Jerry Jones potwierdza, że Mike McCarthy będzie wywoływał zagrywki Cowboys w 2023 roku

Jori Epstein

MOBILE, Ala. – Dallas Cowboys muszą jeszcze obsadzić wakat koordynatora ofensywy w 2023 roku.

Niemniej jednak, ich play-caller wydaje się być już zakontraktowany.

Cowboys head coach Mike McCarthy będzie wywoływał zagrywki, właściciel drużyny/ogólny menadżer Jerry Jones i wiceprezes wykonawczy Stephen Jones potwierdzili w środę rano przed praktykami Senior Bowl.

„To logiczny krok, aby budować na tym i używać tego, co ustaliliśmy”, powiedział Jerry Jones. „To jest czas dla nas, aby budować dalej. To jest to, co to jest: krok budowania.”

Jones powiedział, że spodziewa się, że ofensywa będzie bardziej przypominać zasadę McCarthy’ego niż operację Dallas w pierwszych trzech latach trenera Cowboys.

Cowboys zatrudnił McCarthy’ego jako głównego trenera w styczniu 2020 roku po jego 13-letnim stint jako Green Bay Packers head coach zawierał tytuł Super Bowl i dziewięć występów w playoffach.

Personel prawie całkowicie odwrócił się, gdy McCarthy przybył. Ale koordynator ofensywy Kellen Moore pozostał na miejscu, zarówno ze względu na produktywność jednostki, jak i chęć McCarthy’ego do zapewnienia rozgrywającemu Dakowi Prescottowi stabilności i komfortu w systemie.

Już nie.

Cowboys ogłosili w niedzielę wieczorem, że wzajemnie rozstali się z Moore’em. W poniedziałek Moore został ogłoszony koordynatorem ofensywy Los Angeles Chargers.

Wizja Moore’a „nie pasuje” do tego, czego McCarthy szukał w ofensywie, powiedział Stephen Jones.

Cowboys head coach Mike McCarthy will call plays for the team in 2023 after the departure of offensive coordinator Kellen Moore. (Jeff Hanisch-USA TODAY Sports)

Główny trener Cowboys Mike McCarthy będzie w 2023 roku wzywał drużynę do gry po odejściu koordynatora ofensywy Kellena Moore’a. (Jeff Hanisch-USA TODAY Sports)

„Myślę, że chciał, aby Kellen się stoczył, ale nie zgadzał się całkowicie w 100 procentach ze wszystkimi filozofiami i drobnymi rzeczami, które do niego trafiają”, smutny Jones, „i ostatecznie sprowadziło się to do, hej, jeśli zamierzamy zrobić kolejny krok, chce zobaczyć, czy może wprowadzić zmiany, które jego zdaniem mogą zrobić różnicę, w którą niekoniecznie myślał, że Kellen mógł uwierzyć.

„To powszechne.”

Stephen Jones odmówił potwierdzenia, czy front office konsultował się z Prescottem w sprawie decyzji o koordynatorze, nawet podczas angażowania się w Prescotta przez najbliższe lata.

Ofensywa Cowboys uplasowała się w pierwszej szóstce w punktacji trzy z ostatnich czterech lat, wyjątek stanowił moment, gdy Prescott doznał kończącego sezon złamania i zwichnięcia kostki w Tygodniu 5.

W ciągu ostatnich czterech lat Dallas dwukrotnie zajmowało pierwsze miejsce w ilości jardów ofensywnych, a w każdym z tych lat było co najmniej 14.

Jednak zawirowania, w tym wiodące w lidze 15 przechwytów Prescotta, zahamowały sukces 2022. Głęboki run playoff wymknął się Dallas, którzy ostatni raz awansowali do mistrzostw konferencji po sezonie 1995. Ofensywa rozkręciła się w 19-12 rundzie dywizyjnej przegranej z San Francisco 49ers zaledwie tydzień po tym, jak Prescott zaliczył pięć przyłożeń w 31-14 wygranej wild-card nad Tampa Bay Buccaneers.

„Czasami, aby zrobić kolejny krok, musisz czuć się niewygodnie”, powiedział Stephen Jones. „I czasami, aby Dak zrobił następny krok, może musieć stać się niewygodny i zrobić coś innego. Dla Mike’a, aby zrobić następny krok, musi zrobić coś innego. For us to take the next step, same thing.

„At some point if you keep doing the same thing over and over again and expect different results, good luck.”