Jonas pokonuje Berghulta, by zjednoczyć tytuły mistrzowskie

Natasha Jonas zdominowała Patricię Berghult, by zjednoczyć tytuły mistrzowskie WBC i WBO w wadze superciężkiej.

Boksując na undercardzie walki Liam Smith vs Hassan Mwakinyo w M&S Bank Arena w Liverpoolu, Jonas została powitana w swoim rodzinnym mieście przez entuzjastyczne przyjęcie. Nie dało się jej odmówić i ostatecznie podjęła szeroką jednogłośną decyzję nad swoim rywalem mistrzem.

Jonas przeskoczyła o trzy kategorie wagowe, by zdobyć swój pierwszy tytuł mistrza świata dopiero w lutym w Manchesterze. W swojej następnej walce walczyła z Berghultem o unifikację pasa WBC tego ostatniego z posiadanym już przez Jonas tytułem WBO w wadze superciężkiej.

  • Najbardziej unikana zawodniczka na świecie może być następna dla Liama Smitha
  • Smith: „Mwakinyo wie, co się stało, kiedy ostatni raz byliśmy w ringu”
  • „Savannah Marshall jest zdecydowanie najtwardszą kobietą w historii, która zadaje ciosy”

BEN SHALOM...S BOXXER FIGHT NIGHT LIVERPOOL .03/09/2022 M&S ARENA.PIC LAWRENCE LUSTIG.WBC/WBO WORLD SUPER-WELTERWEIGHT CHAMPIONSHIP.NATASHA JONAS V PATRICIA BERGHULT

Image: Jonas jest teraz zunifikowanym mistrzem świata.

Szwedka Berghult zaczęła ostro, kontrując Jonasa krzyżem. Jonas spięła ją prawym sierpowym z południa i Berghult poczuła ten strzał. Mimo to, Szwedka poruszała się na nogach, co utrudniało Jonasowi podłączenie się do walki.

W drugiej rundzie liverpudlianka ruszyła do przodu, by otworzyć się z flurry i wywołać dziki doping ze strony tłumu. Wymieniali się w centrum ringu, a Jonas przyniosła swoje mocne uderzenia, pokonując Berghulta lewym krzyżowym tuż przed gongiem kończącym rundę.

Trzymając się blisko, Berghult pracowała pracowicie, ale Jonas potrafiła trafić mocnymi uderzeniami w głowę Szwedki. W czwartej rundzie pogoniła za Berghult, ale źle oceniła czas i pozwoliła posiadaczowi pasa WBC na zadanie lewego haka. Po wymianie ognia, Berghult nadziała się na prawy sierpowy. Jonas zakończyła rundę raniącym prawym, który złapał podbródek, aby utrzymać Berghult na palcach.

To skłoniło Berghult do wycofania się w piątej rundzie. Jonas jednak zmniejszyła swoją przestrzeń, kończąc kombinacje mocnym lewym krzyżowym. Beghult obróciła się na prawo z plecami do lin. Jednak niezrażona Jonas urozmaiciła swój atak na głowę i korpus.

Proszę użyć przeglądarki Chrome dla bardziej dostępnego odtwarzacza wideo

Natasha Jonas mówi, że jest pokorna po tym, jak została zunifikowaną mistrzynią świata w wadze superciężkiej po zwycięstwie jednogłośną decyzją nad Patricią Berghult

W szóstej rundzie Jonas umocniła swoją przewagę, ponownie celując w głowę, kiedy to wsparła Berghult.

Szwedka odparła, ciężko pracując, by spróbować odwieść Jonas od decyzji. Ale mistrzyni WBO nie odpuszczała, kończąc rundę prawym lewym, który złapał Berghult za podbródek, a jej główny hak pękł.

Jonas zaczęła przełamywać się w ósmej rundzie. Celując w korpus, otworzyła się na lewy, który trafił w podbródek. To oszołomiło Berghult na chwilę. Jonas wyczuła to. Ponownie zwiększyła agresję i obróciła Szwedkę na pięty. W dziewiątej rundzie zakończyła znakomitą serię ciosów prostych wyprowadzonym hakiem. Kolejną wybuchową kombinację wypracowała wokół ciosów Berghulta. Tylna ręka również wstrząsnęła Berghultem.

Kibice Jonas ryczeli na nią, ona kontynuowała zadawanie ciosów w ostatniej rundzie i ostatecznie zapewniła sobie szerokie zwycięstwo, 100-92 na dwóch kartach i 99-91 raz.

Oglądaj Liam Smith vs Hassan Mwakinyo na żywo na Sky Sports Arena.