Juve ogłasza Di Marię: oficjalna informacja prasowa

TURIN – „To nowy etap, jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony. Co oznacza dla mnie Juventus Byłem w najlepszych drużynach w każdym kraju, tutaj we Włoszech najlepszą drużyną jest Juventus. Wiem, że nie wygrał Coppa Italia i Scudetto, główną motywacją było przyjście tutaj i wygranie wszystkiego z Juve. Chcę wygrać jak najwięcej tytułów, gra w Juve daje ci na to szansę. Dlaczego wybrałem liczbę 22? Przypomniała mi się Liga Mistrzów wygrana z Realem Madryt i wiem, że Juventus chce ją wygrać. Co obiecuję fanom? Zaangażowanie, poświęcenie i mentalność, aby wygrać jak najwięcej trofeów„. Po długim oczekiwaniu, Angel Di Maria, który wypowiedział się na kanale Twitch klubu Juventus, jest oficjalnie nowym zawodnikiem Juventusu. Wylądowawszy wczoraj wieczorem na lotnisku Turyn-Caselle, argentyński funambulista, zwolniony niedawno przez Paris Saint-Germain, przeszedł rano badania medyczne w J-Medical, co było ostatnim krokiem przed podpisaniem kontraktu. Ogłoszenie pochodzi bezpośrednio od Juve, z notką opublikowaną na ich stronie: El Fideo będzie nosił koszulkę z numerem 22.

La lunga estate di Angel: Di Maria tra voglia di PSG e la Juve

Obejrzyj wideo

Długie lato Angela: Di Maria między PSG a Juve

Di Maria towarzysko: „Juve wielki klub. Do końca!”

Di Maria nie marnował czasu i od razu wpadł w styl Juventusu. Na swoim profilu na Instagramie, po całym dniu przyjazdu do Turynu, wizyt, zdjęć i uścisków z nowymi fanami, zamieścił wiadomość: „Jestem szczęśliwy, że jestem w tak wielkim klubie jak Juventus”. A potem motto bianconero, aby poczuł się natychmiast jak w domu: „Do końca”, w komplecie z sercami bianconeri.

Di Maria, wypowiedź Juve

To zawodnik, którego właściwie nie trzeba opisywać. Atakująca supergwiazda, potrafiąca zdobywać wyjątkowe bramki, ale także poruszać całym oddziałem, często posyłając na bramkę swoich kolegów z drużyny. To zawodnik, który w ostatnich latach miał udział w większej ilości bramek niż ktokolwiek inny w Lidze Mistrzów – 54 (22 gole i 32 asysty). Mistrz z niewiarygodną listą osiągnięć, wygrywał najpierw z koszulkami Benficy, potem Realu Madryt, w ostatnich sezonach PSG. Symbol reprezentacji Argentyny, z którą zdobył złoty medal olimpijski w Pekinie w 2008 roku oraz Copa America w 2021 roku. Jest jednym z piłkarzy, którzy w pięciu mistrzostwach Europy od początku ubiegłej dekady rozdali najwięcej asyst (131), ustępując jedynie Lionelowi Messiemu (174) i Thomasowi Müllerowi (149). Mistrz, który sprawia, że piłka śpiewa, który upaja się swoimi błyskawicznymi dryblingami , który podnosi lewy back do poziomu czystej poezji, który czaruje za każdym razem, gdy zapala grę jednym ze swoich błysków. To ktoś, kto wkłada w to wszystko: talent, bieganie, pot, zaangażowanie, klasę, charyzmę. I oczywiście serce, co pokazuje światu za każdym razem, gdy się wywyższa. To Angel Di Maria. A on jest zawodnikiem bianconero. Bienvenido, Fideo!„, dopisek Juventusu.

Juve, l'annuncio di Di Maria tra Mate, gol e 22 FOTO

Zajrzyj do galerii

Juve, zapowiedź Di Marii między Mate, golami i 22 FOTOS

Di Maria-Juve, Koszty transakcji

Juventus Football Club S.p.A. informuje, że sfinalizował umowę dotyczącą wyników sportowych zawodnika Ángel Di María; w zamian za rejestrację zawodnika, Juventus poniesie dodatkowe wydatki na kwotę 1,3 mln euro, płatne do 30 lipca 2023 roku. Juventus podpisał z tym samym zawodnikiem kontrakt na występy sportowe do 30 czerwca 2023 roku„, informuje oficjalna strona Juve.

