’Kind of surreal’: David Sandlin prowadzi OU baseball przez Texas A&M, do finału College World Series

Eleck Collins chciał tylko pójść do Cracker Barrel na swoje 90 urodziny.

Zamiast tego, jego wielki dzień okazał się lepszy niż kiedykolwiek mógł sobie wyobrazić.

Z komfortu domu członka rodziny w Fortville, Indiana, Collins dostał się do oglądania swojego wnuka, miotacz OU David Sandlin, błyszczą podczas Sooners 'College World Series wygrać nad Texas A&M w środę.

Sandlin zanotował rekordową w karierze liczbę 12 strikeoutów w siedmiu inningach, aby poprowadzić OU do zwycięstwa 5-1, które awansowało Sooners do finałów CWS.

„To było super”, Collins powiedział o występie Sandlina. „Podobało mi się oglądanie go. Kto nie cieszyłby się oglądając swojego wnuka grającego w piłkę?”

’Gave them an identity’: How Reggie Willits helped fuel OU baseball’s College World Series run

Jun 22, 2022; Omaha, NE, USA; Oklahoma Sooners starting pitcher David Sandlin (28) reacts after pitching against the Texas A&M Aggies in the seventh inning at Charles Schwab Field. Mandatory Credit: Steven Branscombe-USA TODAY Sports

Jun 22, 2022; Omaha, NE, USA; Oklahoma Sooners starting pitcher David Sandlin (28) reacts after pitching against Texas A&M Aggies in the seventhning in at Charles Schwab Field. Mandatory Credit: Steven Branscombe-USA TODAY Sports

Sandlin dorastał, ciesząc się na myśl o spędzaniu czasu z dziadkiem.

Pochodzący z Owasso pamięta, jak co roku wybierał się na święta do Indiany. Pamięta również, że łowił ryby z Collinsem i rozmawiał z nim o Indianapolis Colts.

Przez pewien czas Colts byli jedyną drużyną sportową, którą Collins był zainteresowany. Ale po tym, jak Sandlin przeniósł się z Eastern Oklahoma State College do OU w zeszłym offseason, Sooners zyskał nowego fana.

„Jesteśmy naprawdę blisko”, powiedział Sandlin. „On zawsze był tam dla mnie. Wiem, że chciałby być dzisiaj na meczu, ale cieszę się, że mogłem pomóc nam wygrać dla niego.”

Sandlin nadał ton, wybijając stronę w szczycie pierwszego inningu. Ostatnie wyjście nastąpiło przeciwko Trevorowi Wernerowi, który dostał się do liczby 1-2 przed whiffingiem na łamanej piłce.

„Come on,” Sandlin krzyczał do tłumu podczas machania rękami, gdy schodził z kopca.

Tymczasem Collins był równie podekscytowany gorącym startem z powrotem w Indianie.

„Po prostu dzwonił do mnie podczas gry i mówił 'Możesz w to uwierzyć? Spójrz na Davida. Spójrz jak idzie’ – powiedział Shelby Collins, kuzyn Sandlina. „Był po prostu tak dumny. Wszyscy jesteśmy.”

2022 NCAA Division I baseball tournament: Men’s College World Series schedule, results, game times, TV info

Eleck Collins watches from Fortville, Indiana, as his grandson, David Sandlin, pitches for the Oklahoma baseball team at the College World Series in Omaha, Nebraska.

Eleck Collins ogląda z Fortville, Indiana, jak jego wnuk, David Sandlin, rozbija dla drużyny baseballowej Oklahomy podczas College World Series w Omaha, Nebraska.

Sandlin dostał trochę pomocy od nietoperzy OU w dolnej części pierwszego inningu.

Sooners uderzył dzięki Jimmy Crooks, który zmiażdżył trzy run home run nad prawą ścianą pola.

Błąd Texas A&M pozwolił OU wziąć 4-0 prowadzenie w dolnej części trzeciego ranka, a Tanner Tredaway uczynił to 5-0 konkurs z RBI singla w piątej.

Aggies weszli na tablicę w górnej części szóstego runu dzięki leadoff home run Dylana Rocka, ale Sandlin zachował spokój.

Redshirt sophomore wyłączył dwóch następnych pałkarzy, zanim zaczął liczyć pełną liczbę przeciwko Troyowi Claunchowi. Tłum na Charles Schwab Field rozpoczął powolny cap, i poszedł do szału, gdy Sandlin dostał Claunch iść w dół swinging dla jego 11 strikeout z popołudnia.

