Kursy na futbol amerykański: Postaw na Nebraskę, inne najlepsze zakłady tygodnia 0

By Geoff Schwartz
FOX Sports NFL Analyst

Here we go. Dzień, na który my kibice i obstawiający czekaliśmy, wreszcie nadszedł. Początek futbolu uczelnianego jest tutaj!

Ten pierwszy weekend piłki uczelnianej to Tydzień 0, ale nie pozwól, aby zero oszukało cię, że te mecze będą przegrane. Te mecze będą nie tylko zabawne, ale nawet typuję, że jeden z nich przekroczy granicę 50 punktów.

Czy to będzie rok, w którym Nebraska w końcu sprosta hype’owi z poprzednich lat? Czy Vanderbilt może rozpocząć sezon od wielkiego zwycięstwa nad Tęczowymi Wojownikami z Hawajów i udowodnić, że są godni bycia częścią SEC?

Zanurzmy się w moich najlepszych zakładach na Tydzień 0 sezonu 2022 w piłce nożnej, ze wszystkimi kursami przez FOX Bet.

Northwestern @ Nebraska (12:30 ET sobota, FOX)

Pierwszy mecz sezonu futbolu amerykańskiego to mecz Wielkiej Dziesiątki w Dublinie, Irlandia! Mecz pomiędzy Northwestern Wildcats a Nebraska Cornhuskers i w tym pojedynku stawiam na Cornhuskers.

Nebraska powinna mieć przełomowy sezon w czwartym roku Scott’a Frost’a jako głównego trenera. W zeszłym sezonie drużyna osiągnęła wynik 3-9, ale wszystkie te porażki były jednocyfrowe. W jednej z porażek mieli 94% przewidywanego zwycięstwa. Ale w pozostałych trzech porażkach ich oczekiwania były w granicach 47-49%. Zasadniczo byli znacznie lepszą drużyną niż wskazywał na to ich rekord.

Nebraska sprowadziła nowego koordynatora ofensywy Marka Whipple, który poprowadził Uniwersytet w Pittsburghu na nowe wyżyny ofensywy w ciągu trzech sezonów z Panterami. Teksański transfer Casey Thompson prowadzi ofensywę Nebraski jako rozgrywający, ale mają chwiejną linię ofensywną, której brakuje doświadczenia. Ten brak doświadczenia może być szkodą dla ofensywy, która ma talent na pozycjach umiejętności.

W tym tygodniu 0 matchup, jednak, Nebraska ofensywa stoi przed strasznym Northwestern obrony. W zeszłym sezonie Northwestern dawało ponad 30 punktów na mecz i nie jestem pewien, dlaczego w tym sezonie miałoby być inaczej.

Kiedy Northwestern będzie miało piłkę, nie spodziewajcie się fajerwerków. Z trzema różnymi rozgrywającymi dostającymi większość rzutów, atak Wildcats zajął 120 miejsce w jardach na dysk i 102 w eksplozywnym wskaźniku gry w zeszłym sezonie. Przypuszczalny 2022 starter, Ryan Hillinski, rzucił na nieco poniżej 1000 jardów, kończąc 54% swoich przejść i miał dostosowane jardów powietrza na próbę na nieco powyżej czterech. Yikes.

W zeszłym sezonie, ta obrona Nebraski była doskonała w zatrzymywaniu wybuchowych zagrań i utrzymywaniu drużyn od zdobywania punktów. Nie widzę Northwestern zdobywającego wiele punktów w tym meczu.

Wezmę Nebraskę i postawię punkty.

PICK: Nebraska (-11 w FOX Bet) wygra więcej niż 11 punktami

Vanderbilt @ Hawaii (10:30 p.m. ET Saturday, CBSSN)

Kusiło mnie, żeby wziąć Rainbow Warriors z punktami, bo Vanderbilt kładące osiem na drodze jest niedorzeczne. Ale zamiast tego wezmę over i będę oczekiwał fajerwerków w ataku.

Hawaje przeszły przez wstrząs poza sezonem. Tęczowi Wojownicy mieli zwolnionego trenera i wielu doświadczonych graczy. Ale teraz wygląda na to, że naciskają przycisk reset. Legenda Hawajów Tommy Chang powraca na wyspę jako główny trener i spodziewam się, że atak typu „run-and-shoot” będzie dobrze poruszał piłką przeciwko obronie Vandy.

W zeszłym sezonie obrona Hawajów pozwoliła na mnóstwo jardów i punktów. Stracili 10 graczy z tej jednostki, co, biorąc pod uwagę jak bardzo byli źli, może być dobrą rzeczą. Jednak Hawaje to wciąż młoda drużyna, która musi zmierzyć się z przeciwnikiem z SEC, posiadającym ogromne ciała z przodu.

Komandosi z Vanderbilt powinni być w stanie prowadzić piłkę do woli. Przewiduję mecz z dużą ilością punktów!

PICK: Ponad 53.5 punktów zdobytych przez obie drużyny łącznie w FOX Bet

Wyoming @ Illinois (4 p.m. ET sobota, Big Ten Network)

Wyoming zostało zmiażdżone w portalu transferowym, tracąc swoich najlepszych graczy po obu stronach piłki. To nie jest świetne dla drużyny, która w 2021 roku wygrała zaledwie cztery mecze i miała problemy z wykonywaniem podstaw.

Po drugiej stronie jest Illinois. The Fighting Illini nie mieli w zeszłym roku skutecznej ofensywy. Byli blisko dna sportu w punktacji i jardach podaniowych. Jednak potrafią prowadzić piłkę i spodziewałbym się tego więcej z nowym koordynatorem ofensywy Barrym Lunneyem Jr, który był z Bretem Bielemą w Arkansas.

Kowboje z Wyoming nie mają koni mechanicznych, których potrzebują, aby rywalizować przez 60 minut w tym meczu, ponieważ Illinois powstrzyma ich przed zdobywaniem punktów (25. miejsce w defensywie w punktach na dysk w zeszłym sezonie). Szukajcie, że Fighting Illini zużyją obronę Cowboys w drugiej połowie.

PICK: Illinois (-11 w FOX Bet) wygra więcej niż 11 punktami

Geoff Schwartz rozegrał osiem sezonów w NFL dla pięciu różnych drużyn. Zaczął na prawej stronie dla University of Oregon przez trzy sezony i był drugim zespołem All-Pac-12 wybór jego senior roku. Jest analitykiem NFL dla FOX Sports. Śledź go na Twitterze @GeoffSchwartz

Pobierz aplikację FOX Super 6, aby mieć szansę wygrać tysiące dolarów na największe wydarzenia sportowe każdego tygodnia! Po prostu typuj, a możesz wygrać nagrodę główną. Pobierz i graj już dziś!


College Football

Dowiedz się więcej z College Football Śledź swoich faworytów, aby otrzymywać informacje o grach, nowościach i nie tylko.