Kevin Harvick odnosi drugie zwycięstwo w serii Cup w ciągu ośmiu dni w Richmond

By Bob Pockrass
FOX Sports NASCAR Writer

RICHMOND, Va. – Kevin Harvick był 687 dni bez zwycięstwa w NASCAR Cup Series.

Teraz ma dwa zwycięstwa w ciągu ostatnich ośmiu dni.

Harvick poprowadził ostatnie 48 okrążeń w niedzielę na torze Richmond Raceway i został pierwszym podwójnym zwycięzcą w sezonie NASCAR Cup.

Kevin Harvick pokonał Christophera Bella i wygrał w Richmond

Kevin Harvick holds off Christopher Bell to win at Richmond

Kevin Harvick pokonał Christophera Bella i wygrał w niedzielę w Richmond.

Zwycięstwo przyszło dzięki późnemu zrywowi, który sprawił, że samochód Harvicka ożywił się i uniemożliwił mocny dzień Joey’a Logano (222 okrążenia), który spadł na szóstą pozycję, oraz Christophera Bella i Chrisa Bueschera, którzy zagrozili, ale zadowolili się drugim i trzecim miejscem.

„Samochody są dobre tydzień w tydzień i widać, że mamy dużo lepsze zrozumienie tego, co się dzieje z tym, jak dostosowaliśmy samochód po pierwszym przejeździe i byliśmy w stanie sprawić, że nasz samochód prowadzi się dużo lepiej”, powiedział kierowca Stewart-Haas Racing.

Szukasz więcej treści NASCAR? Zapisz się na biuletyn FOX Sports NASCAR z Bobem Pockrassem!

Oto trzy wnioski z Richmond:

Buescher, Bell i Hamlin nie dadzą rady

Poprzedni najlepszy wynik Bueschera w Richmond to 15. miejsce, a jednak był tam, walcząc z Harvickiem o prowadzenie na 35 okrążeń przed końcem. Jechał tak mocno, że pod koniec wyścigu opony mu się rozleciały, a on sam zajął trzecie miejsce.

Buescher przystąpił do wyścigu potrzebując wygrać jeden z trzech ostatnich wyścigów sezonu zasadniczego, aby dostać się do playoffów.

„W tym formacie jest trochę łatwo poczuć, że trzecie miejsce nie ma znaczenia, ale miło jest być blisko i kontynuować postępy i coraz lepiej, jak mamy przez lato,” powiedział.

Bell przyjeżdżał szybko na nieco świeższych oponach, ale nie mógł złapać Harvicka, a Denny Hamlin był czwarty po powolnym końcowym pit stopie.

„Wszyscy są świetnymi zawodnikami, a większość z nich to weterani” – powiedział Hamlin o swojej pit crew. „Mieli 90 procentowy dzień. Dziewięć na 10 postojów było świetnych. Tylko ostatni, który był nam potrzebny, był bardzo długi.

„Przegrywasz o 3,8 sekundy, a masz pit stop o cztery do pięciu sekund za długi, to jest różnica między wygraną a przegraną.”

Blaney trzyma serwis na Truexie

Z Harvickiem będącym powtórnym zwycięzcą, było 15 zwycięzców z dwoma wyścigami pozostałymi w sezonie zasadniczym (Watkins Glen i Daytona). To pozostawi, co najwyżej, jedno miejsce w 16-osobowym polu playoff dla kierowcy bez zwycięstwa w punktach.

Ryan Blaney, który jest drugi w klasyfikacji generalnej, ale bez zwycięstwa, zajął 10. miejsce w niedzielę, ale był wystarczająco silny w pierwszych dwóch etapach, aby zwiększyć swoją sumę punktów nad siódmym Martinem Truexem Jr. z 19 do 26.

Richmond generalnie byłoby uważane za najlepszą szansę Truexa wśród ostatnich trzech wyścigów na wygraną.

„Nigdy nie wiesz, co może się zdarzyć”, powiedział Blaney. „Możesz mieć zły dzień w przyszłym tygodniu lub w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Możesz mieć nowego zwycięzcę jednego z tych tygodni. Po prostu nigdy nie wiesz. Nie czuję się z tym ani lepiej, ani gorzej.

„To tylko jeden wyścig w dół. Jestem dumny z wysiłku, który mieliśmy, a następnie spróbuj zrobić to samo w przyszłym tygodniu.”

Elliott wciąż zdezorientowany

Chase Elliott wystartował z 23 miejsca, a w niedzielę ukończył wyścig na piątym miejscu.

Gdzie się poprawił z miejsca, w którym był w kwalifikacjach do miejsca, w którym ukończył wyścig? Elliott nie był tego taki pewien.

„Rozpoczęliśmy wyścig i nasz samochód faktycznie jechał naprawdę dobrze” – powiedział Elliott. „Byłem z niego całkiem zadowolony. Pod koniec nasz samochód zaczął jechać gorzej, a my wciąż szliśmy do przodu. Jestem więc po prostu zdezorientowany. Nie rozumiem, co trzeba zrobić, aby jechać szybko i odnosić sukcesy na tym torze wyścigowym.”

Elliott musi zdobyć cztery punkty w kolejnych dwóch wyścigach (finisz na 33. miejscu to cztery punkty), aby klinczować tytuł sezonu zasadniczego.

Bob Pockrass spędził dekady relacjonując sporty motorowe, w tym ostatnie 30 Daytona 500s. Dołączył do FOX Sports w 2019 roku po stints w ESPN, Sporting News, magazynie NASCAR Scene i The (Daytona Beach) News-Journal. Śledź go na Twitterze i Instagramie @bobpockrass. Szukasz więcej treści o NASCAR? Zapisz się na FOX Sports NASCAR Newsletter z Bobem Pockrassem!


NASCAR Cup Series

Dowiedz się więcej z NASCAR Cup Series Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o grach, news and more