Lakers-Mavs, Grizz-Warriors na czele zgłoszonych meczów świątecznych NBA

Mecze na największy dzień w kalendarzu sezonu regularnego NBA są podobno ustalone.

W dzień Bożego Narodzenia broniący tytułu Golden State Warriors będą gościć Memphis Grizzlies, Milwaukee Bucks i Celtics zmierzą się w Bostonie, a LeBron James i Los Angeles Lakers udadzą się do Teksasu, by zmierzyć się z Luką Dončiciem i Dallas Mavericks, jak donosił w ostatnich dniach Shams Charania z The Athletic i inni.

Również dwukrotny obrońca MVP Nikola Jokic i Denver Nuggets zagrają z Phoenix Suns, a Philadelphia 76ers zagra z New York Knicks w Madison Square Garden.

Dwa z meczów w Boże Narodzenie to rewanże z tego minionego postseason. Warriors pokonali Grizzlies w sześciu meczach w półfinałach Konferencji Zachodniej w maju, choć gwiazda Memphis Ja Morant nie zagrał w trzech ostatnich meczach serii. Gracze obu drużyn zaangażowali się w wymianę zdań na Twitterze w dniach po zwycięstwie Golden State w Finałach NBA, a Morant poprosił ligę o zmierzenie się z broniącymi tytułu mistrzami w Boże Narodzenie.

Green również wydawał się podekscytowany, tweetując „That’s the power of your voice Young! Let’s goooo! Bring the fam to the crib for dinner after.”

Mecz Bucks-Celtics jest rewanżem za serię półfinałów Konferencji Wschodniej, która trwała siedem spotkań i którą wygrał Boston.

Mecz Lakers-Mavericks będzie oznaczał drugi raz w ciągu ostatnich trzech sezonów, kiedy obie drużyny grały ze sobą w święta. Los Angeles wygrało w 2020 roku.

Phoenix i Denver spotkały się w playoffach w 2021 roku, które zakończyły się sweepem dla Suns Devina Bookera i Chrisa Paula. Nuggets nie mieli jednak w tej serii Jamala Murraya i powinni go mieć z powrotem przed rozpoczęciem sezonu regularnego.

Mecz 76ers-Knicks będzie pierwszym świątecznym spotkaniem dla duetu Joel Embiid-James Harden, natomiast dla Nowego Jorku będzie to 55. mecz, co jest rekordem NBA. Harden wyraził ekscytację z powodu zgłoszonego meczu na Twitterze.

Tymczasem gwiazda Hawks, Trae Young, najwyraźniej wyraził rozczarowanie, że jego drużyna nie jest na zgłoszonej łupince, tweetując kilka emojis pokazujących jego dezaprobatę.


National Basketball Association

Więcej z National Basketball Association Śledź swoich ulubieńców, aby uzyskać informacje o meczach, wiadomościach i więcej