Jhony Brito ma duże szanse na utrzymanie się w rotacji Yankees dzięki odważnemu występowi

Apr 2, 2023; Bronx, New York, USA; New York Yankees starting pitcher Jhony Brito (76) pitches against the San Francisco Giants during the first inning at Yankee Stadium.

Apr 2, 2023; Bronx, New York, USA; New York Yankees starting pitcher Jhony Brito (76) pitches against the San Francisco Giants during the first inning at Yankee Stadium. / Brad Penner-USA TODAY Sports

Jhony Brito w swoim drugim w karierze starcie w lidze dla Yankees w sobotnią noc zaliczył kolejny mocny występ. Młody prawy obrońca pozwolił tylko na jeden bieg w pięciu inningach pracy w wygranej nad Orioles.

Pomimo nie najlepszej dyspozycji piłki szybkiej, Brito walczył. Wykorzystał swoje drugie boisko i był w stanie przetrwać pięć trudnych inningów.

Wpadł w kłopoty w pierwszej części meczu, ale był w stanie ograniczyć Orioles do tylko jednego punktu po Anthony Santander sacrifice fly. Następnie Brito wszedł w dobry rytm, zatrzymując Orioles w kolejności zarówno w drugiej jak i trzeciej części meczu.

Baltimore było w stanie umieścić biegacza na pozycji punktowej zarówno w czwartej jak i piątej części meczu, ale Brito walczył, by go tam zatrzymać.

Kapitan Yankees Aaron Boone i outfielder Giancarlo Stanton byli pod wrażeniem walki, jaką młody zawodnik pokazał przez całą noc.

„Szybko na niego wskoczyli, ale myślałem, że był opanowany i odbił się od dna. Wytrzymał, przybił piątkę i postawił nas w dobrej pozycji do zwycięstwa” – powiedział Stanton.

„Nie było idealnie, w żadnym wypadku, nie odstawiał nogi w liczniku, ale nigdy nie był zdenerwowany i nigdy się nie poddawał. Nigdy nie jest zdenerwowany. To świetny atrybut, widzieliśmy to w piątej rundzie”, dodał kapitan.

„To dobry przykład na to, że nie zawsze musi być idealnie. Nie zawsze musisz być w najlepszej formie, ale on wykonał wiele ważnych zagrań, kiedy tego potrzebował i postawił nas w pozycji do wygrania meczu.”

Brito powiedział, że tego typu odważne zagrania są dokładnie tym, co robił przez całą swoją karierę w lidze.

„Nawet w niektórych meczach, w których możesz znaleźć się w korku, musisz zrozumieć, że możesz kontrolować tylko to, co możesz kontrolować. To jest robienie mojej pracy pitching i wykonywania boisk w strefie,” Brito powiedział, przez tłumacza.

Brito pozwolił tylko jeden bieg na trzy trafienia i parę spacerów podczas uderzając dwa nad pięć innings pracy. Jest teraz pierwszym miotaczem w historii franczyzy, który rzucił pięć inningów i pozwolił na jeden bieg lub mniej i trzy uderzenia lub mniej w swoich pierwszych dwóch startach w dużej lidze.

Brito ma duże szanse na pozostanie w wyjściowej rotacji Jankesów, a niezależnie od tego, czy mu się to uda, czy nie, jest podekscytowany tą szansą.

„To jest marzenie od kiedy byłem małym dzieckiem. Dla mnie, chcę tylko udowodnić personelowi, że mogę rzucać na boisko,” powiedział. „To jest prawdopodobnie najlepszy baseball na świecie. Ten baseball jest trudny aż tutaj. Jestem bardzo wdzięczny za tę szansę.”