Jimmy Garoppolo powinien być cierpliwy, jeśli 49ers go zwolnią, mówi Peter King

Why King thinks Jimmy G should be patient if 49ers release him originally appeared on NBC Sports Bayarea

Whether the 49ers end up trading Jimmy Garoppolo or release him, it’s clear San Francisco’s former starting quarterback won’t be on the roster this season.

A jeśli zapytacie Petera Kinga z NBC Sports, to jest jedna konkretna rzecz, którą Garoppolo powinien zrobić, jeśli 49ers skończą go ciąć.

„Gdybym był Jimmym Garoppolo i dostał swoje zwolnienie, to myślę, że jest bardzo duża szansa, że będę chciał poczekać, aż jakiś zespół będzie miał potrzebę” – powiedział King Mattowi Maiocco z NBC Sports Bay Area w „49ers Talk” w tym tygodniu. „Spójrz, nie próbuję być diabłem tutaj lub cokolwiek, ale quarterback’s going to get hurt and suffer significant injury, probably by the end of October.

„Why wouldn’t you just wait, rather than say, 'OK, well, I’ll go to Seattle?” „

In King’s eyes, it would suit Garoppolo best to be patient. Jeśli nie, powinien domagać się od swojej przyszłej drużyny zapewnienia, że jest ich starterem po sezonie 2022.

Jeśli jednak wyląduje w drużynie takiej jak Seattle Seahawks czy Cleveland Browns, Maiocco zwrócił uwagę, że Garoppolo może zasłużyć na to zapewnienie, jeśli będzie grał wystarczająco dobrze.

King poszedł tak daleko, aby powiedzieć, że Garoppolo kończący się z Cleveland byłby „historią powtarzającą się”, biorąc pod uwagę gwiazdorską obronę Browns i podobną ofensywę.

„To będzie trochę jak drużyna, którą właśnie opuścił”, powiedział King. „I tak możesz sobie wyobrazić, że Jimmy Garoppolo idzie do Cleveland, [Deshaun] Watson jest zawieszony na rok, on w pewnym momencie pokonuje Jacoby’ego Brissetta i tam są głęboko w playoffach grając 10-7 meczów piłkarskich?”

RELATED: Simms: Upiorna przeszłość Jimmy’ego może dodać do braku zainteresowania handlem

Z ostatnimi sprzecznymi raportami otaczającymi potencjalny handel Browns dla Garoppolo, pozostaje niejasne, czy weteran signal-caller może skończyć w Cleveland. Biorąc pod uwagę, że Geno Smith i Drew Lock rywalizują w Seattle, jest prawdopodobne, że Seahawks będą dzwonić do Garoppolo, jeśli 49ers go zwolnią.

Tak jak King zasugerował w przypadku Garoppolo, wierni 49ers będą musieli być cierpliwi, jeśli chodzi o oczekiwanie na wynik tej sagi z rozgrywającym.