Juanpe przedłuża kontrakt z Gironą o jeszcze jeden sezon

EGirona ogłosiła odnowienie kontraktu jednego ze swoich kapitanów, Juanpe Ramíreza. Kanaryjski center-back przedłużył swój kontrakt o jeszcze jeden sezon, dzięki czemu jego łączna liczba sezonów w klubie wynosi osiem. Juanpe dołączył do Girony latem 2016 roku z Valladolid i zawsze, gdy był dostępny, stanowił stały punkt w składach swoich trenerów.

Zawodnik z Las Palmas odgrywał bardziej drugorzędną rolę w schematach Míchela, który wybierał Santi Bueno i Davida Lópeza, gdy, zwłaszcza ten drugi, był w pełni sił. Mimo to obrońca zaliczył 16 ligowych występów (15 jako starter) i zdołał zdobyć bramkę, zaledwie dwa dni meczowe temu na Sánchez Pizjuán przeciwko Sevilli (0-2).

Juanpe jest trzecim zawodnikiem z większą ilością spotkań broniącym koszulki Girony w LaLiga remisując z Migue (222) i tylko za Borją Garcíą i Àlexem Granellem (233) – przy czym sezon Kanaryjczyka jest dłuższy niż jeden, prawdopodobnie będzie tym z największą ilością-.

Dla kibiców Girony, środkowy obrońca jest instytucją w klubie ze względu na to, ile lat jest z nim związany , jak bardzo jest zintegrowany z miastem i środowiskiem oraz za to, że wraz z Borją Garcíą są jedynymi zawodnikami, którzy mają w swoim CV jedyne dwa awanse do pierwszej dywizji dla Girony w ciągu ponad 90 lat istnienia klubu.

Odnowienie Juanpe jest dodane do tego ogłoszonego kilka tygodni temu dla Bernardo, również środkowego obrońcy. I z tymi dwoma ciężkimi zawodnikami, z Santi Bueno również przedłużonym do 2026 roku oraz z Davidem Lópezem i Callensem z jeszcze jednym rokiem kontraktu, oś obrony Míchela na sezon 2023/24 wydaje się być zamknięta tymi samymi składami, co w obecnym sezonie.

Read More