Kings robią playoffy: 12 najdłuższych przerw w rozgrywkach playoff w sporcie zawodowym

W Sacramento zapaliła się belka playoffowa.

Królowie dzięki zwycięstwu nad Portland w środę zapewnili sobie miejsce w playoff. Zwycięstwo Sacramento kończy również najdłuższą playoffową suszę w czterech głównych północnoamerykańskich ligach sportowych, ponieważ Kings nie byli w playoffach od sezonu 2005-06.

Podczas gdy Kings już dawno nie byli w playoffach, nie byli długo właścicielami najdłuższej suszy. Seattle Mariners wcześniej dzierżyli ten rekord, dopóki nie dotarli do playoffów w 2022 r., oznaczając pierwszy raz dotarli do postseason od 2001 r.

Seattle wygrało swoją serię wild-card, zanim zostało zmiecione przez Houston Astros w American League Divisional Series. Kings mają nadzieję uniknąć podobnego losu, ponieważ prawdopodobnie będą mieli przewagę własnego parkietu w pierwszej rundzie.

W związku z tym, oto zaktualizowana 12 najdłuższa posezonowa susza pomiędzy NFL, NBA, MLB i NHL.

1. New York Jets – 12 sezonów (ostatni występ w 2010 roku)

Para nowojorskich kibiców doświadczyła nieszczęścia w ciągu ostatniej dekady. Jets nie weszli do playoffów odkąd Mark Sanchez był rozgrywającym, a Rex Ryan był u steru w 2010 roku, kiedy to pokonali Patriots w rundzie dywizji i wystąpili w drugim z rzędu meczu o tytuł AFC.

Jets powoli się staczali, osiągając w 2020 roku wynik 2-14. Po sezonie 7-10 w 2022 roku, obecna susza Jetsów w playoffach stała się najdłuższą w historii franczyzy, ponieważ wcześniej przegapili playoffy w każdym sezonie w latach 1970-80.

Nadzieja może być na drodze dla Gang Green, chociaż, ponieważ Aaron Rodgers stwierdził, że zamierza grać dla Jets w 2023 roku.

2. Buffalo Sabres – 11 sezonów (ostatni występ w 2010-11)

Od 2011 roku Sabres przeważnie kończyli na ostatnim miejscu lub blisko ostatniego w swojej dywizji. Buffalo wybrało Jacka Eichela z numerem 2 w rankingu, a następnie sprzedało młodą gwiazdę w 2022 roku. Susza playoffowa Sabres jest najdłuższą w historii NHL i prawdopodobnie za kilka tygodni osiągnie 12 sezonów, ponieważ będą potrzebowali dużo pomocy, aby dostać się do postseason 2023.

T-3. Detroit Tigers – Osiem sezonów (ostatni występ w 2014 roku)

Tygrysy nie zrobiły playoffów odkąd mają Maxa Scherzera i Justina Verlandera w swojej startowej rotacji. W tym okresie mieli tylko jeden zwycięski sezon i mieli okropną kampanię 47-114 w 2019 r.

T-3. Los Angeles Angels – Osiem sezonów (ostatni występ w 2014 roku)

Epicka Shohei OhtaniMike Trout bitwa w meczu o tytuł World Baseball Classic była jedynym przypadkiem, kiedy fani widzieli te dwie gwiazdy w grze o wysoką stawkę. Trout zagrał w zaledwie trzech meczach playoff w swojej karierze, a Anioły nie dotarły do playoffów, odkąd Ohtani dołączył do drużyny w 2018 roku.

T-5. Kansas City Royals – Siedem sezonów (ostatni występ w 2015 roku)

Royals osiągnęli szczyt baseballu w 2015 roku, wygrywając World Series rok po tym, jak przegrali w siedmiu meczach na najwspanialszej scenie baseballu. Kansas City posiadało jeden z najgorszych rekordów w baseballu w 2022 roku.

T-5. Pittsburgh Pirates – siedem sezonów (ostatni występ w 2015 roku)

Piraci zarobili trzy występy w playoffach z rzędu (2013-15), ale nie odzyskali równowagi, odkąd Cubs pokonali ich w 2015 roku w rundzie NL wild-card.

T-5. Charlotte Hornets – siedem sezonów (ostatni występ w 2015-16)

Hornets prawie wcisnęli się do playoffów w 2022 roku. Dostali się do Play-In Tournament, ale zostali zdmuchnięci w meczu otwarcia. Wielu myślało, że LaMelo Ball będzie kontynuował swój wzrost i pomoże Charlotte dotrzeć do playoffów w 2023 roku, ale kontuzje nękają jego sezon i zamiast tego gonią za wyborem nr 1.