Juve, Di Maria al JMedical: bagno di folla e primi test

Zajrzyj do galerii

Juve, Di Maria w JMedical: kąpiel w tłumie i pierwsze testy

Juve, Di Maria: „Jestem bardzo szczęśliwy”

To dla mnie nowy etap. Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy. Od momentu, gdy powiedziałem „tak”, widziałem to już od pierwszego dnia, wszyscy ludzie stali się jak rodzina, która zawsze się o ciebie troszczy. A prawda jest taka, że to sprawia, że jestem bardzo szczęśliwy„, to były pierwsze słowa Angela Marii jako nowego zawodnika Juventusu, w filmie opublikowanym przez oficjalne konto klubu Juventus na Twitterze.

Di Maria-Juve, przyjazd do Turynu

Po zakończeniu wakacji Di Maria wylądował w Turynie wieczorem w czwartek 7 lipca o godzinie 22.38 lotem z Paryża, miasta, które było jego domem przez ostatnie siedem lat. Czekały na niego dwa Jeepy, które zabrały go do siedziby Juventusu na Continassa.

Di Maria è atterrato a Torino: inizia l'avventura alla Juve!

Obejrzyj galerię

Di Maria wylądował w Turynie: zaczyna się przygoda Juve!

Di Maria è atterrato a Torino

Obejrzyj wideo

Di Maria wylądował w Turynie

Di Maria-Juve, oczekiwanie kibiców

Sześć tysięcy kibiców Juventusu śledziło na swoich urządzeniach cyfrowych – na portalu poświęconym śledzeniu lotów, który uwzględnia zarówno loty regularne, jak i prywatne – samolot Cessna 560XL, który wyruszył z Paryża-Bourget w kierunku Turynu-Caselle.

Con Di Maria la Juve mette le ali: tifosi in delirio sui social

Zajrzyj do galerii

Dzięki Di Marii, Juve dostaje skrzydeł: kibice w szale na mediach społecznościowych

Di Maria-Juve, kąpiel w tłumie

O 8.50 dzisiejszego ranka Angel Di Maria wysiadł z białego samochodu, który zabrał go do J-Medical, aby poddać się rytualnym badaniom lekarskim. Ubrany w dżinsowe szorty i białą koszulę, El Fideo natychmiast udał się do około 200 dopingujących fanów po selfie i autografy. ’Bring us the Champions’ był najpopularniejszym refrenem. Powitanie, które w ostatnich czasach było zarezerwowane tylko dla Teveza i Cristiano Ronaldo.

Juve, Di Maria al J Medical: il caloroso benvenuto dei tifosi

Obejrzyj galerię

Juve, Di Maria na J Medical: gorące przyjęcie przez kibiców

Juve, Di Maria travolto dall'affetto dei tifosi

Obejrzyj wideo

Juve, Di Maria przytłoczony sympatią kibiców

Di Maria-Juve, badania medyczne

W J-Medical Angel Di Maria przeszedł rytualne badania medyczne, przygotowujące do podpisania kontraktu, który dotarł przed kilkoma minutami i który czyni go pod każdym względem nowym zawodnikiem Juventusu. Wewnątrz obiektu El Fideo miał okazję spotkać się z trenerem Massimiliano Allegrim: pierwsze powitalne zdjęcie, zamieszczone przez Juve na ich kanałach społecznościowych, było godne.

Juve, Allegri accoglie Di Maria al JMedical

Obejrzyj galerię

Juve, Allegri wita Di Marię w JMedicalu

“Di Maria? Prima finta! E’ Gatti…. Poi arriva il Fideo, scatta l’ipoteosi”

Obejrzyj wideo

„Di Maria? Pierwsze uderzenie! To Gatti…. Wtedy przybywa Fideo, hipoteza zostaje uruchomiona”

Di Maria-Juve, błogosławieństwo jego żony

Zrozumiałam, że zmiany są konieczne, aby iść do przodu. Happy for your happiness, my love„, brzmiała wiadomość towarzyska od damy Di Marii, Jorgeliny Cardoso, która skutecznie „sformalizowała” przejście Fideo do Juventusu.

Jorgelina Cardoso, le foto più belle della moglie di Di Maria

Obejrzyj galerię

Jorgelina Cardoso, czyli najpiękniejsze zdjęcia żony Di Marii

Diventa Angel “Di Magia” e i tifosi sognano la Champions…

Obejrzyj wideo

Zostań Aniołem „Di Magia”, a kibice marzą o Lidze Mistrzów…