Klopp wyśmiewa powiązania z Bellingham, ale jest 'przygotowany’ na styczniowe podpisy

Jurgen Klopp wyśmiał sugestie, że Liverpool mógłby podpisać Jude’a Bellinghama w styczniu, ale przyznał, że klub jest „przygotowany” na nadchodzące okno transferowe.

Liverpool był mocno łączony z poszukiwanym pomocnikiem Borussii Dortmund Jude Bellinghamem, aby odświeżyć swój starzejący się środek pola.

Jednak zapytany, czy jakakolwiek transakcja za 19-latka musiałaby zostać przeprowadzona dopiero latem zamiast w przyszłym miesiącu, Klopp zaśmiał się: „W styczniu? Jestem niewłaściwą osobą, by na to odpowiedzieć.”

  • Plotki transferowe Liverpoolu: Benfica stawia 105 mln funtów za Fernandeza
  • Report & free highlights: Man City 3-2 Liverpool
  • Centrum transferowe LIVE!
  • Pobierz aplikację Sky Sports

Jednak szef The Reds ujawnił, że klub jest gotowy na otwarcie styczniowego okna.

„Styczeń, w naszej sytuacji, jest oknem od strony sportowej zawsze jesteśmy przygotowani, zawsze jest jasne, jakie mamy pomysły lub jak konieczność jest z naszego punktu widzenia”, dodał z Liverpoolem, który zmierzy się z Aston Villą w pierwszym meczu Premier League od czasu Mistrzostw Świata.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Najważniejsze wydarzenia z meczu czwartej rundy Carabao Cup pomiędzy Manchesterem City a Liverpoolem.

„Cała reszta nie leży w 100 procentach w naszych rękach i zawsze pracujemy z tym co mamy i to się nie zmieni.

„Możecie sobie wyobrazić sytuację, w której jesteśmy, że prawdopodobnie patrzymy. Jeśli coś się wydarzy, zobaczymy.”

Przed porażką Liverpoolu 3-2 z tytułowymi rywalami Manchesterem City w Carabao Cup, Sky Sports’ Jamie Carragher powiedział, że Liverpool musi zainwestować nawet 250 milionów funtów w swój skład, aby ponownie rywalizować na szczycie Premier League.

Ale były obrońca Reds obawia się, że właściciele klubu, Fenway Sports Group, nie mają funduszy na podpisanie celów, których wymaga Klopp z FSG otwartym na inwestycje” w klubie z Merseyside – chociaż istnieją doniesienia, że chcą sprzedać – a Carragher uważa, że jest to znak, że wykonują ruchy, aby spełnić żądania Kloppa.

Liverpool owner John W. Henry with Jurgen Klopp

Image: Właściciel Liverpoolu John W. Henry z Jurgenem Kloppem

Zapytany o to, czy uważa, że szacunki Carraghera dotyczące 250 milionów funtów są dokładne, Klopp powiedział: „Nie wiem o ilości pieniędzy, których dokładnie potrzebujesz, ale nie jestem przeciwnikiem inwestycji. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość, nikt tego nie wie w tej chwili, ale nadal jestem przekonany, że będzie dobrze, przyszłość jest dla nas jasna.

„Ale w tej chwili musimy uporządkować sytuację. Nic wspólnego z jakimikolwiek przyszłymi inwestycjami czy inwestorami, musimy uporządkować teraźniejszość i nad tym właśnie pracujemy.”

„Liverpool musi pójść na całość na rynku transferowym”

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Jamie Carragher twierdzi, że Jurgen Klopp będzie potrzebował znacznych funduszy w letnim oknie transferowym, aby nadal rywalizować z rywalami.

Zapytany, czy przejęcie jest wymagane, aby konkurować na rynku transferowym, Carragher powiedział Sky Sports: „To ciekawe, czy chodzi o sprzedaż, czy też potrzebują inwestycji.

„Nie ma wątpliwości, że Jurgen Klopp powiedział właścicielom Liverpoolu: 'Potrzebuję 200 mln- 250 mln funtów do wydania latem’.

„To brzmi jak skandaliczna liczba, ale to jest to, co Man Utd i Chelsea wydały zeszłego lata. To są liczby, które wydają rywale Liverpoolu.

„Myślę, że prawdopodobnie raz w kadencji Kloppa, Liverpool naprawdę poszedł na to na rynku transferowym. Myślę, że to było po pierwszym finale Ligi Mistrzów kupili wielu zawodników.

„Myślę, że teraz tego potrzebuje. Nie sądzę, że FSG ma teraz te fundusze i myślę, że dlatego szukają inwestycji, które wejdą i pomogą im.”

Czy Real Madryt lub klub z Premier League wygra wyścig o Bellingham?

Bellingham scored for Dortmund against Man City earlier this season

Jude Bellingham będzie jednym z najbardziej pożądanych prospektów w 2023 roku i prawdopodobnie zażąda opłaty przekraczającej 100 milionów funtów – ale kto wygra wyścig, aby go podpisać?

Pomocnik Borussii Dortmund i Anglii jest podziwiany przez Real Madryt, Man City, Liverpool i inne kluby Premier League.

Starsza reporterka Sky Sports Melissa Reddy analizuje, gdzie 19-latek może skończyć.