Kursy futbolu amerykańskiego tydzień 4: Jak obstawiać USC-Oregon State

USC Trojans udają się na północ, by zmierzyć się z Oregon State Beavers w meczu futbolu amerykańskiego pomiędzy niepokonanymi drużynami Pac-12.

W swoim pierwszym roku na stanowisku trenera Trojanów, Lincoln Riley odniósł trzy zwycięstwa nad Rice, Stanford i Fresno State. Beavers również mają świetny rok. Pokonali Boise State, Fresno State i Montana State.

Czy Riley & Co. wrócą do SoCal z nienaruszonym rekordem, czy też Oregon State Beavers dodadzą kolejne W do swojej kolumny zwycięstw?

Mamy dla Ciebie wszystko, czego potrzebujesz z perspektywy zakładów na mecz pomiędzy USC i Oregon State od spreadu punktowego, moneyline, całkowitego over/under i wyboru eksperta (kursy przez FOX Bet).

Jest też inny ciekawy kąt hazardu w tym meczu, więc zanurzmy się!

Nr 7 USC @ Oregon State (9:30 p.m. ET Saturday, PAC12 Network)

Point spread: USC -6.5 (USC favored to win by more than 6.5 punktów, w przeciwnym razie Oregon State pokrywa)
Moneyline: USC -250 faworyt do wygranej (postaw 10$, aby wygrać 14$); Oregon State +190 underdog do wygranej (postaw 10$, aby wygrać 29$)
Suma punktów over/under: 68.5 punktów zdobytych przez obie drużyny łącznie

Podczas gdy większość bukmacherów sportowych będzie wymagać, aby underdog Oregon State Beavers pokrył liczbę, jeden bukmacher będzie bankować na USC.

Nasz FOX Sports Gambling Writer Patrick Everson ma informacje z Vegas:

Na rynku kursów na 4. tydzień futbolu amerykańskiego, był to interesujący tydzień dla meczu USC-Oregon State. Podczas gdy większość zakładów sportowych ustawiła linię otwarcia w okolicach Southern Cal -6.5/-7, Caesars Sports wyszedł z bramy w niedzielę po południu z kursem Trojans -13.5, z wyjątkiem lokalizacji Caesars w Nevadzie, która otworzyła -12.5.

W ciągu 30 minut linia ta spadła do USC -7, gdy pojawiło się mnóstwo ostrych zakładów. Do niedzielnej nocy, Trojanie byli na -6,5, bardziej w zgodzie z innymi operatorami. Główny trader Caesars Sports Joey Feazel zauważył, że książka zajęła silną wczesną pozycję na meczu.

„Otworzyliśmy się trochę wyżej na USC niż reszta rynku,” Feazel powiedział w czwartkowym komunikacie Caesars. „Po rozmowach z zespołem [tradingowym] uważamy, że USC jest znacznie lepsze od Oregon State, a my poszliśmy pod prąd sharpsom.”

Tak więc, podczas gdy większość bukmacherów będzie potrzebowała w sobotnią noc Beaversów jako faworyta – nawet jeśli ta linia jest teraz obniżona do USC -5.5 – Caesars będzie najprawdopodobniej potrzebował faworyta USC, aby pokryć kilka liczb. Dziś rano, Caesars zauważył, że 63% zakładów na spread punktowy i 85% dolarów na spread punktowy jest na Oregon State.

I większość tych zakładów i dolarów przybyła na początku tygodnia, z Oregon State dostając kilka punktów więcej.

Dla kontrastu, w sobotę rano w PointsBet USA, kierownik ds. analizy mediów Wyatt Yearout poinformował, że USC bierze 87% zakładów na spread i 83% pieniędzy na spread. Ale PointsBet otworzył USC na -7 w niedzielę, a teraz jest na Trojans -5.5. Publiczne pieniądze, które prawie zawsze znacznie przewyższają ostrą grę, są mocno na Trojanach w sobotnim meczu.

„It’s all USC here,” Yearout powiedział, powtarzając sentyment kilku innych bukmacherów.

Pick via FOX Sports Analyst Geoff Schwartz:

Czekałem od miesięcy, aby postawić na ten mecz i byłem rozczarowany, że dostanę tylko siedem punktów z Beavers.

Oregon State rozbił USC w zeszłym sezonie w Coliseum dzięki dominacji na ziemi. W tym sezonie ich atak nie jest taki sam, ale będą stosować ten sam plan gry.

Beavers są 25. w eksplozywnych zagraniach; obrona USC jest 119. w skuteczności zagrań. Co sprawiło, że atak Bobrów stał się drugim co do wielkości wskaźnikiem wybuchowych zagrań? To ich ofensywa i rozgrywający Chance Nolan. Trener Beavers Jonathan Smith jest mistrzem w kreowaniu wybuchowych zagrań z akcji podaniowej, a Nolan w tym sezonie nie próżnuje. Ma 13.1 jardów na próbę podania i podczas gdy w ataku zabraknie tight end’a Luke’a Musgrave’a w ten weekend, Nolan powinien mieć swój sposób na obronę USC, która nie generuje zbyt dużej presji. Trojanie mieli tylko 16 presji ze strony swoich obrońców w trzech meczach.

Z perspektywy hazardu, Oregon State również dobrze sobie radził w tym miejscu. Tylko mówię. Oto pytanie, które musisz zadać co tydzień, gdy USC gra. Czy obrona przeciwnika może spowolnić atak USC na tyle, by utrzymać tempo?

Atak Trojanów jest cholernie legalny, człowieku. Quarterback Caleb Williams z Jordan Addison, Mario Williams i Travis Dye zajmują siódme miejsce pod względem skuteczności i szesnaste pod względem eksplozywności. Atak USC wyrządza największe szkody w pierwszej połowie. Jedenaście przyłożeń w pierwszej połowie w 15 drive’ach to wysoki poziom skuteczności. Jednak widzieliśmy, że pierwsza rzeczywista obrona, z którą się zmierzyli w Fresno State, spowolniła ich atak przechodzący bardziej niż jakakolwiek inna drużyna była w stanie. Sposób w jaki ustawiona jest obrona Oregon State, Beavers będą próbowali zrobić to samo. Mają weterańską grupę graczy drugiego planu i są siódmą drużyną w rankingu havoc rate. Spodziewam się problemów z obroną biegową Bobrów i atakiem w przestrzeni, z czym zmagali się pod wodzą trenera Smitha.

Ale bardziej niż cokolwiek innego teraz, USC żyje w porządku.

Są +10 w marży obrotu z oczekiwaną marżą obrotu +2,5. Odzyskali każde wymuszone przez siebie fumble i odzyskali wszystkie własne fumble. Ale tego tempa nie da się utrzymać. Fresno State prowadziło grę na cztery punkty w trzeciej kwarcie, gdy kontuzji doznał rozgrywający zespołu. To zakończyło szansę Bulldogów na bycie zagrożeniem dla Trojanów.

Beavers dbają o piłkę i grają dobrze u siebie. Postawię na ich zwycięstwo.

PICK: Oregon State (+6.5 w FOX Bet) przegra mniej niż 6.5 punktami (lub wygra outright)

Pobierz FOX Super 6 app aby mieć szansę wygrać tysiące dolarów na największych wydarzeniach sportowych każdego tygodnia! Po prostu typuj, a możesz wygrać nagrodę główną. Pobierz i graj już dziś!


College Football

Więcej z College Football Śledź swoich faworytów, aby otrzymywać informacje o meczach, wiadomości i więcej