wzdłuż „strada dell’Assietta” (droga Assietta) na wysokości ponad 2000 m w otoczeniu górskim o wielkim pięknie, odtwarzając odcinki wyścigu, które uczyniły Tour dell’Assietta sławnym od 1988 r., aby stworzyć kompletną, spektakularną, malowniczą, trudną i zabawną trasę górską.
Niezapomniany wyjazd z położonego na wysokości 2035 m n.p.m. Sestriere, miejsca, którego z pewnością nie trzeba przedstawiać, aby dać początek temu, co z czasem stało się dla wszystkich „Giro dell’Assietta”, prześledzonym przez pionierów kolarstwa górskiego, którzy tworzyli oś założycielską GRS Alpina, do dziś firmy organizującej to wydarzenie.

Wyścig przebiega na wysokości ponad 2000 metrów, dotykając wielkich szczytów Alp Kotyjskich, takich jak Col Basset (mt. 2424) dotykany na starcie i ostatni szczyt przed przyjazdem, Col Assietta (mt. 2472) ze stelą z orłem, symbolem tych gór i wyścigu, ale potem jeszcze: Col Lauson (mt. 2497), Col Blegier (mt. 2381) i Monte Genevris (mt. 2533) z alpejską latarnią. Tyle wzniesień, tyle niepowtarzalnych emocji, które może dać tylko Legenda mtb.

Na co czekasz, aby zapisać się na najwyższe zawody mtb w Europie?
Rejestracja zostanie oficjalnie otwarta 14 listopada, a opłata w wysokości 35 euro będzie obowiązywać do 9 stycznia (w czasie, gdy pierwsze 100 dostępnych grzbietów będzie jeszcze dostępne).
Nie przegap szansy na wzięcie udziału w jednej z najpiękniejszych imprez rowerów górskich we Włoszech.

Wszystkie informacje na assiettalegend