Jeremy Lin mówi o wierze w siebie młodego Stephena Curry’ego, nawet gdy trener jej nie widział

Warriors take on Memphis

Warriors podejmują Memphis

Jeremy Lin w swoim debiutanckim sezonie w Golden State Warriors wystąpił w 29 meczach, próbując rozwinąć swoją grę i znaleźć swoje miejsce w NBA (które ostatecznie odkrył w Nowym Jorku, ale to już zupełnie inny dokument). Czas spędzony przez Lina w zatoce pokrywał się z młodym Stephenem Currym, który był w swoim drugim sezonie i na swojej drodze, która ostatecznie doprowadziła do dwóch MVP i czterech pierścieni (i licząc).

Lin widział potencjał w tym 22-letnim Currym, tak jak Don Nelson, kiedy były trener naciskał na franczyzę, aby wybrać chudego dzieciaka z Davidson. Lin powiedział jednak w tym tygodniu w wywiadzie dla Sky Sports, że trener Warriors Keith Smart nie traktował Curry’ego jak gościa, którego rozwijał w kamień węgielny i gwiazdę franczyzy.

„Byłem z nim w moim rookie year. Trener, którego mieliśmy, nie wierzył zbytnio w Stepha i często go odsyłał na ławkę, często na niego krzyczał, był dla niego naprawdę twardy…

„To stało się prawie normalne, że w każdej czwartej kwarcie był odsyłany na ławkę na pewien odcinek. Czułem, że to wstrząsnęłoby każdym graczem do pewnego stopnia i nawet jeśli jego pewność siebie trochę by się zachwiała – ze względu na sposób w jaki był trenowany – miał głęboką, głęboką, bardzo silną wiarę, że jest wielkim graczem i że stanie się wielkim graczem, i że sposób w jaki sprawy się toczyły w tamtym czasie nie był tym, w jaki zawsze będą się toczyć… Jest po prostu ta aura, którą miał 'Nie ma takiego rzutu, którego nie mógłbym trafić. Mogę trafić i mogę się zapalić w każdym momencie. Jeśli dasz mi jeden rzut i on wpadnie, możesz mieć kłopoty przez resztę nocy’ ….

„Nie sądziłem, że będzie tak dobry,” powiedział Lin. „Ale nie rozumiałem, dlaczego Steph był traktowany tak, jak był w tym jednym sezonie, w którym tam byłem. Czułem, że był naprawdę, naprawdę dobry. Tak słabo, jak był traktowany, wciąż osiągał średnio 18 lub 19 punktów. Pomyślałem: 'Wyobraź sobie, kiedy ten facet dostanie kilka lat więcej doświadczenia pod swoim pasem i naprawdę dostanie lejce, klucze do franczyzy, co będzie w stanie zrobić’.”

Smart od dawna chwalił Curry’ego, kiedy był o niego pytany. Smart wywodzi się ze szkoły twardej miłości Bobby’ego Knighta (czasami zbyt twardej w przypadku Knighta) i być może widział ławkę Curry’ego i bycie twardym dla niego jako coś, z czym młoda gwiazda może sobie poradzić, coś, co uczyni go twardszym. Nie jestem pewien, czy Curry widział to w ten sposób.

Curry miał inne przeszkody do pokonania, aby stać się legendą, którą jest teraz, a czyszczenie tych było trudne ze względu na złe kostki, które kazały mu przegapić mecze w trzecim roku w lidze i powstrzymywały go na początku kariery. Te złe kostki doprowadziły do przedłużenia kontraktu z debiutantem poniżej rynku, co w pewien sposób finansowo ustawiło dynastię Warriors.

Lin, obecnie gwiazda ligi chińskiej, zrobił jedną rzecz równie dobrze jak Curry – zbudował siebie jako międzynarodową markę. To ustawiło Lina finansowo i, co ważniejsze, dało mu platformę do wypowiadania się na tematy społeczne, takie jak rasizm, z jakim Azjaci spotykają się w Ameryce.

Sprawdź więcej o Warriors

Gobert, Williams III wczesnymi faworytami zakładów do wygrania NBA Defensive Player…. Stephen Curry odpowiada na nazwanie go przez Mike’a Jamesa „jednowymiarowym” JaMychal Green o roli z Warriors: „Bądź psem. Wykonuj brudną robotę”

Jeremy Lin mówi o wierze w siebie młodego Stephena Curry’ego, nawet gdy trener jej nie widział originally appeared on NBCSports.com