Justin Herbert skwierczy, a Tua Tagovailoa zmaga się z problemami w najważniejszym meczu

INGLEWOOD, Calif. – Zing!

Główny trener Los Angeles Chargers, Brandon Staley, zacisnął pięść, gdy jego rozgrywający, Justin Herbert, rzucił kolejną rzutkę, tym razem 9-jardową, która przeszła obok ucha obrońcy Miami Dolphins, Kadera Kohou, do Keenana Allena, zdobywając decydujące pierwsze przyłożenie na 10:05 przed końcem czwartej kwarty.

Allen wskazał na Herberta po zagraniu. Herbert entuzjastycznie wskazał na siebie.

„Podanie było niesamowite,” powiedział Allen. „Po prostu bycie na tej samej stronie na trzeciej próbie, kiedy musieliśmy ją mieć. I po prostu posiadanie tego zaufania. Był w stanie rzucić laserem.”

Imponujący rzut był doskonałym przykładem precyzyjnej dokładności, którą Herbert prezentował przez cały wieczór.

Tak bardzo wyczekiwana strzelanina pomiędzy Herbertem a kolegą z draftu 2020 Tua Tagovailoa nigdy tak naprawdę nie zmaterializowała się w niedzielę na SoFi Stadium. Podczas gdy Herbert skwierczał, Tagovailoa i ofensywa Miami grali tak, jakby utknęli w błocie przez większość nocy.

Rezultatem było ważne, 23-17 zwycięstwo Bolts, utrzymujące ich w rozmowach posezonowych poprzez poprawę do 7-6 całości.

Dolphins przegrali drugi mecz z rzędu, spadając do 8-5 w tym roku.

Herbert skończył 39-of-51 na 367 jardów i przyłożenie, wystawiając 102.2 passer rating. Podania kierował do dziewięciu różnych odbiorców.

Tymczasem Tagovailoa drugi tydzień z rzędu zmagał się z celnością, kończąc zaledwie 10 z 28 podań na 145 jardów. Tagovailoa, lider NFL pod względem passer rating, w niedzielnym meczu zanotował 65.3 passer rating.

Herbert otrzymał po meczu piłkę meczową od Staleya. Przez większość tygodnia poprzedzającego niedzielny mecz, Herbert bagatelizował kwestię pojedynku z Tagovailoą i chwalił swoich kolegów z drużyny za wielkie zwycięstwo.

„Mamy wiele szacunku dla Tua,” powiedział Herbert. „On jest niesamowitym rozgrywającym. W tym roku dokonał kilku wielkich zagrań. Myślę, że to tylko zasługa naszej obrony za tydzień przygotowań, które razem włożyli.”

Swoim wysiłkiem Herbert (13,056) minął Andrew Lucka (12,957) o najwięcej jardów przechodzących przez pierwsze trzy sezony NFL w historii ligi. Podczas gdy Herbert niechętnie wypinał pierś, jego koledzy z drużyny robili za mówców.

„On jest czynnikiem X”, powiedział Mike Williams. „Oczywiście, robi to odkąd tu jest. Każdy wie, jakim jest typem gracza. On wierzy w ten zespół, a my musimy po prostu dalej za nim podążać”

Dodał Allen: „On dopiero zaczyna. He’s about to blow this league away.”

Trzej najlepsi receiverzy L.A. w osobach Josha Palmera, Allena i Williamsa rozegrali łącznie pięć snapów razem przed niedzielnymi zawodami. Kiedy cała trójka pojawiła się na boisku, Chargers w końcu wyglądali jak groźna ofensywa, której obserwatorzy NFL oczekiwali na początku sezonu.

Williams skończył z sześcioma odbiorami na 112 jardów i punktami, podczas gdy Allen dodał 12 odbiorów na 92 jardy, a Palmer skończył z czterema odbiorami na 53 jardy.

Biegacz Austin Ekeler dodał 104 jardy i 1 jardowe przyłożenie.

Pierwsze przyłożenie Miami nastąpiło po niefortunnym odzyskaniu fumble dla wyniku. Tyreek Hill zwrócił fumble Jeffa Wilsona Jr. na 57-jardowe przyłożenie. Hill dostał piłkę, gdy lewy obrońca Terron Armstead przerzucił ją z okruchu po tym, jak safety Alohi Gilman pozbawił Wilsona piłki.

W połowie trzeciej kwarty Tagovailoa znalazł Hilla na 60-jardowe przyłożenie, gdy cornerback Michael Davis przewrócił się w kryciu, zmniejszając przewagę L.A. do 17-14. To było jednak tyle, ile Miami mogło osiągnąć.

Grając bez czołowych graczy, takich jak defensywny koniec Joey Bosa, safety Derwin James, defensywny tackle Sebastian Joseph-Day i defensywny back Bryce Callahan, Staley wykonał mistrzowską pracę, zabierając to, co Miami robi dobrze – rzucanie w środku pola i oddawanie głębokich rzutów.

Jedna z najgorszych obron biegowych statystycznie w NFL, Bolts również trzymali Miami do 92 jardów pchania.

„Chcieliśmy po prostu na nich trafić,” powiedział Gilman. „Wielu facetów, kiedy grają, grają je trochę bardziej miękkie, top-down [pokrycie]. Ale staraliśmy się być z nimi agresywni, bo wiemy, że mają gaz – szybkość. Chcieliśmy więc wcześnie ich dopaść i sprawić, by poczuli tę presję. Łatwiej jest dink and dunk, kiedy siedzisz z tyłu. Więc takie było nasze podejście dzisiaj”

Staley podsumował defensywne podejście Chargers jeszcze bardziej prosto.

„Nie pozwólcie szybkim facetom biegać po boisku,” powiedział trener. „Kiedy pozwalasz szybkim chłopakom biegać w dół pola i pozwalasz im biegać przez strefy, w których nie ma nikogo, wtedy zamieni się to w spotkanie na bieżni. I zgadnij co? Nie jesteś tak szybki jak oni. Nikt nie jest.”

Top stories from FOX Sports:

Czytaj więcej z Mistrzostw Świata:

Eric D. Williams relacjonował NFL przez ponad dekadę, relacjonując Los Angeles Rams dla Sports Illustrated, Los Angeles Chargers dla ESPN i Seattle Seahawks dla Tacoma News Tribune. Śledź go na Twitterze pod adresem @eric_d_williams.


National Football League

Więcej z National Football League Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o meczach, wiadomości i więcej