jestem jednym z tych”, piosenka do walki ALS

W siedzibie Hiszpańskiego Związku Piłkarzy odbyła się prezentacja piosenki solidarnościowej „Yo soy de aquellos”, dzieła byłego piłkarza Ximo Mirallesa i jego grupy Dorsal 31, w której teledysku wzięli udział aktywni i byli piłkarze. Dochód z tej piosenki zostanie przekazany na rzecz FUNDELA (Hiszpańska Fundacja na rzecz Promocji Badań nad Stwardnieniem Zanikowym Bocznym).

W prezentacji, oprócz autora piosenki, wzięli udział David Aganzo, prezes AFE, Rodri Hernández, piłkarz reprezentacji Hiszpanii i Manchesteru City, Maite Solas, wiceprzewodnicząca FUNDELA, Maribel Matallanas, matka Carlosa i rzeczniczka FUNDELA, oraz Álvaro Benito, były piłkarz i piosenkarz, który współpracował przy tworzeniu tego filmu.

Udział znanych twarzy

W teledysku „Yo soy de aquellos” współpracowali piłkarze i byli piłkarze tacy jak Rodri Hernández, Pau Torres, Hugo Guillamón, David Aganzo, Andrés Iniesta, Salma Paralluelo, David Villa, Marco Asensio, Andrea Medina, Pepe Reina, Fernando Torres, Álvaro Morata, Eva Navarro, Jesús Navas… W wydarzeniu uczestniczyła również liczna reprezentacja dziennikarzy sportowych, którzy przyłączyli się do tej akcji solidarnościowej – Roberto Morales (Agencia EFE), José Félix Díaz (Marca) i Miguel Ángel Díaz (Cope).

Wydarzenie, którego gospodarzem był Pablo López, dziennikarz Radia Marca, otworzył David Aganzo, który podkreślił, że „jest to szczególny dzień, ponieważ na tym wydarzeniu są bardzo wyjątkowe osoby. Przedstawiamy piosenkę wykonaną z serca i w imię przyjaźni. Wspaniała piosenka wykonana przez przyjaciół z myślą o przekazaniu wartości piłkarzy, a co ważniejsze o pomocy dla FUNDELA”. „

Z powodu porażki sportowej zaczął pisać piosenki

Piosenka, która zaczęła kiełkować trzy lata temu, Ximo Miralles przyznał, że z powodu porażki zawodowej w piłce nożnej „zacząłem pisać teksty”. „Pogoń za marzeniami sprawia, że poznajesz wspaniałych ludzi. Fakt, że Rodri jest zaangażowany w ten projekt jest bardzo ważny; dla mnie jest on najlepszy na świecie w swojej pracy, ale jest jeszcze lepszym człowiekiem”, powiedział autor, „ponieważ nie wahał się wziąć udziału, kiedy mu to zaproponowałem”.

Miał również słowa podziękowania dla Álvaro Benito, „za jego autentyczność i odwagę”, a także „dla dziennikarzy i piłkarzy, którzy wzięli udział. I oczywiście podziękowania dla AFE i Davida Aganzo, za zaangażowanie się i posiadanie piosenki w związku, za postawienie na rock. To jest ogromne, że możemy zaprezentować piosenkę w domu piłkarza, aby pomóc FUNDELA. Skóra mi się rozpełzła, gdy zobaczyłem Carlosa Matallanas jako wizerunek piosenki. Chodzi o nadanie widoczności tej chorobie i dlatego media są tak ważne, aby podnieść świadomość w społeczeństwie”.

Rodri zabierze piosenkę na Mistrzostwa Świata

„Zamierzam zabrać tę piosenkę na Mistrzostwa Świata w Katarze”, gdzie podzieli się nią „z dobrą drużyną, w czasie, gdy będę spełniał niesamowite marzenie”, powiedział Rodri Hernández, „zachwycony udziałem w tym projekcie”. Bardzo cenię Ximo Mirallesa, ponieważ zawsze osiąga wszystko, co sobie założy. Lubię angażować się w akcje charytatywne, ponieważ chcę oddać społeczeństwu wszystko, co dało mi ono poprzez piłkę nożną. Chcę to robić, bo naprawdę czuję, że pomagam, bo jestem w tego typu wydarzeniach patrząc ludziom w oczy. Zrobiłem swoje w bardzo fajnej pracy, chodzi o to, żeby dotrzeć do ludzi”.

Bardzo wdzięczna za projekt Maribel Matallanas, matka Carlosa i ambasadorka FUNDELA, przyznała, że „śpiewałam już tę piosenkę, bardzo mnie poruszyła. Nie ma słów, które mogłyby podsumować emocje, jakie czuję przy tej piosence”, przywołując frazy swojego syna Carlosa, takie jak niezapomniane „Tell me where you’re going, pretty girl, I’ll follow you”. Wspominał tak wiele meczów rozegranych przez jego synów,” na boiskach takich jak La Mina lub rodzinne posiłki po nich, aby porozmawiać o piłce nożnej”. „Gdyby Carlos był tu dzisiaj, śpiewałby tę piosenkę. Dziękuję Ximo i AFE za realizację tego projektu – powiedział, a zwracając się do Rodriego, przesłał mu taką wiadomość: „Wróć 18 grudnia i z dodatkową lampką wina…”. Maite Solas, wiceprezes Fundela, przyznał, że „projekty takie jak ten zaprezentowany dzisiaj zwiększają nasz entuzjazm”.

Frustracja jest trudna do zaakceptowania

Tymczasem Álvaro Benito chciał podkreślić, że „99% piłkarzy nie dociera do elity i frustracja może pojawić się w wielu przypadkach. Trudną rzeczą jest zaakceptowanie tej frustracji. W przypadku Ximo, opowiedział mi o swojej pasji do muzyki, a ja poradziłem mu, żeby robił to, co czuje. Jeśli piłka nożna Cię nie spełnia, podążaj inną ścieżką. Jeśli jesteś dobry, osiągniesz swój cel”. „Muzyka musi się poruszać, Ximo wskoczył do basenu, aby stworzyć gigantyczny projekt, ponieważ jest geniuszem, jeśli chodzi o pisanie tekstów” – podkreślił.

Dochód z tej piosenki zostanie przekazany na rzecz FUNDELA (hiszpańskiej fundacji na rzecz promocji badań nad stwardnieniem zanikowym bocznym).

Read More