Kings notują historyczne siódme zwycięstwo z rzędu, udowadniając, że potrafią wygrywać brzydko

Kings notch seventh straight win with dogfight vs. Grizzlies pierwotnie pojawił się na NBC Sports Bayarea

Kings nie wygrali siedmiu meczów z rzędu od 2004 roku, a takiej passy wielu młodych fanów jeszcze nie doświadczyło. Do wtorkowej nocy.

Sacramento zanotowało siódme zwycięstwo z rzędu po wygranej 113-109 nad Memphis Grizzlies we wtorek w FedEx Forum. Nie była to najładniejsza wygrana dla Królów, ale udowodniła, że są w stanie wygrywać bliskie i brzydkie mecze podczas imponującej passy zwycięstw.

Sacramento wygrało kilka dni temu z Brooklyn Nets, ale zwycięstwo na wyjeździe, gdzie drużyna nie grała najlepiej, pokazuje charakter, kiedy mecze stają się trudniejsze w sezonie 2022-23 NBA.

„Te dwa ostatnie [zwycięstwa] nie były ładne, ale wiesz, że będziesz miał takie mecze w NBA i najważniejszą rzeczą jest wyjść i zdobyć to zwycięstwo,” Domantas Sabonis powiedział NBC Sports California’s Morgan Ragan i Matt Barnes w „Kings Postgame Live” po zwycięstwie.

„To nie był plan gry. Czuję, że to po prostu się stało; przyspieszyli nas; to był nasz pierwszy raz będąc w takiej sytuacji i zamierzamy obejrzeć film, poprawić się i być gotowym następnym razem.”

De’Aaron Fox poprowadził drogę dla Kings z 32 punktami, ale weteran Harrison Barnes również wkroczył i zapewnił drugorzędne zdobycze, ponieważ 30-latek zdobył 26 punktów, strzelając 7-of-13 z pola.

Chociaż Barnes pomógł po ofensywnej stronie piłki, trener Mike Brown zwrócił uwagę na jego przywództwo, gdy wydawało się, że gra zaczyna wymykać się Królom z rąk.

„Harrison Barnes był dziś dla nas ważny”, powiedział Brown dziennikarzom. „Oczywiście, dobrze strzelał, miał 26 punktów. Ale to, co uważałem za najważniejsze, to fakt, że w końcówce naprawdę nas uspokoił.

„Oczywiście, byliśmy tam rozkojarzeni i szaleliśmy. Harrison wykonał kilka ważnych zagrań w końcówce meczu i trafił kilka ważnych rzutów wolnych, które pozwoliły nam utrzymać prowadzenie. Jego weterańskie przywództwo pokazało się dziś wieczorem.”

RELATED: Kevin Huerter gra jak Steph Curry, Klay Thompson, według Kevina Duranta

Królowie spróbują wygrać osiem meczów z rzędu, mierząc się z Atlantą Hawks w drugim meczu back-to-back w środę w State Farm Arena.