Klopp: Dlaczego nie ma VAR-u w takim meczu? | Wczesna błędna decyzja wywołała „złe przeczucia

Jurgen Klopp poskarżył się, że VAR powinien był zostać użyty w czwartej rundzie Carabao Cup, w której Liverpool przegrał z Manchesterem City w czwartek.

Technologia ta nie wchodzi do użytku w rozgrywkach aż do fazy półfinałowej, ponieważ nie jest dostępna na boiskach niższych lig, ale menedżer Liverpoolu zakwestionował tę decyzję.

Sugeruje, że napastnik City Erling Haaland powinien zostać uznany za offsidera w szóstej minucie, kiedy próbował ustawić Cole’a Palmera – szansa, którą 20-latek ostatecznie zaprzepaścił – twierdząc, że nietrafiona decyzja negatywnie wpłynęła na jego stronę.

Erling Haaland was narrowly offside in one of Man City's first chances against Liverpool on Thursday night

Zdjęcie: Erling Haaland był wąsko offside w jednej z pierwszych szans Man City przeciwko Liverpoolowi w czwartkowy wieczór

Klopp powiedział również, że urzędnicy wydawali się polegać na technologii, aby dać im odpowiedź nad marginalnymi połączeniami i przegapili kilka decyzji w rezultacie.

  • City pokonało Liverpool w thrillerze z pięcioma bramkami, by dotrzeć do ćwierćfinału
  • Jak drużyny ustawiły się w szeregu | Statystyki meczowe
  • Wszystkie mecze Premier League na żywo w Sky Sports tej zimy
  • Pobierz aplikację Sky Sports | Uzyskaj Sky Sports

„Pierwsza szansa Haalda, na początku meczu, była offside” – powiedział Klopp po meczu. „Nie wiecie? Tak było. Mówię wam. To nadaje kierunek grze.

„To było jak, uderzenie, 'o mój Boże, oni są przez’, to było offside, ale nie ma flagi w górę, i to daje ci złe uczucie.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Najważniejsze wydarzenia z meczu czwartej rundy Carabao Cup pomiędzy Manchesterem City a Liverpoolem

„Powiedziałbym, że jeśli mamy VAR, to sędziowie są przyzwyczajeni do VAR-u i nagle mówisz im, że nie dzisiaj. Wyglądało to tak, jakby w kilku sytuacjach czekali na niego, albo myśleli, że jest jeszcze VAR.

„Ale było kilka decyzji offside, gdzie wszyscy na stadionie byli przekonani, że są offside. Nigdy się nie dowiemy, bo nie możemy ich odtworzyć.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Klopp był rozczarowany bramkami, które jego strona zdobyła

„Ale to ma sens, jeśli grasz w zawodach i wszędzie jest VAR [Premier League], dlaczego nie, zwłaszcza w takim meczu jak ten. Rozumiem, że we wcześniejszych rundach nie jest to możliwe na wszystkich poziomach, ale to, City-Liverpool, wszystkie techniczne rzeczy są tutaj, więc dlaczego nie mielibyśmy tego użyć?”

Klopp: To był spektakularny mecz

Liverpool's manager Jurgen Klopp looks on ahead the English League Cup soccer match between Manchester City and Liverpool at Etihad stadium in Manchester, England, Thursday, Dec. 22, 2022. (AP Photo/Jon Super)

Obraz: Liverpool odpada z Carabao Cup

Żadna ze stron nie rozegrała konkurencyjnego meczu przez miesiąc podczas przerwy w Mistrzostwach Świata, ale powróciła do akcji w dzikim stylu na Etihad w czwartkowy wieczór, gdy odnowili swoją rywalizację.

Klopp żałował powolnego początku meczu Liverpoolu, który widział Haalanda wpuszczonego do tyłu wiele razy, zanim w końcu pokusił się o prowadzenie Man City po 10 minutach po lewym crossie Kevina De Bruyne.

Liverpool dwa razy wychodził zza pleców po tym, ale ostatecznie wypadł słabo przeciwko mistrzom Premier League z powodu dwóch błędów w obronie.

„To był trudny początek, pierwsze 15 minut mieliśmy problemy”, dodał Klopp. „Wiemy, że City ma różne pomysły na różne mecze i zawsze musisz się do tego przyzwyczaić podczas meczu, nigdy nie wiesz, co się wydarzy.

Proszę używać przeglądarki Chrome, aby odtwarzacz wideo był bardziej dostępny

Darwin Nunez z Liverpoolu przegapił trzy wielkie szanse w porażce 3-2 z Manchesterem City

„Nie byliśmy wystarczająco zwarci, ale znaleźliśmy sposób na powrót do gry, zdobyliśmy naszą bramkę, wspaniałą bramkę i sprawiliśmy im również problemy.

„Powinniśmy bronić wszystkich trzech bramek znacznie lepiej. Zwłaszcza trzeciego gola, nie jesteśmy włączeni, kiedy oni zaczynają swoją małą rutynę. Nie byliśmy na właściwej pozycji, za mało zawodników pilnowało piłki. Ale mieliśmy swoje momenty.

„To była spektakularna gra, wysoka intensywność. Wiele można z niego wynieść.”

Co dalej z Man City i Liverpoolem?

Manchester City wznawia kampanię Premier League wyjazdem do Leeds 28 grudnia; początek o 20:00.

Liverpool natomiast czeka wyjazd do Aston Villi w Boxing Day; początek o 17:30.