Koepka traci szansę na automatyczne miejsce w Ryder Cup

Były nr 1 na świecie Brooks Koepka wypadł z automatycznych kwalifikacji do Ryder Cup na BMW Championship w weekend, ponieważ został wyprzedzony przez Maxa Homę i Xandera Schauffele; Oglądaj Ryder Cup na żywo od 30 września do 2 października na Sky Sports Golf

Ostatnia aktualizacja: 21/08/23 7:10am

Brooks Koepa fell out of the automatic Ryder Cup places

Brooks Koepa wypadł z automatycznego rankingu Ryder Cup

Brooks Koepka będzie musiał polegać na wyborze kapitana Zacha Johnsona, po tym jak wypadł z automatycznych kwalifikacji do turnieju finałowego.

Piąty tytuł mistrzowski Koepki w US PGA Championship w maju prawdopodobnie zapewnił mu miejsce w drużynie, ale gra w LIV Golf League oznaczała, że jego szanse na zdobycie większej liczby punktów były ograniczone do innych głównych turniejów sezonu.

Były nr 1 na świecie zajął 17. miejsce w US Open i 64. w Open i był piąty w klasyfikacji Ryder Cup na początku ostatniego turnieju liczącego, BMW Championship.

  • Streamuj najlepszego golfa i nie tylko za 26 funtów miesięcznie przez 12 miesięcy z NOW
  • Team Europe’s Ryder Cup contenders | PGA Tour’s full 2024 schedule
A look back at Brooks Koepka's five major victories

Please use Chrome browser for a more dostępnego odtwarzacza wideo

Spojrzenie wstecz na pięć głównych zwycięstw Brooksa Koepki

Spojrzenie wstecz na pięć głównych zwycięstw Brooksa Koepki

Jednak, Remis Maxa Homy na piątym miejscu na Olympia Fields i udział Xandera Schauffele w ósmym miejscu wystarczyły, aby przesunąć ich ponad Koepkę, który w rezultacie spadł na siódme miejsce.

Za nim znajdują się Jordan Spieth, Cameron Young i Collin Morikawa, a Johnson wybierze swoich sześciu kapitanów 29 sierpnia.

Sześciu automatycznie zakwalifikowanych do drużyny to światowy nr 1 Scottie Scheffler, mistrz US Open Wyndham Clark, mistrz Open Brian Harman, Patrick Cantlay, Homa i Schauffele.

Twitter Ze względu na preferencje dotyczące zgody, nie możesz wyświetlić tego Opcje prywatności

Na żywo w Sky

Sezon PGA Tour osiąga swój punkt kulminacyjny w czwartek podczas Tour Championship, w którym bierze udział tylko 30 najlepszych w klasyfikacji FedExCup, a gracze otrzymują przewagę opartą na uderzeniach w zależności od ich pozycji.

Scheffler rozpocznie z przewagą dwóch uderzeń nad Hovlandem, a McIlroy rozpocznie z siedmioma poniżej na trzecim miejscu, podczas gdy Jon Rahm rozpocznie na czwartym miejscu przed Lucasem Gloverem.

Kto wygra FedExCup? Oglądaj Tour Championship przez cały tydzień na żywo w Sky Sports. Relacja na żywo rozpocznie się w czwartek od 17:00 na Sky Sports Golf. Streamuj PGA Tour i nie tylko za 26 funtów miesięcznie przez 12 miesięcy z NOW.