Leclerc na torze z Ferrari Schumachera

Do odsłonięcia Ferrari SF-23 pozostał tydzień, a Leclerc kontynuuje trening przed kolejnymi Mistrzostwami Świata F1. Po pozbyciu się rdzy w Fiorano w SF-21, marsz Monakijczyka w kierunku zimowych testów w Bahrajnie był kontynuowany w Abu Dhabi, gdzie Charles wyjechał na tor w F2003-GA.

Rossa pełna historii

A single-seater, który ma szczególne miejsce w historii Cavallino, ponieważ jest tym z szóstego mistrzostwa świata Schumachera, dzieckiem złotego okresu Rossy w nowoczesnej F1, kiedy Maranello miało taką wyższość techniczną, że rozpoczęło sezon poprzednim samochodem.

Używany przez Leclerca F2003-GA to w rzeczywistości ten z numerem podwozia 229, samochód, który zadebiutował w Hiszpanii po tym, jak Maranello używało na początku sezonu poprzedniego F2002. Z tym Redem Kaiser wygrał w Barcelonie, w Austrii i w Kanadzie, po czym latem zespół wpadł w kryzys. Po przezwyciężeniu problemu z zarządzaniem oponami, który zbliżył do siebie rywali, Schumi potrzebował tylko ósmego miejsca w Japonii, by przywieźć do domu swoje szóste mistrzostwo świata i pobić rekord Fangio.

Sinfonia V10

Dzień wielkiej nostalgii w Yas Marina, w którym uczestniczył również Todt, został zorganizowany przez właściciela Rossy, przedsiębiorcę Thomasa Flohra, prezesa VistaJet.

Wystarczy obejrzeć film i podkręcić głośniki do pełnej głośności: symfonia V10 porusza struny duszy.

Leclerc, in pista con la Ferrari 2003-GA di Schumacher

Obejrzyj wideo

Leclerc na torze w Ferrari Schumachera 2003-GA

© RESTRICTED REPRODUCTION