Kohli prowadzi Indie do zwycięstwa nad Pakistanem w thrillerze

Błyskotliwe półcentury Virat Kohli poprowadził Indie do dramatycznego zwycięstwa czterech furtek nad wielkimi rywalami Pakistan w niezwykłym starciu T20 World Cup przed ponad 90.000 fanów w Melbourne Cricket Ground.

Indie doznały 10-cio furtkowego młota na Pakistanie podczas zeszłorocznego T20 World Cup w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale z ostatniej piłki wyrwały niedzielny showdown, ponieważ osiągnęły swój cel 160 po prawdziwie emocjonującym finale.

Kohli (82no z 53 piłek) i Hardik Pandya (40 z 37) podzielili się stuletnią postawą, aby ożywić Indie z 31-4, z flurry Kohli’ego późnych granic cięcia wymagania z 48 z 18 piłek pozostały do 16 z ostatniej over, który został bowled przez spinner Mohammad Nawaz.

  • Scorecard: Indie vs Pakistan
  • Indie vs Pakistan – tak jak to się stało
  • Tabela grupy 2

Hardik padł w następnej dostawie, zanim rozpoczęła się mało wiarygodna konkluzja z Kohli zdobywającym sześć piłek z no-ball, jako że wymóg 13 z trzech piłek zamienił się w sześć z trzech.

Indie następnie odebrał trzy byes kiedy Nawaz bowled Kohli z wolnego uderzenia i piłka odbiła się w dół do głębokiej trzeciej.

Dinesh Karthik był stumped przedostatni dostawy z dwóch biegach wymagane, ale Nawaz następnie wysłał w dół drugi szeroki over przed Ravichandran Ashwin lofted ostatnią piłkę nad mid-off z jednym potrzebne.

Ashwin był oficjalnym zwycięzcą meczu, ale Kohli był bohaterem Indii, ratując swoją stronę po tym, jak stracili cztery furtki w 6.1 overs, a następnie przychodząc z sześcioma i czterema wymaganymi, gdy gra wydawała się całkowicie wymknąć z ich rąk.

Z 48 potrzebnych z ostatnich trzech nadgodzin, Kolhi poszedł na uderzenie trzech czwórki z Shaheen Afridi w 18 – pierwszy z nich wziął go do 43-ball pięćdziesiąt – przed kończąc 19 z kolejnymi szóstkami z Haris Rauf, drugi majestatyczny flick nad głębokim grzywny nogi.

Jego czwarta i ostatnia szóstka padła po piłce na wysokości Nawaza, która przeszła na stronę przeciwną i był wyraźnie wzruszony po tym, jak Ashwin zakończył zdumiewającą wygraną swojej drużyny z dziewiątej i ostatniej piłki.

Pakistan i Indie rozgrywają epicką bitwę w Melbourne

Pakistan postawił 159-8 w przewrotnym incydencie z łoskotem furtek, po którym dwukrotnie następowały pełne wigoru powroty ze strony pałkarzy.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Kapitan Pakistanu Babar Azam został złapany na lbw Arshdeep Singh za złotą kaczkę w drugiej nadwyżce meczu

Kapitan Babar Azam (0) i Mohammad Rizwan (4) zostali usunięci w powerplay przez Arshdeep Singh (3-32) – Babar lbw dla złotej kaczki – podczas gdy Pandya (3-30) gwiazdorzył podczas upadku middle-overs 5-29 jak Pakistan został zredukowany do 120-7.

Jednakże, trzecia para 76 z 50 piłek między Iftikhar Ahmed (51 z 34) i Shan Masood (52no z 42), plus wybuch późnych granic oznaczało Indie zostały ustawione trudne cel.

Stało się to jeszcze trudniejsze, gdy kapitan Rohit Sharma (4), KL Rahul (4), Suryakumar Yadav (15) i Axar Patel (2) zostały usunięte, ale Kohli, Hardik i wreszcie Ashwin gwiazdorzył dla Indii, z Player of the Match Kohli produkuje jeden z jego najlepszych puknięć.

Indie zdecydowały się na grę w piłkę, być może pamiętając zeszłoroczny mecz Pucharu Świata T20 pomiędzy tymi stronami w Dubaju, kiedy Shaheen zmniejszył ich do 6-2, a tym razem to Pakistan stracił wczesne furtki.

Płodna para otwierająca Babar i Rizwan została zwolniona przez Arshdeepa, gdy po czterech kolejkach, wśród obfitych ruchów, osunęli się na 15-2, zauważalne odbicie i naprawdę skwiercząca atmosfera na stadionie

Lewy-armer Arshdeep przypiął Babar pionowo z przodu z pełnym in-swinger z pierwszej piłki drugiej over, a następnie miał Rizwan złapany na ciągnąć na głębokiej grzywny nogi z ostatniej dostawy czwartego jak wypełnił pustkę pozostawioną przez kontuzjowanego kolegi szewca Jasprit Bumrah.