„I po prostu starał się budować z wszystkiego, co działo się w grze,” Sandlin powiedział. „Lubię grać z emocjami. Wiem, że czasami nie jest to najlepsza rzecz do zrobienia, ale to jest to, kim byłem i kim zawsze będę.

„To po prostu wraca do wykonania. Tak długo, jak będę to robił, to naprawdę to, co mnie napędzało.”

Sandlin pozwolił tylko na pięć trafień w siedmiu inningach. 12 strikeoutów związało się z najbardziej przez Big 12 gracza w historii CWS.

Tramel’s ScissorTales: OU baseball najnowszy przykład College World Series Cinderellas

Oklahoma's Jimmy Crooks (3) bumps helmets with Peyton Graham (20) and Blake Robertson (26) celebrating his three run homer in the first inning against Texas A&M during an NCAA College World Series baseball game Wednesday, June 22, 2022, in Omaha, Neb. (AP Photo/John Peterson)

Oklahoma’s Jimmy Crooks (3) zderzenia kaski z Peyton Graham (20) i Blake Robertson (26) świętując jego trzy run homer w pierwszym inning przeciwko Texas A &M podczas meczu baseballowego NCAA College World Series środa, 22 czerwca, 2022, w Omaha, Neb. (AP Photo/John Peterson)

Sandlin następnie przekazał piłkę do bliższego Trevina Michaela, aby rozpocząć ósmą rundę, a on zabezpieczył ostatnie sześć outs, aby dać OU zwycięstwo.

„Jestem naprawdę dumny z naszego klubu”, powiedział trener OU Skip Johnson. „Czapki z głów dla Texas A&M. Mają naprawdę dobry zespół. Aby nawigować przez ten skład było naprawdę trudne w czasach, a ja jestem po prostu naprawdę dumny z naszej drużyny baseballowej i co zrobiliśmy.”

Podczas gdy Sandlin świętował z kolegami z drużyny po meczu, Eleck świętował z niespodzianką urodzinową, że jego rodzina rzucił dla niego.

To była spora niespodzianka dla Eleck’a, który myślał, że nie będzie przyjęcia i był przygotowany na pójście do Cracker Barrel po meczu.

„Był gotowy na pójście do Cracker Barrel,” powiedziała Shelby śmiejąc się. „Był zaskoczony.”

OU awansuje do finałów College World Series. Zmierzy się ze zwycięzcą Ole Miss i Arkansas w serii best-of-three, która rozpocznie się w sobotę o 18:00.

Dla Sandlina, będzie miał kilku specjalnych zwolenników oglądających z Indiany, jak stara się pomóc swojej drużynie zdobyć swój pierwszy tytuł narodowy od 1994 roku.

„To wciąż czuje się trochę surrealistycznie”, powiedział Sandlin. „Będziemy gotowi na sobotę”.

College World Series

Runda mistrzowska na Charles Schwab Field w Omaha, Neb.

Mecz w sobotę

OU vs. Zwycięzca Ole Miss/Arkansas, godz. 18.00 (ESPN)

Mecz w niedzielę

OU vs. zwycięzca Ole Miss/Arkansas, godz. 14.00 (ESPN)

Mecz w poniedziałek

OU vs. zwycięzca Ole Miss/Arkansas, godz. 18.00, w razie potrzeby, (ESPN)

Uwaga: Ole Miss i Arkansas grały w środę. Ole Miss potrzebuje jednego zwycięstwa, aby awansować do gry w OU.

Co warto wiedzieć o drużynie baseballowej OU w 2022 roku

’Gave them an identity’: How Reggie Willits helped fuel OU baseball’s College World Series run

Tramel’s ScissorTales: OU baseball latest example of College World Series Cinderellas

’Win the whole damn thing’: Why Sooners believed they were NCAA baseball title contender all season

’Keep riding it’: OU baseball pokonuje Notre Dame, oddala się o zwycięstwo od finału College World Series

Carlson: As OU baseball chases College World Series title, it can add to Sooners’ spectacular spring

More: How Kendall Pettis recovered to break out for OU baseball on College World Series run

’We set the table really early’: OU baseball roars past Texas A&M in College World Series opener

’A bunch of Davids’: How OU baseball embraced underdog role to make College World Series

Tramel: Skip Johnson pozostaje cichy jak OU baseball osiąga College World Series

Carlson: OU baseball zmierza do College World Series na plecach – i ramionach – miotaczy wyhodowanych w Oklahomie

2022 NCAA Division I baseball tournament: Men’s College World Series schedule, results, game times, TV info

Ten artykuł pierwotnie pojawił się na Oklahoman: Oklahoma Sooners pokonują Texas A&M w baseballowym turnieju NCAA College World Series