Kawhi Leonard powraca do Clippers po 12 meczach przerwy spowodowanej rehabilitacją ACL, zalicza pierwszy start w sezonie

Jack Baer

Kawhi Leonard wrócił dla Los Angeles Clippers.

Dwukrotny MVP Finałów powrócił na parkiet w czwartek przeciwko Detroit Pistons, co było jego pierwszym występem w 12 meczach po tym, jak opuścił ponad trzy tygodnie z powodu problemów z powracającym do zdrowia kolanem.

Leonard opuścił cały poprzedni sezon po zerwaniu ACL w playoffach w 2021 roku, a następnie pojawił się z ławki w dwóch z trzech pierwszych meczów tego sezonu. W czwartek jednak zaczął, po raz pierwszy występując w wyjściowym składzie Clippers od czasu pierwszej kontuzji.

To była spokojna noc w porównaniu z tym, co Leonard robi zazwyczaj – sześć punktów, pięć zbiórek i cztery asysty w 24 minuty, ale nie obyło się bez kilku fajnych zagrań:

Clippers pokonali Pistons 96-91, dzięki 23 punktom Reggiego Jacksona.

Zwolnienie Leonarda postawiło Clippers w znanej sytuacji: dreptania po wodzie w oczekiwaniu na zdrowie. Cały poprzedni sezon spędziliśmy czekając na zdrowie Leonarda i Paula George’a, a to pierwsze oczywiście nigdy nie nastąpiło.

Clippers są obecnie na 8-7 miejscu, dziewiątym w Konferencji Zachodniej i będą mieli nadzieję, że powrót Leonarda oznacza, że jedna z najgłębszych drużyn w NBA może w końcu odpalić wszystkie cylindry.

Los Angeles Clippers forward Kawhi Leonard dribbles down the court during the first half of a preseason NBA basketball game against the Minnesota Timberwolves, Sunday, Oct. 9, 2022, in Los Angeles. (AP Photo/Raul Romero Jr.)

Czy Kawhi Leonard jest w końcu zdrowy? Czy Clippers są już zdrowi? (AP Photo/Raul Romero Jr.)