LeBron James podobno rozważa powrót do Cavs

Plotki zaczęły wirować wokół przyszłości LeBrona Jamesa w Los Angeles, szczególnie ten, który wskazuje na jego powrót do Cleveland, gdy Lakersi walczą o powtórzenie tytułu mistrzowskiego z 2020 roku NBA.

Czy 18-krotny All-Star NBA naprawdę mógłby założyć koszulkę Cavaliers po raz trzeci? Z pewnością jest taka możliwość.

W rzeczywistości, fani Lakers powinni uważnie obserwować ruchy Cleveland w offseason, ponieważ zespół może próbować zrobić miejsce na Jamesa w przyszłym roku, według ESPN.

W poniedziałkowym programie „First Things First” Chris Broussard odniósł się do plotek, że James może rozważać powrót do swojego rodzinnego miasta i podzielił się tym, czy jego zdaniem potencjalna zmiana drużyny to dobry pomysł, czy nie.

„Nie zmiażdżyłbym LeBrona, gdyby zdecydował się wrócić do Cleveland” – powiedział Broussard. „W końcu to jego rodzinne miasto. (…) Ale mówię nie z kilku powodów. Po pierwsze, to nie będzie to samo. Naprawdę nie będzie. Drużyna będzie bardzo dobra, bo mają wielu fajnych, młodych graczy, ale mówię wam. Kiedy LeBron wrócił po raz drugi, nawet jeśli [Cleveland] zdobyło mistrzostwo, to nie było to samo.”

LeBron podobno rozważa powrót do Cavaliers | FIRST THINGS FIRST

LeBron rumored to be considering a return to Cavaliers | FIRST THINGS FIRST

Chris Broussard i Nick Wright decydują, czy jest szansa, że LeBron zagra jeszcze raz z Cavaliers i jak by się czuli, gdyby gwiazdor NBA przywiózł do Cleveland kolejne mistrzostwo.

„Będąc w tej arenie, to było tak, jakby niewinność została utracona. To było jak powrót dzieciaka z rodzinnego miasta, tak, i dał nam mistrzostwo, ale w tej arenie było uczucie, które teraz rozumiemy: To jest biznes” – kontynuował Broussard. „Jego pierwszy pobyt tam, to była cała miłość, bohater z rodzinnego miasta – 'On doprowadzi nas do mistrzostwa, zrobi z nas dynastię’ To zniknęło, gdy wrócił po raz drugi. Nadal było wspaniale i zdobyli pierścień, ale jeśli wróci po raz trzeci, to będzie jeszcze mniej intensywnie.

„I myślę, że błędnie, niektórzy fani w Cleveland będą również jak, 'My jakby chcemy zobaczyć, jak te młode dzieci się rozwijają. Nie chcemy, żeby LeBron był cały czas, żeby wszystko kręciło się wokół niego Myślę, że niektórzy ludzie będą się tak czuli. Ja się z tym nie zgadzam. … Chodzi o wygrywanie mistrzostw, więc chciałbym, żeby LeBron wrócił.”

„Po drugie jest tak, że Anthony Davis ma 29 lat. Wiem, że w tym roku [Lakers] nie mają zbyt dużej elastyczności, ale po przyszłym sezonie Anthony Davis to jedyne pieniądze, które zostały w księgach. (…) Mają mnóstwo miejsca w czapce. To może mieć sens dla LeBrona po prostu czekać, zobaczyć, co mogą dodać z graczy. Ale będą mieli miejsce po następnym sezonie, by dodać lepszych graczy do niego i Anthony’ego Davisa, więc dlatego uważam, że powinien zostać w L.A. i nie wracać do Cleveland.”

James – nr 1 ogólnego wyboru przez Cleveland w drafcie NBA w 2003 roku – spędził 11 sezonów z Cavaliers (2003-10, 2014-18), prowadząc ich do postseason w dziewięciu z tych sezonów. W tym samym czasie poprowadził Cleveland do pięciu Finałów NBA, w tym czterech z rzędu podczas jego drugiego stintu, który zakończył się jednym tytułem mistrzowskim w 2016 roku.

Zanim James dołączył do Cavs w 2003 roku, nie dotarli oni do playoffów od końca lat 90. Nie widzieli kolejnego postseason po odejściu Jamesa w 2010 roku, aż do jego powrotu w 2014 roku i nie widzieli go od czasu, gdy odszedł po raz drugi w 2018 roku.

Po drugiej stronie, współgospodarz Broussarda, Kevin Wildes, kibicuje zjazdowi James-Cavs i zrywa z tym, dlaczego te plotki są dobrym wskaźnikiem tego, jak czterokrotny mistrz NBA czuje się teraz w Lakers.

„Ze wszystkich mistrzostw LeBrona, czuję, że to jedno (z Cleveland) znaczy najwięcej”, powiedział Wildes. „To ten, który jak twierdzi, uczynił go najlepszym graczem wszech czasów. Więc uwielbiałbym bajkę o tym, że on tam wróci. Ale druga część tego, rodzaj ciemniejszej części tej bajki jest taka. Postrzegam to jako znak, że być może [LeBron] … związek z Lakers jest nieco bardziej pęknięty niż myśleliśmy.”

James dołączył do Lakers w 2018 roku, prowadząc L.A. do mistrzostwa w 2020 roku. Od tego czasu było jednak głównie z górki. Lakers zajęli 11 miejsce na Zachodzie w tym minionym sezonie (33-49) i przegrali osiem z ostatnich 10 spotkań, całkowicie omijając playoffy po tym jak rok wcześniej zostali wyeliminowani w pierwszej rundzie.

James w sezonie 2021-22 notował średnio 30,3 punktu, 8,2 zbiórki i 6,2 asysty, ale opuścił 26 spotkań.


LeBron James

Get more from LeBron James Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o meczach, wiadomościach i nie tylko.