Lazio-Atalanta, Gasperini żartuje: „Dentyści z Guardiolą, chirurdzy z Sarrim

RZYM – Uderzenie na Olimpico dla Atalanty, która idzie 2-0 w górę przeciwko Lazio, aby wygrać ważne bezpośrednie starcie o miejsce w Lidze Mistrzów. Po zakończeniu meczu trener Dea, Gianpiero Gasperini mówi: „To była prawdopodobnie najlepsza Atalanta w tym sezonie, zagraliśmy jeden z tych meczów, które mogą dać ci wielką pewność siebie, ponieważ było to przeciwko drużynie, przeciwko której zagraliśmy być może nasz najgorszy mecz w pierwszej połowie sezonu. Atalanta w formacie Ligi Mistrzów? Nigdy się nie cofnęliśmy, staramy się dać z siebie wszystko w każdym meczu. Powrót do Ligi Mistrzów byłby niezwykłym celem, ale niezwykłe jest też to, jak wiele robimy w tym sezonie.”

Magia di Zappacosta e Hojlund, l'Atalanta sbanca l'Olimpico: Lazio ko

Obejrzyj galerię

Magia od Zappacosty i Hojlunda, Atalanta rutynuje Olimpico: Lazio ko

Gapserini i żart z Sarriego i Guardioli

„To zespół, który bardzo się zmienił – kontynuuje Gasperinito drużyna, która musi być bardziej chóralna, ale ma cechy szybkości, których w porównaniu z Atalantą sprzed roku nie miała. Zgadzam się, że był to jeden z najpiękniejszych meczów, jakie moja Atalanta kiedykolwiek rozegrała”. Następnie żartobliwie podsumował: „Ja dentysta? Już zrobienie tego w Lidze Mistrzów przeciwko City z Guardiola było wielką zasługą, zirytowanie i pokonanie tych drużyn było bardzo satysfakcjonujące. W lidze stajemy się nun pò chirurgach, robimy też poważne operacje.”

Gasperini i porównanie Hojlund-Haaland

„Hojlund diamentem w surowcu? Tak, ma niezwykłe marginesy i wielką jakość techniczną w stosunku do swojego wieku. Nie możemy dziś postawić go samego w centrum uwagi, trudno nam nie dać każdemu z osobna, nawet tym, którzy przyszli.” Chwali swojego napastnika Gasperiniego, który na ważne porównanie odpowiada: „Hojlund przypomina Haalanda? Charakterystyka jest bardzo podobna, zwłaszcza jeśli chodzi o te przyspieszenia. Na 100 schodzi poniżej 11, z powodu swojego wzrostu ma niski środek ciężkości i niesamowitą częstotliwość kroku. Jestem przekonany, że czeka go wielka kariera. Właśnie skończył 20 lat”.