La Liga, Rayo Vallecano liderem klasyfikacji. Sevilla w kryzysie

SEVILLE (Hiszpania) – W piątkowych zapowiedziach na drugi dzień rozgrywek Liga nie można pominąć wyczynu Rayo Vallecano, które po remisie z Barceloną w debiucie, powtórzyło wyczyn z katalońską stroną, ale tym razem pokonując Espanyol. Podczas gdy Sevilla przeciwko Valladolid nie wykracza poza comeback remis, ale taki, który przynajmniej służy do wstrząśnięcia pozycją obu drużyn, świeżo po debiutanckich porażkach z Osasuną i Villarrealem.

Rayo leci na szczyt

Po prestiżowym remisie zainkasowanym w debiucie u siebie z Barceloną, Rayo Vallecano potwierdziło swoją pozycję czołowej drużyny La Liga, pokonując Espanyol. Najpierw dobra postać przeciwko najlepszej katalońskiej, a potencjalnie hiszpańskiej drużynie, potem sukces uzyskany ponownie w Katalonii przeciwko Espanyolowi, zakończony 2-0 dla gości z Madrytu dzięki bramkom Palazona i Cissa. Zaskakujący początek mistrzostw dla niżej notowanej drużyny Iraoli, która z jednym remisem i jednym zwycięstwem znajduje się na czołowych miejscach La Liga.

Espanyol-Rayo, wyniki i statystyki

Sevilla zmuszona do powrotu

To właśnie gol Anuara w finale rozpalił wyzwanie na Sanchez Pizjuan pomiędzy Sevillą a Valladolid. Goście, prowadzeni przez Rojo Martina, starali się więc zaskoczyć Andaluzyjczyków pod wodzą Lopeteguiego, który jednak zrewanżował się Rekikowi za remis, który wart był pierwszego punktu w lidze po niespodziewanej porażce w dniu otwarcia u siebie z Osasuną. Remis, który tak czy inaczej przesuwa pozycje obu drużyn, ale który świadczy o dalekim od genialnego początku La Liga.

Sevilla-Valladolid, wyniki i statystyki

La Liga, standingi

Zapisz się do ligi fantasy Tuttosport League i wygraj wspaniałe nagrody!