Kobiety z LSU pokonują Miami 54-42, by dotrzeć do Final Four

GREENVILLE, S.C. – Angel Reese miała 18 zbiórek, a LSU powróciło do kobiecego Final Four po raz pierwszy od 15 lat, pokonując Miami 54-42 w niedzielną noc, przenosząc szybki wzrost pod wodzą trenera drugiego roku Kima Mulkey’a prosto na największą scenę tego sportu.

Alexis Morris zdobyła 21 punktów, a Reese dodała 13 dla trzeciomiejscowych Tygrysów (32-2), które zapewniły sobie kontrolę nad grą w obronie. Długość LSU sprawiła, że Miami miało problemy nawet z Reese – pierwszą drużyną All-American Associated Press – która miała brutalny dzień strzelecki, a Tygrysy zrównoważyły ich ofensywne czkawki poprzez dominację w obronie.

[Elitarna ósemka kobiet]

LSU strzelała na poziomie 30.2% i trafiła 1 na 12 z 3-punktowego dystansu, w tym spudłowała w pierwszych dziewięciu próbach. Ale Miami było jeszcze gorsze z 3 punktów, pudłując wszystkie 15 prób.

Trzecie w kolejności Tygrysy skończyły z przewagą 49-35 zbiórek za Reese’a, co doprowadziło do przewagi 15-3 w punktach drugiej szansy – wszystko desperacko potrzebne w dniu, w którym ofensywne zbiórki były łatwo dostępne.

Mulkey jest w swoim drugim sezonie w LSU, przynosząc CV z trzema tytułami NCAA z czasów jej pracy w Baylor wraz z kilkoma krzykliwymi wyglądami przy linii bocznej, takimi jak jej błyszcząca srebrna kurtka z białymi spodniami na ten mecz. Ostrzegała, że Tygrysy przesadzają z osiągnięciami, gdy wciąż wzmacniają program na dłuższą metę.

Może i tak, ale są przed czasem, po tym jak przeforsowali swoją drogę przez region Greenville 2 Turnieju NCAA. Tygrysy jadą do Dallas, gdzie w piątkowych półfinałach zmierzą się z Ohio State lub Virginia Tech. Reese, zawodniczka z Maryland, która przez cały rok prowadziła zespół Mulkey’a swoją fizyczną grą, została uznana za najwybitniejszą zawodniczkę regionu.

Kiedy zabrzmiał klakson, Mulkey odwróciła się do swojej ławki i pochyliła do przodu, kładąc ręce na kolanach, jakby z niedowierzaniem. Gracze szybko zaczęli biegać do połowy boiska, aby świętować – z wyjątkiem Morris, która pobiegła prosto do stolika sędziowskiego i wskoczyła na niego. Reese spudłowała dziewięć pierwszych rzutów i nie udało jej się zdobyć pierwszego kosza aż do początku trzeciej kwarty, kończąc dzień 3 na 15 z pola. Ale udało jej się trafić 7 z 10 rzutów wolnych i zaliczyła cztery asysty, trzy kradzieże i dwa bloki.

Jasmyne Roberts zdobyła 22 punkty dla dziewiątej drużyny Miami (22-13), która zaliczyła tutaj dziką przejażdżkę. Huraganki wyszły z trudnej sytuacji i pokonały Oklahoma State w pierwszej rundzie, pokonały Indianę na wyjeździe, a następnie pokonały Villanovę w piątkowym meczu Sweet 16, mimo że straciły 21-punktowe prowadzenie.

Ostatnia wygrana rozpoczęła emocjonalną celebrację na parkiecie dla zespołu Katie Meier, który grał twardo i atletycznie, aby dostać się do swojej pierwszej Elite Eight. Huraganki próbowały pobić rekord najniżej rozstawionej drużyny, która kiedykolwiek dotarła do Final Four, ustanowiony przez Arkansas w 1998 roku.

Ale Huraganki od początku zmagały się z problemami ofensywnymi, nawet gdy ich obrona trzymała je w ryzach i zostawiała otwarte możliwości do wykonania ataku.

Poza Roberts, która zdobyła 26 punktów w meczu z Villanovą, żaden z graczy Huraganów nie był w stanie trafić rzutu.

Huragany trafiały 31,6% rzutów z gry, a wiele z ich niecelnych trójek było czystych. Destiny Harden, która trafiła rzut za trzy w meczu z Indianą, zdobyła trzy punkty przy 0-for-9 i siedmiu niecelnych trójkach.

To było rozczarowujące zakończenie niesamowitej passy dla Miami, a szkole zabrakło dwóch razy w ciągu jednego dnia, by zapisać się w historii.

Drużyny kobiet i mężczyzn grały w niedzielę, by dotrzeć do pierwszego Final Four. Mężczyźni wyciągnęli to, pokonując Texas w Kansas City, Missouri. Ten mecz zakończył się w pierwszej kwarcie meczu kobiet, co przyciągnęło wiwaty, gdy na tablicach wyników w hali pokazano ostatnie zagranie.

Miami walczyło, ale nie było w stanie skompletować dubletów.

Reportaż Associated Press.


WOMEN’S COLLEGE BASKETBALL trending


Women's College Basketball

Get more from Women’s College Basketball Follow your favourites to get information about games, news and more


in this topic

Angel Reese Angel Reese