Kobiety z Virginia Tech zmierzają do pierwszego Final Four po pokonaniu Ohio St.

Elizabeth Kitley zdobyła 25 punktów i złapała 12 zbiórek, Georgia Amoore dodała 24 punkty, a najwyżej rozstawiona Virginia Tech awansowała do Final Four po raz pierwszy w historii szkoły, wygrywając 84-74 z nr 3 Ohio State w finale Regionu Seattle 3 w poniedziałkową noc.

Po raz siódmy w ostatnich 10 Finałach będzie uczestnik po raz pierwszy, a są to mistrzowie ACC, dodając kolejne osiągnięcie do najlepszego sezonu w historii szkoły.

Grając w swoim pierwszym regionalnym finale, Virginia Tech (31-4) wygrała swój 15-ty mecz z rzędu i uda się do Final Four nie przegrywając od ponad dwóch miesięcy. Hokies zmierzą się z LSU w półfinale krajowym, który odbędzie się w piątek w Dallas.

Kitley, 6-foot-6 center Hokies i czołowy zawodnik tego sezonu, przejęła inicjatywę w drugiej połowie. Zdobyła pierwsze siedem punktów w czwartej kwarcie, a jej trójka dała Virginia Tech prowadzenie 70-60.

Amoore trafiła swoją czwartą trójkę w meczu i powiększyła przewagę do 13 punktów. Ohio State zbliżyło się na sześć punktów w ostatniej minucie, ale Hokies byli niemalże perfekcyjni na linii fauli w końcówce spotkania.

Po tym jak zabrzmiała końcowa syrena i Virginia Tech świętowała na połowie boiska, dźwięki „Enter Sandman” Metalliki rozbrzmiały w głośnikach Climate Pledge Arena, rozpoczynając jeszcze głośniejszą imprezę dla fanów Hokies.

Amoore otrząsnęła się z obawy przed potencjalną kontuzją nogi w pierwszej połowie i zdobyła 16 punktów w drugiej połowie. W półfinale regionu nad Tennessee zdobyła 29 punktów. Cayla King dodała 12 punktów, wszystkie w pierwszej połowie dla Hokies.

Taylor Mikesell poprowadziła Ohio State (28-8) z 25 punktami, ale 19 z nich przyszło w pierwszej połowie. Mikesell nie zdobył punktów przez pierwsze 16 minut drugiej połowy, zanim trafił 3-punktową trójkę na 3:35 przed końcem.

Jacy Sheldon zdobył 19 punktów, a świeżo upieczony gracz Big Ten, Cotie McMahon, dodał 18. Ale obrona presji, którą Ohio State wykorzystało, by zmusić UConn do 25 zwrotów akcji w półfinale regionalnym, była łatwo obsługiwana przez Amoore’a i Hokies w początkowych minutach i w większości porzucona przez Buckeyes.

Ohio State chciało dołączyć do swojego partnera z Konferencji Big Ten, Iowa, osiągając Final Four po raz pierwszy od 30 lat. Buckeyes nie pokazali kaca po porażce z UConn w półfinale regionalnym, pozostając z Virginia Tech strzał za strzał przez bardzo rozrywkową i wysoko punktowaną pierwszą połowę.

Ale strzały, które padły w pierwszych 20 minutach przestały padać w drugiej połowie. Ohio State trafiało 64% rzutów w pierwszej połowie, w tym pięć trójek Mikesella, ale w drugiej połowie skuteczność spadła do zaledwie 28%.

Reportaż The Associated Press.

Read more:

WOMEN’S COLLEGE BASKETBALL trending

Women's College Basketball

Get more from Women’s College Basketball Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o meczach, wiadomości i więcej