John Lynch wspomina świetną historię, jak Trent Williams pozostawił Steve’a Younga w zachwycie

Lynch wspomina świetną historię o tym, jak Williams zostawił Younga w zachwycie pierwotnie ukazała się na NBC Sports Bayarea

Trent Williams prawdopodobnie jest najlepszym ofensywnym linemanem tego pokolenia, ale zadziwiająco wciąż są ludzie, którzy nie do końca zdali sobie sprawę z tego, jak bardzo jest dominujący.

Podczas najnowszego odcinka NBC Sports Bay Area’s „49ers Game Plan”, generalny menadżer John Lynch rozmawiał z Mattem Maiocco i wspominał rozmowę, która miała miejsce po zwycięstwie San Francisco nad Arizona Cardinals w poniedziałkową noc w Mexico City.

„Steve Young przyleciał z nami z Mexico City” Lynch powiedział Maiocco. „Był tam na swoich obowiązkach w ESPN i mogliśmy szybciej wrócić do domu, więc nigdy nie odrzucisz Steve’a Younga. Powiedziałem 'Strzelaj, zbudowałeś to miejsce. Absolutnie możesz wejść do naszego samolotu’ Ale jego komentarz do mnie, gdy czekaliśmy na start, mówi: 'Wiesz, to była najfajniejsza rzecz dzisiejszego wieczoru. Siedzę na trybunach i właśnie trafiłem na Trenta Williamsa. Nie sądzę, że kiedykolwiek widziałem ofensywnego linemana grającego na tym poziomie.”

„I myślę, że nigdy nie bierzemy tego za pewnik, ale mamy specjalnego gracza grającego na pozycji lewego tackla i kiedy faceci tacy jak Steve Young zauważają to, myślę, że to tylko testament tego, jaki utalentowany gracz jest.”

Williams, dziewięciokrotnie wybierany do Pro Bowl, jest w swoim trzecim sezonie w 49ers, po tym jak spędził pierwsze dziewięć lat swojej kariery w NFL w Waszyngtonie.

Z Youngiem trzymającym go blisko, 34-letni lewy obrońca miał swój najlepszy występ w tym sezonie, według Pro Football Focus.

PFF dał Williamsowi 94.4 ogólną ocenę po tym, jak pozwolił na zaledwie dwie presje QB na 30 dropbacków.

RELATED: Five 49ers to watch vs. Saints

Podczas gdy Young grał za świetnymi ofensywnymi liniowymi, nie wiadomo, co mógłby osiągnąć, gdyby chronił go ktoś kalibru Williamsa.

Pobierz i śledź 49ers Talk Podcast