Jim Harbaugh: McNamara, McCarthy w ścisłej walce o QB Michigan

Trener Michigan Jim Harbaugh powiedział, że Cade McNamara i J.J. McCarthy kontynuują „podnoszenie” swoich gier i są w „ciasnej” walce o bycie startowym rozgrywającym drużyny.

Harbaugh powiedział, że widzi trzy sposoby na rozegranie bitwy o rozgrywającego w drużynie, donosi MLive.

„Jest ich trzech jak widzę” Harbaugh powiedział o swoich opcjach na rozgrywającego. „Jeden się rozdzieli i będzie starterem, a my będziemy się toczyć w ten sposób ze starterem i backupem. Drugi facet mógłby być starterem, a drugi być backupem, to byłaby opcja druga. Opcja trzecia to musielibyśmy zobaczyć, jak grają w gry, aby podjąć tę decyzję.”

McNamara był podstawowym rozgrywającym Michigan w zeszłym sezonie. Zakończył sezon 2021 college football z 2,576 jardów przechodzących, 15 przyłożeń przechodzących, sześć przechwytów i 141,9 quarterback rating, kończąc 64,2% swoich podań.

McCarthy, który ma dwa cale na McNamara przy 6-foot-3, często pojawiał się w meczach dla Michigan w zeszłym sezonie. Skończył 2021 z 516 jardami przechodzącymi, pięcioma przyłożeniami przechodzącymi, dwoma przechwytami i 152,3 quarterback rating, kończąc 57,6% swoich przepustek. McCarthy zalogował również 124 jardy pędzące i dwa przyłożenia pędzące.

„To jest dobra, wyjątkowa sytuacja z dwoma rozgrywającymi, którzy grają na wysokim poziomie startowym, a my pozwolimy im nadal konkurować”, powiedział Harbaugh. „Możliwe, że jest starter przez pierwszą grę, i możliwe, że gra w sezonie, aby być może wybrać ten, który pomoże drużynie wygrać. Bądź najlepszym rozgrywającym, aby wygrać mecz.”

Michigan cechował jeden z najlepszych one-two running back punches w college’u w zeszłym sezonie, jak Hassan Haskins i Blake Corum połączone na 2,279 rushing jardów i 31 rushing touchdowns. Haskins wyjechał do NFL, a Corum wraca na swój trzeci sezon. Running back Donovan Edwards prawdopodobnie podejmie się bardziej znaczącej roli.

Wolverines wygrali Big Ten East w zeszłym sezonie, zakończonym pierwszym zwycięstwem nad Ohio State od 2011 roku. Michigan pokonał Iowa w Big Ten Championship Game, ale później przegrał z Georgią w College Football Playoff, kończąc sezon 12-2 (8-1 w Big Ten play).

Michigan otwiera sezon 2022 w domu przeciwko Colorado State 3 września.


Michigan Wolverines

Dowiedz się więcej od Michigan Wolverines Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o meczach, wiadomościach i nie tylko.