T-5. Denver Broncos – siedem sezonów (ostatni występ w 2015 roku)

Broncos nie dotarli do playoffów od czasu triumfalnego zwycięstwa w Super Bowl, które zwieńczyło kampanię 2015 roku. To oczywiście był ostatni mecz Peytona Manninga. Denver niedawno przehandlował za rozgrywającego Russella Wilsona w nadziei na rozwiązanie swojego chronicznego problemu z rozgrywającymi, ale nie zrobił wiele, aby go naprawić. Broncos zatrudnili Super Bowl-winning head coach Sean Payton podczas offseason wierząc, że jest on brakującym składnikiem dla nich, aby osiągnąć playoffs.

T-9. Texas Rangers – Sześć sezonów (ostatni występ w 2016 roku)

Rangersi byli ostoją postseason w ostatniej dekadzie, zdobywając miejsce pięć razy w siedmiu sezonach w latach 2010-16. Ale nawet po podpisaniu Corey Seager i Marcus Semien dużych kontraktów, wciąż kończyli w dolnej części ligi w 2022 roku. Swoje pieniądze z offseason 2023 wydali na pitching, dodając Jacoba deGroma, Nathana Eovaldiego i Andrew Heaneya.

T-9. Baltimore Orioles – Sześć sezonów (ostatni występ w 2016 roku)

Orioles uderzyli w przycisk reset niedługo po ich ostatnim występie w playoffach w 2016 roku, co doprowadziło do kilku naprawdę słabych sezonów w 2018 (47 zwycięstw), 2019 (54 zwycięstwa) i 2021 (52 zwycięstwa).

Rzeczy mogą się jednak zmienić w Baltimore, ponieważ mają jedną z najbardziej ekscytujących młodych grup graczy w grze. Orioles również poszli 83-79 w załadowanym AL East w 2022 roku.

T-9. Detroit Red Wings – Sześć sezonów (ostatni występ w 2015-16)

Długoletni fani Czerwonych Skrzydeł nie byli zbytnio przyzwyczajeni do ostatniego odcinka drużyny. Przed obecną suszą franczyza miała 25-letnią passę playoffów. W 2023 roku passa Red Wings będzie prawdopodobnie kontynuowana, ponieważ będą musieli nadrobić sporo zaległości w domowym zaciszu, jeśli mają nadzieję na playoffy.

T-9. Detroit Lions – Sześć sezonów (ostatni występ w 2016 roku)

Fani z Detroit nie mieli w ostatnich sezonach zbyt wielu sukcesów, którymi mogliby się cieszyć, ale Lwy przynajmniej wydają się być na dorobku. W 2022 roku byli o krok od playoffów, kończąc 9-8, ponieważ przegrana Seattle Seahawks w ostatnim tygodniu sezonu wysłałaby ich do postseason.


Trendy NBA

 • NBA Trending Image: Steph Curry, LeBron James relishing opportunity to renew rivalry

  Steph Curry i LeBron James cieszą się z możliwości odnowienia rywalizacji

  NBA Trending Image: Joel Embiid named NBA MVP, putting a bow on his remarkable journey

  Joel Embiid wybrany MVP NBA, kończy swoją niezwykłą podróż

  NBA Trending Image: 2023 NBA playoff bracket, standings: Updated schedule, scores, dates

  2023 NBA playoff bracket, standings: Zaktualizowany terminarz, wyniki, daty

 • NBA Trending Image: Grizzlies reportedly parting ways with Dillon Brooks

  Grizzlies podobno rozstają się z Dillonem Brooksem

  NBA Trending Image: Patrick Mahomes, Serena Williams, more stars show out at the Met Gala

  Patrick Mahomes, Serena Williams, więcej gwiazd pokazuje się na Met Gala

  NBA Trending Image: 2023 NBA championship odds: Updated title odds for remaining teams

  2023 NBA championship odds: Zaktualizowane kursy na tytuł dla pozostałych drużyn

 • NBA Trending Image: Buckle up, it's LeBron vs. the Warriors all over again

  Zapnijcie pasy, to znowu LeBron vs. Warriors

  NBA Trending Image: Joel Embiid wins MVP: How social media reacted to the Sixers star's triumph

  Joel Embiid zdobywa MVP: Jak media społecznościowe zareagowały na triumf gwiazdy Sixers

  NBA Trending Image: Lakers vs. Warriors: Prediction, odds, schedule and TV channel

  Lakers vs. Warriors: Przewidywania, kursy, harmonogram i kanał TV


National Basketball Association

Get more from National Basketball Association Follow your favorites to get information about games, news and more