Juve wystartowało: teraz przerwa. Oto wszystkie etapy

TURIN – Po triumfie na San Siro przeciwko Interowi, Massimiliano Allegri dał drużynie dwa dni wolnego: w środę na Continassa na wznowienie treningów bez dziesięciu bianconeri (Bonucci, Fagioli, Di Maria, Paredes, Bremer, Rabiot, Vlahovic, Kostic, Szczesny, Iling-Junior) powołanych przez główne i poniżej 21 reprezentacje narodowe.

Praca i powrót do zdrowia

Tym razem diaspora była mniej masowa niż zwykle, ku uciesze trenera, który może liczyć na więcej ludzi, od Danilo do Locatelli, z którymi można pracować przez dwa tygodnie bez meczów, co nie zdarzyło się od końca 2022 roku. Świetna okazja, aby odzyskać kontuzjowanych Bianconeri, takich jak Miretti i Chiesa , którzy stracili Włochy w ekstremalnych warunkach, w nadziei, że mogą wrócić na 1 kwietnia przeciwko Weronie na Allianz Stadium, kiedy również Milik, na drodze do wyzdrowienia po kontuzji uda pod koniec stycznia, może być ponownie dostępny.

Aprile bollente

Przerwa nadchodzi w kluczowym momencie, z Juventusem praktycznie na drugim miejscu (bez 15 punktów karnych), w ćwierćfinale Ligi Europy i półfinale Pucharu Włoch, i będzie kluczowa dla odzyskania energii w obliczu gorącego kwietnia: kalendarz nie da chwili spokoju w przyszłym miesiącu z 9 meczami w 30 dni.
Zaczyna się i kończy meczami Juve-Verona (1 kwietnia) i Bologna-Juve (30 kwietnia) w mistrzostwach, ale będą jeszcze dwa mecze wyjazdowe, w Rzymie przeciwko Lazio (8 kwietnia) i w Reggio Emilia przeciwko Sassuolo (16 kwietnia), chociaż wielki mecz Serie A zostanie rozegrany na stadionie 23 kwietnia, kiedy przyjedzie lider Napoli. W kwietniu odbędzie się również podwójne wyzwanie przeciwko Interowi w Coppa Italia: pierwszy etap w Turynie 4 kwietnia, rewanż w Mediolanie 26 kwietnia. Po iskrach i kontrowersjach niedzielnej nocy, widowisko jest zapewnione, ponieważ będzie to kwestia dumy. Z Włoch do Europy: 180 minut dzieli Juventus od półfinału Ligi Europy, dwumeczu ze Sportingiem Lizbona. Pierwszy mecz w Turynie 13 września, rewanż w następny czwartek w Portugalii.

© RIPRODUZIONE RISERVATA