Justin Verlander kończy wygraną Astros z powodu dyskomfortu w łydce

Justin Verlander rozegrał trzy bezbramkowe inningi przed odejściem z powodu dyskomfortu w prawej łydce, a Houston Astros użyli pięciu pomocników, aby zamknąć 3-1 zwycięstwo nad Baltimore Orioles w niedzielę.

Alex Bregman homerował dla prowadzącego w AL West Houston, a Yuli Gurriel miał dwustrunowy singiel. Po wygraniu czterech meczów z rzędu, Astro odpadli w dwóch pierwszych spotkaniach.

Solowy homer Alexa Bregmana podkreśla zwycięstwo Astrosu nad Orioles

Alex Bregman's solo homer headlines Astros' victory over Orioles

Houston Astros wygrali 3-1 z Baltimore Orioles dzięki solowemu home runowi Alexa Bregmana. Był to jego 20. homer w tym sezonie.

To był najkrótszy występ w tym sezonie dla Verlandera, jednego z głównych kandydatów do nagrody AL Cy Young Award. 39-letni prawoskrzydłowy pozwolił na trzy uderzenia, wybił sześć i przeszedł jeden.

Houston’s bullpen następnie pozwolił na jeden bieg i cztery uderzenia w ciągu sześciu inningów. Ryne Stanek (2-1) rozegrał perfekcyjną siódmą część meczu, a Rafael Montero przepracował trudną dziewiątą część meczu, aby uratować swój dziewiąty punkt.

Verlander rzucił 60 uderzeń, z czego 39 było uderzeniami. Pozwolił na kolejne single Cedricowi Mullinsowi i Adleyowi Rutschmanowi w pierwszej odsłonie, a następnie wybił kolejnych trzech zawodników.

Verlander obniżył swoją wiodącą w lidze ERA do 1.84. Prowadzi w AL z 16 zwycięstwami.

Verlander przeszedł operację Tommy’ego Johna w 2020 roku i opuścił cały poprzedni sezon.

Po dniu wolnym Houston rozpoczyna we wtorek dwumecz z Texas Rangers. Astros nie ogłosili jeszcze swojego startera na wtorek.

Reporting by Associated Press.


Houston Astros

Get more from Houston Astros Follow your favorites to get information about games, news and more.