Kevin Durant wybiera „boga” Stepha Curry’ego nad Yutą Watanabe w konkursie rzutów za 3 punkty

Steph czy Yuta w konkursie 3-punktowym? KD gives perfect answer originally appeared on NBC Sports Bayarea

Kevin Durant ma ogromny szacunek dla niesamowitej zdolności strzeleckiej Stepha Curry’ego w rzutach 3-punktowych.

Zapytany przez reporterów, kto wygrałby w konkursie 3-punktowym pomiędzy Currym a jego kolegą z drużyny Brooklyn Nets, Yutą Watanabe, Durant początkowo powiedział, że wygrałby on.

Jednak gdy powiedziano mu, że nie może wziąć udziału w konkursie, 34-latek jasno określił swoją odpowiedź.

„Oczywiście „boski” Steph, ale Yuta zdecydowanie powala teraz na kolana,” powiedział Durant dziennikarzom po zwycięstwie Nets 127-115 nad Memphis Grizzlies w niedzielę w Barclays Center. „On strzela piłkę niezwykle dobrze dla nas, rozstawiając podłogę, ale także prowadzi piłkę, kiedy łapie, robi właściwe zagrania właśnie teraz.

„Kiedy robisz właściwe zagrania, wtedy te strzały czują się trochę lepiej opuszczając twoją rękę.”

Podczas gdy zdolność Curry’ego do strzelania z 3 punktów została dobrze udokumentowana, Watanabe jest prawdopodobnie jedną z największych niespodzianek sezonu 2022-23 NBA, jeśli chodzi o jego zdolność do trafienia zza łuku.

6-foot-8 forward prowadzi obecnie w NBA w strzelaniu z 3 punktów, trafiając na poziomie 57.1% z ziemi 3-punktowej, na 1.9 prób na mecz. Przed tym sezonem Watanabe wykazywał skłonność do trafiania otwartych rzutów za 3 punkty, trafiając je na poziomie 35% w swojej karierze.

Tymczasem Curry jest 18. w lidze na poziomie 44,7% przy 11,8 próbach na mecz, nadal przeciwstawiając się Ojcu Czasowi na więcej niż jeden sposób.

Do tej pory Curry próbował 188 rzutów trzypunktowych, a jego 44,7-procentowy współczynnik konwersji jest trzecim najwyższym wśród graczy z 100 lub więcej próbami, za Desmondem Bane’em (45,1 procent na 102 próbach) i Kevinem Huerterem (49,5 procent na 111 próbach).

RELATED: Steph zszokował samego siebie rzutem sztyletem, 'night night’ celebration

Jest mało prawdopodobne, że Watanabe będzie w stanie utrzymać swoje gorączkowe tempo zza łuku w trakcie sezonu.

Jednak to musi być miłe dla nieoszlifowanego napastnika, że może być w tej samej rozmowie co największy 3-punktowy strzelec wszech czasów, nawet jeśli jego kolega z drużyny widzi go przegrywającego w konkursie rzutów za 3 punkty.

Pobierz i śledź Dubs Talk Podcast