Lamar Jackson wyznacza deadline day na rozmowy o przedłużeniu umowy z Ravens

Lamar Jackson powiedział reporterom, że nie ma żadnego postępu w rozmowach kontraktowych z Baltimore Ravens – i jeśli porozumienie nie zostanie osiągnięte w najbliższym czasie, to przez jakiś czas może nie być żadnego postępu.

Jackson zasugerował, że wstrzyma negocjacje z Ravens, jeśli porozumienie nie zostanie osiągnięte do początku sezonu regularnego, chociaż „na pewno” chciałby mieć swoją sytuację uregulowaną przed tym.

„Tak, zbliżamy się do tego,” Jackson, który wchodzi w swój piąty sezon opcji, powiedział zapytany, czy ma ustalony termin. „It’s coming up. Sezon się zbliża. Będziemy dobrzy na sezon.”

Jeśli Jackson nałoży termin w dniu meczu Ravens’ Week 1 (11 września w New York Jets), obie strony mają cztery tygodnie od niedzieli, aby osiągnąć nową umowę. Nie może być mniej czasu, jeśli Jackson nakłada go po zakończeniu preseason (Aug. 27) lub wejście tydzień Ravens 'pierwszy regularny sezon gry (poniedziałek, Sept. 5).

Ponadto, jeśli umowa rozszerzenia nie jest osiągnięty przez Jacksona terminu, Ravens nie będzie w stanie negocjować z ich quarterback wyjściowych do lutego. Będą mieli tylko kilka tygodni, aby załatwić sprawę przed rozpoczęciem wolnej agentury w połowie marca.

Kruki mogą umieścić franchise tag na Jacksonie, 25, jeśli nadal nie osiągną porozumienia do tego czasu. Umieszczenie franchise tag na Jacksonie otwiera całe okno możliwości dla Ravens, takie jak kupowanie czasu, aby zgodzić się na przedłużenie lub potencjalnie handlować nim.

W poniedziałkowym „Speak For Yourself” Bucky Brooks wyjaśnił, dlaczego Baltimore powinno zapłacić Jacksonowi już teraz.

„[The Ravens] dostają dobrą ofertę, ponieważ rynek nigdy nie spada,” powiedział Brooks. „Lepiej przepłacić go wcześniej niż później, bo tak czy siak przepłacisz, bo to rozgrywający. Więc równie dobrze możesz dać mu chleb teraz, bo jeśli nie, to będzie facetem za 50 milionów dolarów.”

Lamar Jackson ustala termin rozmów o przedłużeniu umowy z Ravens

Lamar Jackson sets extension talks deadline with Ravens

Jackson podobno stara się o nową umowę wartą ponad 230 milionów dolarów.

Chociaż postawienie samozwańczego mandatu daje Jacksonowi mniej czasu na wynegocjowanie kontraktu, aby pozostać w miejscu, w którym „spodziewa się” grać całą swoją karierę, to może być plus wstrzymania negocjacji. Poprzednik Jacksona, Joe Flacco, był w tym samym miejscu z Ravens 10 lat temu, odrzucając ofertę drużyny przed sezonem 2012, zanim wygrał Super Bowl.

Jackson już osiągnął więcej niż Flacco w tamtym momencie. Zdobył NFL MVP w 2019 roku i doprowadził Ravens do playoffów w trzech ze swoich czterech sezonów.

Kyler Murray, który indywidualnie nie osiągnął tak wiele jak Jackson w swoich pierwszych trzech sezonach, był najnowszym rozgrywającym, który podpisał przedłużenie za duże pieniądze. Zgodził się na pięcioletni kontrakt z Arizona Cardinals podobno wart 230,5 mln dolarów z 160 mln dolarów gwarantowanych. Jackson podobno zabiega o co najmniej taką kwotę.


Baltimore Ravens

Get more from Baltimore Ravens Follow your favourites to get information about games, news and more