Arshdeep Singh (Getty Images)

Image: Arshdeep (na zdjęciu) i Hardik Pandya zdobyli po trzy gole dla Indii

Iftikhar, Masood rozpędzają Pakistan po asyście Arshdeepa

Iftikhar i Masood zaczęli ze zrozumiałych względów spokojnie, zanim Iftikhar ożywił się, kremując off-spinnera Ashwina na sześć punktów w 11. over, a następnie przybijając trzy maksima w czterech piłkach z lewym spinnerem Axarem w 21 runach w 12. run, aby napędzić swoją stronę do 91-2.

Iftikhar następnie spadł lbw do Mohammed Shami i Pakistan poszedł na stracić 3-7 wśród szerszej załamania, z Hardik’s back-of-a-length dostawy rachunkowości dla Shadab Khan (5) i Haider Ali (2) w 14 over przed Hardik i Arshdeep odbił Nawaz (9) i Asif Ali (1) w 16 i 17 odpowiednio.

Po raz kolejny Pakistan walczył, Masood zbierał kolejne gemy z Shami’ego w drodze do 40-allowego półcenta; Shaheen (16 z 8) przybijał Arshdeepa na sześć i cztery w trakcie przedsiębiorczego cameo, a Haris Rauf (6no) wysadził Bhuvneshwara Kumara na sześć w ostatniej dogrywce.

Haris Rauf celebrates after dismissing Rohit Sharma

Image: Haris Rauf świętuje po zwolnieniu Rohita Sharmy

Rauf wkrótce miał swoje buty do gry w kręgle i był kluczowy w szybkim początku Pakistanu, mając Rohita złapanego wspaniale nisko na wślizgu przez Iftikhara, a następnie usuwając skurczonego Suryakumara, gdy próbował podciąć krótką piłkę do głębokiej trzeciej.

Z Rahul po przeciągnięciu Naseem Shah na jego kikuty w drugiej over i Axar uruchomiony przez wicketkeeper Rizwan po fumble na początku siódmej, Indie były w chaosie i potrzebował czegoś specjalnego od byłego kapitana Kohli i all-rounder Hardik.

Duet zobowiązał się do osiągnięcia 113 punktów z 78 piłek w piątym wikcie. Para brała pojedyncze piłki, które były w ofercie, a następnie osiadła na swoich miejscach, zanim pojawiły się granice, zwłaszcza w 20-biegowej 12. rundzie Nawaza, kiedy Hardik i Kohli skruszyli trzy szóstki.

Pakistan nadal miał przewagę przez większość pościgu i był faworytem, po tym jak Indie mogły zdobyć tylko 12 punktów w 16. i 17. rundzie – ale błyskotliwość Kohli’ego ostatecznie zwyciężyła.

Virat Kohli (Getty Images)

Image: Kohli mówi, że jego uderzenie w MCG było jego najlepszym inningiem w T20 dla Indii

Kohli: Moje najlepsze innings T20

Virat Kohli: „Do dzisiaj zawsze mówiłem, że Mohali było moim najlepszym inningsem, przeciwko Australii [w 2016 T20 World Cup]. Uzyskałem 82 off 51 wtedy, dzisiaj uzyskałem 82 off 53, więc są to te same innings.

„Ale policzę ten wyżej ze względu na wielkość gry i sytuację. Wydawało się to niemożliwe, ale Hardik wciąż mnie popychał, weszliśmy głęboko i tak się stało.

„Hardik wciąż powtarzał mi: 'po prostu uwierz, że możemy to zrobić, możemy zostać do końca’. Stojąc tutaj czuję, że tak miało być, to bardzo, bardzo szczególny moment.”

Indyjski kapitan Rohit Sharma: „Sposób w jaki wygraliśmy był przyjemny, ponieważ nie byliśmy w stanie zdobyć tego celu. To dobrze dla naszej pewności siebie. Zawsze miło jest wygrać w pierwszym meczu i to w tak ważnym spotkaniu.

„Zawsze chcieliśmy się upewnić, że pozostaniemy w grze tak długo, jak to możliwe, to było przesłanie i coś, o czym ciągle rozmawialiśmy.

„Bez względu na sytuację, musisz się wspierać, wierzyć, że możesz to osiągnąć, a to kluczowe partnerstwo między Viratem i Hardikiem było momentem zmieniającym grę.”

Kapitan Pakistanu Babar Azam: „To był zacięty mecz. Zaczęliśmy dobrze w naszych kręglach i mieliśmy szansę. Prosiliśmy tylko chłopców, aby wierzyli w siebie, ale wszystkie wyrazy uznania dla Hardika i Kohli. Przenieśli impet i dobrze zakończyli grę.”

Co dalej?

Indie i Pakistan wracają do akcji w czwartek. Indie spotkają się z Holandią w Sydney (8 rano czasu brytyjskiego), a Pakistan zagra z Zimbabwe w Perth (12 wieczorem czasu brytyjskiego).