Jared Anderson: Bob Arum mówi, że 2023 to rok, w którym stanie się prawdziwym głównym pretendentem do tytułu wagi ciężkiej | Boxing News

Jared Anderson po niedawnym zdemolowaniu Jerry’ego Forresta wyłoni się jako „prawdziwy topowy pretendent” do tytułu mistrza świata w wadze ciężkiej, mówi promotor Bob Arum.

Anderson był w tym roku najbardziej imponującym prospektem amerykańskiej wagi ciężkiej. W 2023 roku ma dokonać przełomu na światowej arenie.

Boksował wcześniej w tym miesiącu, podejmując Forresta, pięściarza, który przeszedł 10 rund z Carlosem Takamem i Kubratem Pulevem, a także zremisował z Michaelem Hunterem i Zhilei Zhangiem.

Anderson z Toledo zdemolował go w zaledwie dwóch rundach, rozpętując nieustający potok ciosów, gdy Forrest spiął go na początku.

Wciąż tylko 23-letni Anderson jest gotowy na awans.

Proszę użyć przeglądarki Chrome, aby odtwarzacz wideo był bardziej dostępny

Jared Anderson kontynuował swój groźny 100-procentowy rekord nokautów, gdy zatrzymał Jerry’ego Forresta w Nowym Jorku, a następnie wyzwał brytyjskich rywali Dilliana Whyte’a i Daniela Dubois

Patrząc w przyszłość do 2023 roku, jego promotor Arum powiedział: „To będzie wielki rok dla Jareda. On doszedł do siebie. Przeszedł drogę od prospektu do pretendenta, lub obrzeża bycia pretendentem. Patrzę na ’23 jako rok, w którym Jared Anderson stanie się prawdziwym głównym pretendentem do tytułu wagi ciężkiej.

„Myślę, że ten dzieciak jest ogromnie, ogromnie utalentowany. Myślę, że w przyszłym roku będzie naprawdę błyszczał.”

Król WBC Tyson Fury „uzgodnił” umowę z posiadaczem pasów WBA, IBF i WBO Oleksandrem Usykiem na bezdyskusyjną walkę o tytuł w przyszłym roku.

Sposób, w jaki Anderson się zachowuje, może być trudny do znalezienia przeciwników, z którymi mógłby się zrównać, gdy będzie próbował zapewnić sobie szansę na mistrza świata.

„Pieniądze zawsze rozwiązują problem” – powiedział Arum. „Myślę, że wielu facetów przetestuje Jareda i zobaczymy.

„Jak dotąd byłem tak zadowolony z jego rozwoju i kariery, że myślę, że poradził sobie nadzwyczaj dobrze.”

Otto Wallin, of Sweden, left, promoter Bob Arum and Tyson Fury, right, laugh during a news conference Wednesday, Sept. 11, 2019, in Las Vegas. Wallin and Fury will face each other in a heavyweight boxing match Saturday. (AP Photo/Isaac Brekken)

Image: Promotor Bob Arum (z lewej) chce sprowadzić Andersona do Wielkiej Brytanii

Firma promocyjna Arum’a pozycjonowała wielu dobrych bokserów, jak Keyshawn Davis i Shakur Stevenson, do głównych walk w przyszłym roku.

„To jest to, co musisz zrobić, ponieważ faceci osiągają szczyt, a potem musisz zdobyć następną grupę. Myślę, że Top Rank ma najlepszą kolekcję młodych talentów, jaką ktokolwiek ma w boksie. Jestem z nich bardzo dumny. To wspaniałe dzieciaki, te które wymieniłeś i inne” – powiedział promotor weteran. „Jest Xander Zayas, on naprawdę staje się gwiazdą rocka.

„Nie mogę się doczekać dalszego rozwoju tych chłopaków. Czujesz się niemal ojcowsko wobec nich, ponieważ byłeś tam na ich pierwszej profesjonalnej walce i widziałeś, jak się rozwijają, więc jesteś naprawdę zainwestowany w ich karierę.”

Chciałby, aby zawodnicy tacy jak Anderson rywalizowali w Wielkiej Brytanii. „Musisz sprowadzić ich do Wielkiej Brytanii. To tak duży rynek, że chcemy pokazać tych facetów w Wielkiej Brytanii, tak jak brytyjscy fighterzy zawsze chcieli przyjechać do Stanów Zjednoczonych, aby być pokazani” – powiedział Arum.

„Wielka Brytania staje się głównym, głównym rynkiem dla boksu. Zawsze był duży, ale teraz jest ogromny, więc oczywiście zamierzamy ich tam sprowadzić.”