Kelley O’Hara walczy ze łzami, mówiąc o ostatnim biegu Megan Rapinoe

AUCKLAND, Nowa Zelandia – Kelley O’Hara walczyła we wtorek ze łzami w oczach, wzywając swoje koleżanki ze Stanów Zjednoczonych do wysłania legendy reprezentacji Megan Rapinoe na emeryturę w najlepszy możliwy sposób.

Zdobywając Puchar Świata.

Rapinoe jest jedną z twarzy światowej piłki nożnej kobiet od ponad dekady, ale przed turniejem ogłosiła, że będzie to jej ostatni Puchar Świata i że odejdzie z piłki nożnej po zakończeniu obecnej kampanii NWSL.

[Best moments of Megan Rapinoe’s USWNT career: Highlights and goals]

Choć wiadomość ta nie była całkowitym zaskoczeniem – Rapinoe ma 38 lat – reakcja O’Hary, gdy zapytano ją o jej przyjaciółkę podczas spotkania z mediami w centrum USA.S. w centrum Auckland, pokazała, jak szok po stracie tak ważnej zawodniczki wciąż jest odczuwalny przez drużynę.

I, całkiem możliwe, że zapewnia ostateczny zastrzyk motywacji.

„Nigdy nie było kogoś takiego jak ona, prawdopodobnie nigdy nie będzie kogoś zbliżonego do niej” – powiedziała 34-letnia obrończyni O’Hara, jej głos pękał. „Smutno jest myśleć o tym, że to jej ostatni mecz, ale dokonała tak niesamowitych rzeczy dla tej drużyny i dla świata. Możliwość zobaczenia z bliska i osobiście „Pinoe” i bycia blisko tego była naprawdę wyjątkowa.

„Mam nadzieję, że wszyscy wyślemy ją na haju.”

Podczas gdy Amerykanie przygotowują się do meczu otwarcia grupy E z Wietnamem (21:00 ET na FOX i aplikacji FOX Sports), obecność Rapinoe pozostaje namacalna. Rapinoe była wybitna dla USA w mistrzostwach świata w 2015 i 2019 roku i przez większość tego okresu była prawdopodobnie najlepszą zawodniczką na świecie.

Cztery lata temu zdobyła sześć bramek, stając się najlepszym strzelcem wraz z koleżanką z drużyny Alex Morgan i Ellen White z Anglii, gdy drużyna odniosła kolejne triumfy. W 2011 roku asystowała przy jednym z najsłynniejszych goli programu, zapewniając w ostatniej chwili dośrodkowanie Abby Wambach na niezapomniane wyrównanie w ćwierćfinale Mistrzostw Świata przeciwko Brazylii.

Jednak Rapinoe zostanie zapamiętana nie tylko ze względu na swoje umiejętności piłkarskie. Jako zagorzała orędowniczka równych praw, była głośnym ambasadorem kobiecej gry, nigdy nie bojąc się poruszać drażliwych tematów, nawet jeśli pojawiała się krytyka. Jednak dla tych, którzy są w drużynie, jest najbardziej znana ze wsparcia, jakie zapewnia młodszym zawodniczkom.

Przykładem był ostatni mecz rozgrzewkowy przeciwko Walii w San Jose w zeszłym tygodniu. Chociaż Rapinoe nie wystąpiła z powodu kontuzji, kibicowała głośniej niż ktokolwiek inny z ławki rezerwowych i tańczyła podekscytowana, gdy Trinity Rodman zdobyła bramki, które przypieczętowały zwycięstwo.

O’Hara przyznała, że nie wyobraża sobie życia bez żywiołowej energii i optymistycznych wskazówek Rapinoe.

„Trudno to szczerze wyrazić słowami” – powiedziała. „Wiem, że świat widzi Megan Rapinoe, jaką widzi świat, ale my widzieliśmy ją z bliska i osobiście. I oczywiście „Pinoe”, którą widzi świat, jest niesamowitą osobą i człowiekiem. I taka też jest z bliska i osobiście. Wnosi poczucie humoru i lekkość, ale także intensywność i empatię i po prostu jest jedyna w swoim rodzaju.”

Martin Rogers jest felietonistą FOX Sports i autorem biuletynu FOX Sports Insider. Śledź go na Twitterze @MRogersFOX i subskrybuj codzienny biuletyn.

FOLLOW Śledź swoje ulubione, aby spersonalizować swoje wrażenia z FOX Sports

Kelley O Hara

Kelley O Hara

Megan Rapinoe

Megan Rapinoe

United States

United States


FIFA WORLD CUP WOMEN trending


FIFA Women's World Cup

Dowiedz się więcej z FIFA Women’s World Cup Śledź swoje ulubione, aby otrzymywać informacje o meczach, wiadomościach i nie tylko