Kierowca NASCAR Kyle Busch aresztowany w styczniu w Meksyku za posiadanie broni ręcznej

Nick Bromberg

Dwukrotny mistrz NASCAR Cup Series Kyle Busch został aresztowany i zatrzymany w Meksyku w styczniu po tym, jak w jego torbie znaleziono pistolet, gdy wraz z żoną Samanthą wsiadał do prywatnego odrzutowca, by opuścić kraj po wakacjach.

Według Prokuratury Generalnej Meksyku, mężczyzna pochodzący z Nevady zidentyfikowany jako „Kyle Thomas B” został „przypisany z pełną odpowiedzialnością w popełnieniu przestępstwa noszenia broni palnej bez licencji i posiadania nabojów do wyłącznego użytku sił zbrojnych.”

Prokuratura Generalna powiedziała, że Busch został aresztowany 27 stycznia i skazany w poniedziałek na 3,5 roku więzienia i grzywnę w wysokości 1,100 dolarów. W oświadczeniu nie podano żadnych informacji na temat tego, w jaki sposób wyrok Buscha zostanie rozpatrzony.

Busch, 37, powiedział w oświadczeniu, że uważa „to wydane za zamknięte” i ukończył trzeci wyścig wystawowy NASCAR Clash w niedzielę wieczorem. Powiedział, że „przestrzega wszystkich przepisów dotyczących broni ręcznej”, ale przyznał również w tym samym oświadczeniu, że nie był świadomy meksykańskiego prawa, które zabrania posiadania broni w kraju bez meksykańskiej zgody.

„Pod koniec stycznia, Samantha i ja cieszyliśmy się kilkudniowym urlopem w Meksyku”, powiedział Busch. „Przy wyjeździe z kraju, mój pistolet został zauważony podczas rutynowej kontroli na lotnisku. Mam ważne pozwolenie na noszenie broni, wydane przez władze lokalne i przestrzegam wszystkich przepisów dotyczących broni ręcznej, ale popełniłem błąd zapominając, że była w mojej torbie.

„Odkrycie broni ręcznej doprowadziło do mojego zatrzymania na czas rozwiązania sytuacji. Nie byłem świadomy meksykańskiego prawa i nie miałem zamiaru wwozić broni ręcznej do Meksyku.”

Według prokuratora generalnego, broń ręczna Buscha miała w środku sześć nabojów typu hollow point.

Busch rozpoczyna swój pierwszy sezon z Richard Childress Racing po spędzeniu większości swojej kariery w Cup Series z Joe Gibbs Racing. Busch ma najwięcej zwycięstw w trzech najlepszych seriach NASCAR (223), ale nie był w stanie dojść do porozumienia z JGR po tym, jak długoletni sponsor M&M Mars zdecydował się opuścić NASCAR po sezonie 2022.

Busch zdobył oba swoje tytuły w serii Cup z JGR i zdobył 56 z 60 zwycięstw w karierze w serii Cup z tym zespołem. 60 zwycięstw Buscha to remis z Kevinem Harvickiem wśród aktywnych pełnoetatowych kierowców Cup Series, a Busch i Joey Logano to jedyni aktywni pełnoetatowi kierowcy z więcej niż jednym tytułem Cup Series.

LOS ANGELES, CA - FEBRUARY 05: Kyle Busch (#8 Richard Childress Racing BetMGM Chevrolet) at fanfest before the start of the NASCAR Cup Series Busch Light Clash at The Coliseum on February 5, 2023, at the Los Angeles Memorial Coliseum in Los Angeles, CA. (Photo by Jeff Speer/Icon Sportswire via Getty Images)

Kyle Busch został aresztowany 27 stycznia w Meksyku za posiadanie broni ręcznej. W niedzielę zajął trzecie miejsce w Starcie. (Fot. Jeff Speer/Icon Sportswire via Getty Images)